Jump to content

Максимална скорост на А4 1.8Т/А4 1.8Т+чип


ChioChips

Recommended Posts

Колко е максималната скорост на Ауди А4 1.8Т, също каква е на Ауди А4 1.8Т с чип --> (220/232 ?) толкоз ли е ? Ако не, колко е ?

Мисля след като сложа скоро ксенон, да сложа и чип, разбрах че си заслужава, само не ми стана много ясно за живота на двигателя и турбината, променя ли се(до колкото знам-не)

П.С. Видях че нападате за такива глупави въпроси, псувайте ме на лично съобщение моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агентче, порадвай и се на колата така първо, опознай я, видях че отскоро си с нея. Барем като сложиш чип един ден да усетиш разликата поне! Сега като го пъхнеш и какво - няма да оцениш промяната толкова, поне според мен. Аз съм от 1 година със същата, скоро може и да сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, май тей ше направя, ама за ксенона няма да чакам 1 год. :respekt:

Та, колко фабрично може да ми развие колата максимална скорост ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма6таи ги тия 4ипове,4е може да има стра6но ходене по мъките после,или ако пък 4ак толкова си се навил гледаи кои 6те ти го слага и нямаи доверие на всеки.късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е Audi 80 1.8 S, че да вдига толкова :respekt:

Е значи повече така ли ? Кажете щото гледах в някакъв сайт и там пишеше че максималната скорост на мойта кола е около 225, а се ядосах много като един приятел каза че е карал с около 190км с няква опел астра комби 1.6 двигател или нещо такова, бе стара кошница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САмо за мойта ли важи това незнам...но аз съм дигал 210 на 4600 об/мин на 5-та и повече не искаше...

Може да прочетете пасажа за ограничителя :respekt:

scan0008ep2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да кажа да не обръщаш внимание на твоя приятел, че ми писна от пишман състезатели като него. Един такъв щеше да ме помете днес точно с Астра като мина на червено, още се чудя как не ми обра предницата. Предполагам не си на 14, че да се връзваш на подобни глупости ... бил карал с 190 ...

200-210км не са ли ти достатъчни ? Ограничението е 130 впрочем.

А, и живота на турбината се променя.

ПП

Не се заяждам, просто днес ми дойде в малко повече идиотщината по пътищата. Като чета как си се надъхал да гониш скорости над 200 при условие, че стажа ти не е по-голям от 2-3 години, определено смятам, че не е правилно това, което искаш да правиш.

Редактирано от stilian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит ... 1-2 месеца, на 21 април навърших 18, а изпита за шоф. книжка ми беше на 17 май.

Не гоня големи километри, просто ми стана гадно като разбрах че някви стари кошници могат да вдигат почти колкото мойта. Не ми се е налагало да ходя по-далече от 50-60 км от града, тей че ...

Това в сайта предполагам се е оказало вярно, около 225 е макс. скорост. Не ми трябва повече, просто ми беше любопитно, мерси.

Ако някой има да добавя нещо, да го каже да не се стиска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит ... 1-2 месеца, на 21 април навърших 18, а изпита за шоф. книжка ми беше на 17 май.

...

Ако някой има да добавя нещо, да го каже да не се стиска :)

Бая опит имаш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да кажа да не обръщаш внимание на твоя приятел, че ми писна от пишман състезатели като него. Един такъв щеше да ме помете днес точно с Астра като мина на червено, още се чудя как не ми обра предницата. Предполагам не си на 14, че да се връзваш на подобни глупости ... бил карал с 190 ...

200-210км не са ли ти достатъчни ? Ограничението е 130 впрочем.

А, и живота на турбината се променя.

ПП

Не се заяждам, просто днес ми дойде в малко повече идиотщината по пътищата. Като чета как си се надъхал да гониш скорости над 200 при условие, че стажа ти не е по-голям от 2-3 години, определено смятам, че не е правилно това, което искаш да правиш.

