Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Дано да е вода или , още по-добре, прекъснат диагностичен кабел! Но, колата си има от месец-два проблеми с електрониката, като временно неработещи копчета, спускане/вдигане на някой прозорец без да съм натиснал копче и подобни.

Ще пробвам кабела си на друга кола и ще видя дали работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаше проблеми със електрониката на колата щях да се съглася с колегата по-горе че е най-вероятно ВАГ-КОМ кабела е заминал, но след като има много прилича на вода която някак-си е засегнала работата на CAN гейтуея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че точно преди да пусна диагностика на моята кола четох грешки на колата на зет ми. Тя е едно Поло и там всичко беше успешно. Докато бях с кабела и компа, заради посочените по-горе разни електронни засечки , реших да видя какви грешки е натрупала и моята каляска. Това се случи и проблемът с липсата на актуалност. Сега можете да разгледате програмата и е със статута „Revoked“, което се случи и проблемът с четенето. Обаче каква е причината на програмата от "активна" за влизане в "отменена"?

Чудя се нещо да не е окъсило и от там софтуерът да се е бъгнал. Факт е, че нито кабела, нито софтуера са ми оригинални, но до вчера не съм имал проблеми с тях и така от цялата година.

Абе важното е, че колата пали и движи, че сега малко съм на планина и да успея да се прибера нормално до София.

Редактирано от Torrro
Грешно изписани думи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма много хора с оригинални. Просто от неоригиналните има тотална щета качество и по-добри от това. От къде си го  взимал кабела? И това е най-добрият ти вариант, да трябва за 100 лв да си вземеш нов кабел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там има много долно качество, има и добри на добра цена. Аз лично съм с такъв и няма такива проблеми:

https://sklad66.com/cms/VAG-CAN.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика, освен в цената. Всички са китайски клонове.

 

Преди 2 часа, Torrro написа:

...

 Това се случи и проблемът с липсата на актуалност. Сега можете да разгледате програмата и е със статута „Revoked“, което се случи и проблемът с четенето. Обаче каква е причината на програмата от "активна" за влизане в "отменена"?

...

 

Преди 1 час, Torrro написа:

Кабелът и програмата са от ОЛХ. Ха, ха, вероятно толкова издържат, а? 

 

По-старите версии не трябва да се ъпдейтват. Да не би да си я ъпдейтвал?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прибера в София ще закарам колата да я прочета в сервиз с оригинална програма. Имам и на друг компютър програмата иначе ще пробвам и с нея да прочета колата. 

П. С. Нещо не по темата - пиша едно, а се отпечатва нещо различно в темата, чак аз не мога да разбера какво съм искал да напиша. Правя корекция, запаметявам я и след пак, в темата отново неправилно изписани думи. 

Редактирано от Torrro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е така, не споря. Но искам да видя на тази програма, която е на лап-топа в София дали е активна или също е станала "Revoked" и ако е активна, като пъхна кабела, дали ще смени режима. Днес се прибирам и вечерта ще проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Вчера закупих масло за раздатката, още не съм го отворил. Скоро ще го отварям, ако някой иска да го разделим да драсне...

Взел съм го на цена 260 от Спас Гервазов, трябва да ок.

Предлагам половинката на цена от 130лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не знам на колко км се обслужва, аз го смених преди 1000км. всичко беше точно до преди 1 седмица. След като си взех колата от сервиз за ремонт на скоростната и започна да ми тресе отново на 'пълен завой' реших да видя нивото в раздатката, 1 см. /грубо/ под максимум. Сега не знам дали маслото е изтекло малко, дали е изтекло напълно, какво масло са наляли  и тн....реших да го сменя пак, да ми е спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GiN едни 50лв отгоре си е сложил Спас.

В Порше пита ли колко е?

Аз го взех за 195лв с 10 или 15% отстъпка, предполагам в Порше е към 230лв без отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash  Не, в интерес на истината не съм проверявал колко струва в Порше, питах в Техко,  там цената беше 250лв, казаха, че е с нова цена.

Като го купувах за предишната смяна, преди около 3 месеца, го купих и аз на 230лв. 

Ако наистина не е това реалната му цена, ще коригирам разбира се и цената за половинката.

Утре ще потърся оферти и от Порше, Ауто + и Елиткар, и ще пиша какви цени са дали.

20220202_193051.jpg

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук знам, че се проверяват успешно цени на ОЕМ части, като все едно са на цени в Порше, но ми се струва сега прекалено висока. 277лв...

https://auto1.bg/bg/catalog/transmisionno-maslo-72589

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж продава на добри цени Спас, за това се изненадах.

Аз миналата година го купих, така че може и да са вдигнали цената, все пак в момента всичко хвърчи нагоре.

 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...