Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте вчера си взех колата от сервиза ,че сменях вериги ,та майстора ми каза че трябва да си долея масло в скоростите.Предишния собственик на автомобила е правил ремонт на скоростите и е сложил zf червено на цвят .Препоръчайте ми къде да отида че нещо не мога да намеря  правилните хора ,все Febi ми предлагат.За район Перник - София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казаха ми че са поръчвали от Порше имало е и вариянт зелено , но били сложили червено,лошото е че в сервиза дето са го сменяли нямат наличност от това масло и ми казаха ако искам да ми долеят от зеленото но щяло да стане кофти цвят

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслата имат парт номера и спецификации, а не се избират по цвят ама от супер "майстори" толкова.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой е сложил LED крушки на мястото на оригиналните. LED крушки се продават основно онлайн и можеш да си поръчаш от някой сайт. Щом крушката е LED вероятно някъде има сложен и товарен резистор за да не дава грешки компа. Т.е. ако искаш да минеш на стандартни крушки (с нажежаема жичка, халогенни) трябва да се махнат и товарните резистори и съответно да смениш и двете крушки (лява и дясна) за да светят еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям външните лайстни на вратите с такива от Оуроуд, има ли нещо специфично при смяната и предполагам са взаимозаменяеми? Предполагам че са захванати от вътрешната страна на вратата, още не съм ги оглеждал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагах фейсови с лайстна отгоре и освен хванати с винтове за вратата като старите бяха и заводски лепени с двойно-лепяща лепенка. Така, че вероятно и тези от Allroad ще са лепени и ще трябва да почистиш старата двойно-лепяща лепенка и да сложиш нова за да се залепят за вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.02.2021 г. at 19:25, sneax написа:

 

Днес се заех по-сериозно. Облепих всички стопове и пръсках със силна струя вода по всички краища. Оказа се, че не е от стъклото. Разлепих 3-тия стоп и пак пръсках около него и протече вътре върху щората, после махнах тапичките и от там протече малко вода. След това продължих с теста и открих, че влиза още повече вода в багажника от левия вътрешен стоп.... Ще търся явно уплътнение и за него. 

В крайна сметка проблема с водата в багажника  се реши и се равнява на около 500лв, стана със смяната на двата вътрешни стопа + третия стоп с нови.  

Редактирано от sneax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Някой да удари едно рамо относно един оем номер..

 

4F0 120K CZ2 

 

4F0 253 611 AD

 

Би трябвало да са от 5,2 v10 s6. Погледнах моите от 3.0тди,там номера е същият,но накрая буквите са АА. И освен това няма буква К в края на номера изписан по-горe.

 

 

IMG_20210323_183917.jpg

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , след смяна на тампоните на мотора колата подобри много значително, но пак има някаква финна вибрация във волана най-вече когато колата е студена. Тампоните на скоростите са здрави. Дайте акъл къде да търся проблема . В топлите дни е почнти неуловимо.🙄

Редактирано от beast1122
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@beast1122: какви тампони сложи на мотора? Освен оригиналните, казват, че Vaico са читави и се държат най-добре от афтърмаркет

друг приемлив вариант са оригинални втора ръка от кола за части, ако са се запазили.

Много пъти части на старо оригинални са поне два пъти по-добри от нови афтърмаркет.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, GiN said:

Вибрацията има ли я когато колата е на място?

Само на място , в движения няма

 

43 minutes ago, OvivO said:

@beast1122: какви тампони сложи на мотора? Освен оригиналните, казват, че Vaico са читави и се държат най-добре от афтърмаркет

друг приемлив вариант са оригинални втора ръка от кола за части, ако са се запазили.

Много пъти части на старо оригинални са поне два пъти по-добри от нови афтърмаркет.

оригинални 2-ра ръка. На 100% здрави . Като нови са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, beast1122 написа:

Пичове , след смяна на тампоните на мотора колата подобри много значително, но пак има някаква финна вибрация във волана най-вече когато колата е студена. Тампоните на скоростите са здрави. Дайте акъл къде да търся проблема . В топлите дни е почнти неуловимо.🙄

 

Нещо по генерацията пипано ли е? Звучи нелогично, но при мен такава вибрация се появи когато махнах дпф-а.. Просто го изкормиха и оставиха кюнбето там, празно. Колата се разкънтя повече и наред с това се появиха и вибрации във волана. Не знам до колко е възможно, но от този момент нататък при мен се появиха вибрации освен по волана, а и по купето. 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами никак :) Карам и си свиркам. Гледах тампони на мотор и кутия всичко е ОК. Не се втелявам вече толкова. Все пак гоним вече 400к км. пробег. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой да погне с информация или най-добре клип за сваляне на таван на 4F седан 2006г. Колко е и средната цена за претапициране? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят се ръкохватките, сенниците, плафоните, пластмасите от колонките между вратите, при задния прозорец има също една пластмаса която се сваля и тавана пада.

Изваждането му от колата обаче е пипкава работа и няма начин да излезе без да се прегъне леко.

Ако сакаш истински иструкции стъпка по стъпка си подкарваш ELSA и те така ;)

За претапицирането нямам никакв идея.

 

п.с. Ако имаш шибидах кажи.

 

За клипчета имаш youtube google за там инструкции мисля не са необходими ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...