Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

На 22.09.2016 г. at 0:33, Audi_FeN_1 написа:

На каква кола го караш?

Последната здрава с АБК  :hilezh:

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

отново съм пред сложна дилема:

Motul 8100 X-cess 5W40 vs Yacco VX1000 LL 5W40 ??

В момента съм с Yacoo, маслото не е лошо, но ми се струва, че държи малко по-висока температура при голямо натоварване спрямо мотула, а също така като че ли сутрин в първите секунди студените стартове са по-шумни и шума от повдигачите по-бавно утихва. А и повече го похапва ....  

Става въпрос за 1,8Т APU. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих за първи път ELF EVOLUTION 900 NF 5W-40, цена 70 лв, 4 литра. Място: оторизиран сервиз за смяна на масло. 

Автомобил А4B7 1.8T

Изминати километри досега: 1000+

Резултат:

надявам се добър до края :unsure:

Редактирано от Ven777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка заложих отново на свещенния мотул, но ми прави впечатление, че вече се произвежда в Италия :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, и на мен ми стана чудно...., има няколко колеги които се занимават с масла ще очакваме да се включат и разяснят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Total Quartz 7000 10В-40, допреди него бях 3 смени с Comma 10В-40, преди това 6 смени със Елф Компетишън 10В-40 STI - 4 литра туба, 5 литровата я наливат на друго място от 4 литровата и нямат нищо общо освен етикета - това е инфо от кухнята :)  Всичко съм взимал от проверен търговец (мой роднина), с холограмен стикер, но последната туба Елф миришеше на диф. масло и се отказах от Елф-а. Във форум за френски коли разправяха, че е нормално така да мирише. 

Следващата смяна мисля да пробвам Motorex. Все забравям да се снабдя с една туба преди смяна и отивам на добре изпитаните марки. Карал съм с такова масло на двуколесно и се държеше доста по-добре от Мобил и Кастрол за двуколесни.

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Total 10w40 читаво ли е от търговците,които го продават за 32лв. за 5л.? Първо бях с Castrol 5w30,но като видях какво прави маслояда ALT и минах на Тотал-а заради цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано незнам - аз си купих Тотал 10в40 4 л. туба за близо 40 лв. с някаква голяма отстъпка. За самото масло немога да кажа нищо защото още е между 500 и 1000 км пробег
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, krolp написа:

Total 10w40 читаво ли е от търговците,които го продават за 32лв. за 5л.? Първо бях с Castrol 5w30,но като видях какво прави маслояда ALT и минах на Тотал-а заради цената.

 

И аз търся мнения по-същия въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипал съм втора такава туба на едно бензиново рено(само че елф, ма то е същото..) и една на ауди а4 1.8...

Нищо не трака, тихо е, мазно е, може би го гори малко в минимални количества, ама може и да капе отнякъде, ба ли го... за 10к км да пада с един сантим щеката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нощес я бях оставил навън нарочно да видя как се държи на студено Тотала. При - 10 C запали без проблем и нямаше никакво тракане. Мисля че става. За 3000 км пробег не е мръднало. Между другото доста е потъмняло (не е черно като на дизел), но го отдавам на това че досега съм карал само с полусинтетични и това като е синтетично е поизмило двигателя и за това така е потъмняло :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Последно в някой магазини на опаковките на тубите им пише 3 години.

https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/motorni/motul-6100-synergie-10w-40-5l
 

примерно в този пише 3 години на етикета 
 

Как може да с разбере дали е менте - по баркод или някъв символ?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марковите масла си имат отпечата код на завода производител. за коя марка масло става въпорс.

минералните масла издържат до 3 години, полу-синтетика и синтетиката издържа 5 години в неотворена опаковка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе тая тема още актуална.. :hilezh:

В момента 10W-40 CASTROL MAGNATEC, мазно звучи мотора с него. Ще минавам на 5W-40 най вероятно за следващата смяна, но след като оправя едно сълзене от картерната гарнитура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотула се прави на едно място гр.Гравеншон, Франция, това е полу-синтетика, съответно 5 години е времето на съхранение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnatec 10W-40 не е полусинтетика, а хидрокрек, тва значи, че е по-нова технология от тоя Мотул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.01.2017 г. at 20:07, Nikosaul написа:

Мотула се прави на едно място гр.Гравеншон, Франция, това е полу-синтетика, съответно 5 години е времето на съхранение.

 

 

И в Италия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol Elite 5w40 мой роднина можа само за това да ми гарантира, че е 100% "оригинално" масло и с него си карам. Даже и на Ибизата сипвах Репсол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...