Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Не знам, но в Метро го продават същия Шел на същата цена, затова си мисля, че има някаква логика в ценообразуването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По принцип дистрибуцията на маслата SHELL в българия е "сбъркана"!

Не е логично официален вносител да ти е фирма известна с дистрибуцията на козметика, ножчета за бръснене и други бързооборотни стоки (Кавен Орбико). Лично аз не считам автомобилните масла за стоки от тази категория въпреки, че и те са оборотна стока.

За ценообразуването просто нямам думи и човек запознат с цените на конкурентните вносители, които всъщност са фирми от други държави в ЕС има чувството, че насреща си има пълни дебили. И понеже има съмнения казвам и то отговорно - "да маслата са истински и при тях"!

Останалото е въпрос на личен избор и предпочитания.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/13/2016 at 1:34 PM, VBI said:

Не знам, но в Метро го продават същия Шел на същата цена

Всъщност каква е цената на Хеликс 5/40 и 0/40?

 

Гледам в Англия май има някаква кампания и цените за 5/40 са под 10лв/л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

Всъщност каква е цената на Хеликс 5/40 и 0/40?

 

Гледам в Англия май има някаква кампания и цените за 5/40 са под 10лв/л.

5/40 излиза по около 24лв за литър, ако се купува туба 4л е малко по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Helix Ultra 5W-40  4 литра  - 75.81 лв

Helix Ultra 5W-40  1 литър  -  23.49 лв

Това са цените на дребно на конкурентен на Кавен орбико вносител. Има и отстъпки разбира се.

Маслото пристига за 1-2 работни дни от страна членка на ЕС и е със 100 % гарантиран произход.

На етикета е указано, че е произведено в ЕС, а щрихкодът започва с 50.

В момента пристига масло произведено март или април 2016 г.

Това е прословутото масло с емблемата на Ферари на етикета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един англичанин пише, че по Нова година е купил 10 литра за 33 паунда.

При един от най-големите дистрибутори на дребно в момента 6 литра са 25 паунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да абсолютно възможно...те тия всеки ден имат изненади :)  

Аз в момента се радвам на уникалните цени на Meguiar's препарати за интериор и екстериор щото почти  всичко е на -35% от цените в БГ но който търси конкретно каквото и да е намира голям пазар все пак а и шела си роден тук нормално да има оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли реални отзиви за това масло или за самата марка масла TEXACO:

 

img_motor_oils_2_Ultra_w204_h308.en-gb.j

TEXACO Havoline Ultra 5W-40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Texaco са дистрибутирани от Приста Ойл. Преди три години имахме доста добри оферти от тях почти бях на финала и натисках колегите да поддържаме определени масла на склад говоря за товарни.  Единствената мисъл която не даде спокойствие е отзивите от клиентите. Всеки опитал се връщаше на старото масло като основно всички се притесняваха и от БГ производителя и дали нещо не се пакетира тук на родна земя. Нямам представа но е факт че не успяхме да го наложим като масовите OMV,IGOL,и тн...иначе имат прекрасни оферти! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Misho 82 написа:

 не успяхме да го наложим като масовите OMV,IGOL,и тн...иначе имат прекрасни оферти! 

 

 

Мишо, грамотен човек си и тези хич не ги смятам масови, а по скоро не особено популярни.

Все пак на опаковката на TEXACO Havoline пише, че е търговска марка на CHEVRON, които са отвсякъде един от лидерите в световен мащаб, а и самата Тексако е достатъчно стара търговска марка.

Да, офертите са наистина много примамливи, но към нас не са от Приста, а от фирма на държава-членка на ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е аз споделям отзиви на клиенти нещо като feedback от пазара. Горните ги продаваме да кажем много добре доволен съм. Ако имате конкретна оферта от ЕС всичко е въпрос на дистрибуция значи.... аз съм сигурен че и колегите от Приста са ок но просто ни е заложено да се съмняваме това е. Това важи само като опит и то както казах съдя по-наши контрагенти ако може да е ориентир ок. CHEVRON са един от гигантите не виждам смисъл да обсъждаме изобщо качество по-скоро пазар в БГ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Какво мислите за Total Quartz и Elf Evolution 10w40 дето са по 33 лева за 5 литра в макскар.бг?

Дали са истински/качествени?

Ами свали от цената ДДС, печалба за търговеца, транспорта до България, туба, капачка, брандиране....и ще си отговориш сам на въпроса.

Sent from my Lenovo P90 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Chitatelia написа:

Аз вече 5 път сипвам тотала им ама 5в40.

Дали са истински или качествени не знам :D

 

Щом колата е изкарала пет смени, значи става. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.09.2016 г. at 3:08, Audi_FeN_1 написа:

Какво мислите за Total Quartz и Elf Evolution 10w40 дето са по 33 лева за 5 литра в макскар.бг?

Дали са истински/качествени?

 

Пляка, имам  10тина смени с такъв Total Quartz на няколко Деута и Опели...няма видни забележки и проблеми. Прилично масло на добра цена(не съм вземал специално от този сайт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...