Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Търсих втора употреба оригинални, но дори визуално по снимките се виждат омаслени и скъсани. Отказах се да взимам Vaico, ще поръчам MEYLE от autodoc, тъй като цената е колкото на Vaico тук.

Редактирано от DaBoss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така съм ви подкарал с въпросите - в момента кои са най-предпочитаните места за ремонт на автоматик? Бях чел добри мнения за Мишо, но днес му звънях и ми каза, че не ремонтира ZF кутии. Моята е правена един път в дивалс, но не изкара много след ремонта. В момента пак трябва да сменям съединители и да правя мехатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво си правил с тая кутия бе човек :D:D:D

 

Моята я оставих миналия понеделник при Коко в Малинова долина и утре ще я взимам. Каза, че иска да я покара още малко и да й дооправи адаптациите на съединителите. Моята е zf8 обаче. Смяна на всички съединители и слагане на рециклин torque converter. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнаха ми пукнатини от двата долни ъгъла на челното стъкло. Вече са с по около 20см дължина и са доста симетрични, чак човек да не повярва. Интересното е, че не мисля, че някое камъче е причината за това, а предполагам, че е вътрешно напрежение на материала. Имам известни предположения, че пукнатините са в резултат на ежедневното качване /сваляне на/от бордюр при паркиране на колата. Като и да е ...

Та, ще трябва да сменя челно стъкло. 

Четох във форума, че голяма част от колегите от София се спират на Glassgold в жк Люлин7 и SRS Autoglass в кв. Военна рампа. Повечето, почитатели на Ауди избягват масовите "Кобра" и "Мустанг".

Който е ползвал услугите на първите два сервиза, ще се радвам да сподели впечатления, а и да разбера нивото на обслужване, качеството на продуктите и примерни цени. До колкото разбрах смяната на челно стъкло , от по-стандартните за 4F типове, е към 270-320лв.

Редактирано от Torrro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето го смених преди близо година в Булпрофит център, в една сграда са с Булстрад на улица Хъшове и са им доверен сервиз.

Такава е цената за нормалното зелено.

Атермично е към 520лв.

Доволен съм как го сложиха, няма пукане или течове.

https://business-europe.bg/автосервиз-софия-булпрофит-център-еоод

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам проблем с кората на шофьорската седалка. Отворила се е и всякакви опити за лепене са неуспешни. Моля, дайте съвет за решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dimlan аз ги лепих и двете с Капчица на морета преди 4 години. Не са мръднали. По 1-2 тубички на седалка похарчих.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме двама, лайстните си бяха защипани на седалката, намазах богато и лайстната и карата ( 1 тубичка Капчица на кората и 1 на лайстната) и двамата едновременно притискахме по 3 мин по часовник :). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той значи трябва да е паднал някъде долу. Ще го търся да го лепя

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dimlan най-вероятно си е на място. Една шина е, закрепена с 3 стоманени щифта/щипки за облегалката. Кората е залепена за нея с черно лепило, което се скапва.

Мажеш отгоре с ново лепило и притискаш. С моментно е по-лесно, ако искаш с бавно лепило трябва да демонтираш шината (не е лесно) и да ползваш щипки докато изсъхне, като на снимката на@chefoukr .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.02.2022 г. at 20:22, chefoukr написа:

Е той точно оригиналния крепеж се е отлепил от кората.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
 

Наскоро се наложи да лепя оригиналните крепежи на 4те  кори на една кола,чудих се с какво освен с капчица,и пробвах с  пяна TYTASN 60s,стана супер здраво  :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ме удариха отзад и задната брона на моята 4ф седан е счупена. За щастие щети по ламарините нямам, но бронята не става за нищо,. Сега се оглеждам за друга, втора употреба. Въпросът ми е , тъй като моята кола е 2006г. ,броните на фейсовите 4ф-ки идентични ли са с префейсовите? За седан става въпрос. Също така, ако намеря , например броня от S-line, крепежите еднакви ли са? Предполагам комбитата са с различни брони и за това за тях не питам. Също така ми се счупи радио-модула, който е монтиран отзад на бронята, иначе парктрониците работят. Понеже закрепих криво-ляво бронята, но забравих да снимам този радиомодул, някой знае ли му партидния номер и при смяна с друг трябва ли нещо да се обучава компютъра на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важното е, че си жив и здрав.

Задната броня не мисля, че пасва от фейс на префейс точно за седан.

 

Това е моят радио модул, не знам дали има CP. Ако си пазиш някой пълен лог от колата, може да видиш в него твоя модул.

Address 56: Radio        Labels: 4E0-910-541.lbl
   Part No SW: 4E0 910 541 T    HW: 4F0 035 541 B
   Component: TUNER EU/US/RDW H42 0630  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!  Радио-модула, който е счупен от удара, всъщност не е тунера. Доколкото разбрах от майстора, с който успяхме да закрепим бронята, че да мога да се движа, докато взема нова броня и ремонтирам колата, тази джаджа командва силата на звука от радиото и я намалява автоматично, когато се паркира на заден ход и парктрониците работят.

Ето снимка, която да ориентира за кой модул става въпрос.

IMG-20220222-090752-2.jpg

IMG-20220222-090752-3.jpg

Това висящото на кабела е счупено посредата.

Редактирано от Torrro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Torrro написа:

 

Това е приемника за автоматичното радио сверяване на часа.По моргите има бол.Скоро взимахме за приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за уточненията! Не искам да сменям нещо, което при мен е здраво. В случая задният капак и стоповете ми са здрави. Ще търся префейсова броня. А, този модул за радиосверяване има ли си номер, че нещо не успях да намеря такова изображение, за да знам какво да търся в нета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...