beast1122

Тресене след 100

Recommended Posts

Кривината ми в дисковете е толковя минимална че дори не се усеща , трябва да ги запаля за да се появи някакви тресене изобщо. Не е от дисковете 100 процента. 
Като цяло май ще си карам така и тва е😃

На предната ми кола (Хонда Акорд 99) имах криви дискове и при леко докосване на спирачката с по-висока скорост, да кажем 80+, се усещаше тресене във волана, че дори и в купето, когато нещата бяха по-зле :Д . Изправихме ги и тресенето изчезна веднага, но се появи след време -> пак ги изправихме и така няколко пъти.

Преди 2 часа, beast1122 написа:

Кривината ми в дисковете е толковя минимална че дори не се усеща , трябва да ги запаля за да се появи някакви тресене изобщо. Не е от дисковете 100 процента. 
Като цяло май ще си карам така и тва е😃

И аз това разправям, като е минимална тресе при ускорение, като стане по-голяма започва да тресе и при спиране. И аз минах по тази със смяна на джанти, гуми, втулки и баланси. И разбрах, че са криви дисковете едва след като почна да тресе при спиране.

А някой има ли идея как може да се появява и изчезва само тресенето след 100? Имам такъв проблем на едната кола и идеите са много, но нито една не е особено обещаваща логически. 

В общия случай и квадрата става кръг при тая скорост.Опитай на подемник да оставиш да се въртят гумите  и да се подържа скорост около 80 км и да се гледа как се въртят колелетата.Трябва да изключиш системата за стабилност.

И аз съм го мислил това, но не знам за каретата дали е добре в тази позиция да въртят със 100-140.

Най-натоварен е лагера  и амортисьора.Каретата им дреме, те така работят.Ако си виждал тръскачка на амортисьори ,е това се случва,изместен център на джантата,затова и правилния баланс е важен.

Пичове , тези дни се позаграх  колата. Така , първо отидох да ми изправят дисковете , и двата предни бяха криви , но имат много живот затова не ги смених с нови. Промяна никаква. Отидох пак на гумаджия , за мое успокоение взех нов комплект втулки , макар че на сегашните им нямаше нищо , нов баланс , еми пак си тресе по същия начин и тва е ..... 

Сигурен ли си че нямат луфт? Ако си с тежки гуми не е мн лесно да провериш за луфт при главината? Трябва мн плътно да влизат втулките и на главината и на джантата.

Със 255/35/19 съм . И старите и новите втулки не мърдат. Вече съм в улица без изход 😒

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!

Това е голяма  и тежка джанта.Завърти на подемник  колелата с мотора и гледай какво се случва.

Наскоро, четох за тресене от крива главина (или по скоро неравнометно износена) в следствие на зачистването от ръжда.

Ся дали тук това може да е случаят :nixweiss:

п.с. Къде ти изправяха дисковете ?

Edited by P_PETKOV

10 minutes ago, P_PETKOV said:

Къде ти изправяха дисковете ?

Ивалкар 

13 minutes ago, buzzi said:

Това е голяма  и тежка джанта.Завърти на подемник  колелата с мотора и гледай какво се случва.

Точно това се чудя колега , но няма никакво съпротивление със земята и едва ли ще си покаже , но ще пробвам определено 

за колко време става в Ивалкар? Задълже ли се слагат нови накладки след това?

Ивалкар са в Пловдив. За накладките ми е малко странно как може да изкривят диск ... понеже май някой от тези които изправят го беше писал.

10 minutes ago, OvivO said:

за колко време става в Ивалкар? Задълже ли се слагат нови накладки след това?

Около час .  Не е задължително да се сменят

Завъртя ли задните гуми отпред  има ли разлика  във вибрацията?

Вземи от някой едни 16-ки оригинални без втулки тогава и пробвай. За да изключиш джантите, че тези тежки 19-ки с втулки, може и да не успееш да ги балансираш.

Edited by mili 75

На 12.05.2021 г. at 9:59, DLS написа:

А някой има ли идея как може да се появява и изчезва само тресенето след 100? Имам такъв проблем на едната кола и идеите са много, но нито една не е особено обещаваща логически. 

Когато има съвсем лек дисбаланс тресенето се проявява само при определена скорост, тъй като се получава резонанс който умножава вибрациите в пъти. Когато не е в резонанс просто не можеш да го усетиш.  При тебе ако се появява около 100 км/ч, най-вероятно изчезва към 130 - 140. Аз имах същия проблем поради паднало олово от джантата.

Edited by CVT

14 hours ago, beast1122 said:

Пичове , тези дни се позаграх  колата. Така , първо отидох да ми изправят дисковете , и двата предни бяха криви , но имат много живот затова не ги смених с нови. Промяна никаква. Отидох пак на гумаджия , за мое успокоение взех нов комплект втулки , макар че на сегашните им нямаше нищо , нов баланс , еми пак си тресе по същия начин и тва е ..... 

Отиди в Маргел на Ботевградско шосе за втулки ,имат си майстор който мери и ги прави.Само така ще се отървеш максимално от вибрациите(дори 0.1мм оказва влияние).Карал съм OZ джанти и сега от 4G с втулки правени от него.

Edited by Raziell

22 hours ago, audi+ said:

Завъртя ли задните гуми отпред  има ли разлика  във вибрацията?

Въртях ги всякак. Отделно на приятели джантите съм пробвал с нови гуми и пак тресе при тези километри и това е 

Нещо пропускаш

Колкото и смешно да звучи, свали металните скоби които стоят на предните апарати да не дрънкат супортите и ги огъни леко, така че да оказват по- голям напън на супорта.
При мен преди имаше вибрации, и се оказа че нямам даже такива скоби, купих и ги сложих и се подобри положението.
И аз имам тресене, но като теб немога да разбера откъде е?

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Кардан ако е куатро да е гледан?