Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

Днес мисля че усетих да сработва това аутохолд. Спрях на баир, отпуснах спирачката и колата леко тръгна назад, след което спря.
Пробвах и да я оставя с инерцията която е набрала докъдето стигне напред по баира и като застане на място там стои.
Ако това е аутохолд значи е въпрос на кодинг.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не мисля, че това е аутохолд. Имам приятел с мерцедес е280 и той си е с истински аутохолд. Като спре на баир и то супер стръмен, като натисне спирачката малко по-силно и задейства аутохолд-а, колата не трепва. Остава на място докато не даде газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен не тръгва назад, ако съм на D/S, заковава на едно място все едно съм на спирачка, но при мен това е по-скоро от кутията или така мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тръгва при голям наклон назад, ако съм на D или S и напред, ако съм на R. Да ходя ли да рециклирам всичко по трансмисията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gangbango:  :hilezh:  луд Си лЕ? 

Когато съм на R и наклонът е към задницата ми - в повечето пъти тръгва напред, много рядко заковава, това съм забелязал. 

Обаче на D/S никога не ми е тръгвала назад, каквото и да съм изкачвал, подземни гаражи и прочие. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ники 125кс.: твоята кола фейс ли е?
Моята е префейс и нямам нищо документирано в модул ръчна, разцъках каналите за адаптации - имам само 20 и 21 канал със стойности 1. Като гледам auto hold е на 3ти канал.

Това ми е модула за ръчната:

Address 53: Parking Brake        Labels: 4F0-910-801.clb
   Part No SW: 4F0 910 801     HW: 4F0 907 801 
   Component: EPB  C63C0030   H03 0030  
   Revision: C63C0030    
   Coding: 0000321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще ги снимам.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk



Незнам, но днес опитах пак този аутохолд. Спирам на баира, отпускам спирачката и не помръдва и милиметър назад. Ако я оставя да спре сама на баира, тръгва много малко назад и спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да спускаш наклона, да спреш, да включиш R и да пуснеш спирачката. Ако и тогава закове без да мръдне милиметър напред, значи явно има нещо като ауто холд или (hill assist).

Даже, като се замисля......нашите коли май имат "hill assist", а не "auto hold". За аутохолд-а трябва да има и бутон до ръчната спирачка с надпис. А тоя хил асист си е някаква функция на трансмисията да държи колата без да мърда по наклон. Така мисля аз, не казвам, че е истина.

P.S. прочетох и hill assist работи при спускане на наклон и е хлъзгаво. Държи скоростта постоянна, но пак ползва спирачките.

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе.........шантава работа. Аз затова като потеглям по наклон, дали напред или назад докато държа спирачката му набивам кикдаун на газта и тогава пускам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме hillasyst на някой модели, то буквално забива сперачки за секунда и като подадеш газ се освобождава след около секунда 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Gangbango said:

P.S. прочетох и hill assist работи при спускане на наклон и е хлъзгаво. Държи скоростта постоянна, но пак ползва спирачките.

 

Еееее, ти къде отиде чак на Hill Descent Control? Изкарахте ги джипове тия коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/1/2021 at 9:31 AM, OvivO said:

явно си с различен модул parking brake като hardware and/or software, можеш ли да видиш какви са твоите?

 

днес се видяхме с @Gangbango по друг повод и погледнахме и неговия модул parking brake, колата му е 2010 и има като моите канали и стойности в адаптации. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен какви са опциите. Когато е активен аутохолд, не ми освобождава ръчната автоматично при сложен колан. Когато го деактивирам ръчната се освобождава. 

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
 
Не ми дава да кача снимките.
Vag number: 4f0910801
Soft coding:0000321
Component:EPB C63C0030 H03 0030
Shop:Imp: 785 WSC 02334

Влезте с кода за секюрити аксес 25194 преди да влезнете в адаптация, може затова да не са активни всички опции.

Редактирано от ники 125кс.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждам, че си с леко по-нова версия на VCDS, ще ъпдейтна и аз, на мен в моята не ми дава security access code и не съм го търсил другаде. Много е вероятно затова да не дава другите опции :) Като гледам модулите са ни еднакви, както и кодинг, софтуер и всичко. 12151 имаше друг security access code, ако не се лъжа за central electric, имаш ли и други кодове за логване?

Ще се тества, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на parking brake и там имаше някакви опции open/close, ще видиш би трябвало да се ориентераш, че съм забравил вече. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Working_on_the_Electro-Mechanical_Parking_Brake_(EPB)

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги TCM на мултитроника беше рециклиран от Христо Георгиев гр. Поморие 

+359 89 8480524 за 350лв. Със 12 месеца гаранция.

Грешка G196 и F125 беше проблема.

Човека си имал сервиз и може всякакъв вид контрилери да се рециклират при него, сравнение от Мишо дето чатка от мултитроници цената е доста по приемлива а той искаше 700лв.

А и от както съм в България за 3 месеца часовника на колата е напред със 3 минути, тоест избързва с минута за всеки месец, незнам на какво се дължи това но като бях в германия чсовника ми се нагласяше от атомният часовник в Берлин.

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, djuni_ibiza написа:

А и от както съм в България за 3 месеца часовника на колата е напред със 3 минути, тоест избързва с минута за всеки месец, незнам на какво се дължи това но като бях в германия чсовника ми се нагласяше от атомният часовник в Берлин.

Мноого кофти, как издържаш, не знам......:icon_sad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...