Стилиан го е казал! :)

Какво значение има толкова дали колата ти ще вдига с 10км повече или по-малко? Карай си колицата (достатъчно си върви и без разни "тунинги")и си се кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи повече така ли ? Кажете щото гледах в някакъв сайт и там пишеше че максималната скорост на мойта кола е около 225, а се ядосах много като един приятел каза че е карал с около 190км с няква опел астра комби 1.6 двигател или нещо такова, бе стара кошница.

225 е много повече от 190. Карай си колата с кеф и си я поддържай, пък ако имаш излишни пари, дай ги по-добре по жени, а не се концентрирай върху каталожни данни и железарии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, уверявам те , че това което колата ти вдига в момента е достатъчно, за да не могат да те извадят цял от нея при евентуален удара в нещо си (не ти го пожелавам)

Не се мъчи повече,. и три чипа да и сложеш, пак няма да излети над пътя (най много от него) :lol:

Подкрепям колегата , който те съветва да изхарчиш парите за по-стойностни неща. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите :bia: помогнахте, макар и не за темата която пуснах

Кефя се на колицата и тей, важното е че умрелите волксвагени и алфа ромеота на светофарите ме карат да карам на полусъединител зад тях :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко километра ще вдигне с чип?

С кой чип?

Не знам дали се сещаш че има и такива чипове с които ще вдигне и 300.

Веднъж.

Това да не е БУРМА някоя?

От друга страна и най-модерното А8 6.0 с чип може да бъде злобно наказано от някоя подобна СТАРА КОШНИЦА.

Каквото и да направиш винаги ще има някой по-бърз. :lol::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна и най-модерното А8 6.0 с чип може да бъде злобно наказано от някоя подобна СТАРА КОШНИЦА.

Елееее... оххх... тоя да не ме среща,че много срам ме чака... баххх.. оня ден кат видях зьа пръв път темеата.. маняшка работа! :bia:

А за пича с 1.8Т-то... брачед,правилно ти казват колегите,понаучи колата,покарай я.. па после мисли за чипове,и не се стряскай толкова от това че Астра,или Вктра,или лада,са дигнали повече от теб... сичко е възможно,не само Аудитата вървят все пак... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит ... 1-2 месеца, на 21 април навърших 18, а изпита за шоф. книжка ми беше на 17 май.

Не гоня големи километри, просто ми стана гадно като разбрах че някви стари кошници могат да вдигат почти колкото мойта. Не ми се е налагало да ходя по-далече от 50-60 км от града, тей

Бубе, мойто момче, аз за 10 години стаж имам 100,000 км и се насирам като вдигна 200.

Па ти къде си тръгнал, не знам. Факт, че опел кадет и Б3-ка вдигат по 220, ама на мен не ми става гадно.

учи се от дъртия мъдрец :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата изначално си беше за спамотдела, при онази за дизел/бензин. Моля да преместите спора там, че тук не му е мястото!

А на Чипсчето едно мога да кажа. Момко, забрави за скорости над 130, особено с твоя "стаж"! Над тази скорост цифрата означава за колко минути ще те извадят от колата с флекса, недай си Боже!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младеж от 25 години имам книжка и съм карал всичко от кошница до суперлимузина. До 150 км/ч общо взето имам що-годе нормално усещане, а от 150 до 200 става много страшно. Вервай ми МНОГОООО!!! Над двеста и за миг не съм вдигал, а максимума, който си позволявам и до днес е 140 и само на моменти 160. Какъвто и да е автомобила. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

младежа нещо спря да пише ... да сте го чували, да не се е опитал вече да стигне 200 :musik:

иначе аз за моя 17 год. стаж съм вдигал до 170-180, веднъж към 190 но като карах едно XC90 и не се усетих, после доста бързо намалих :rock:

това не са скорости за нормални автомобили хеле пък при стаж 1-2 месеца ...

да, веднъж се возих на А8 и решихме да видим дали има електронрн ограничител на скоростта, последно видях нещо към 270 (много гадни тез новите табла с ринговете, трябва да легнеш върху шофьора че да видиш с колко кара, особено като стрелката заходи към тези показания...)... ами как се чувствах ли? почти н@сран.. ама не от кеф, просто си почти при оня горе, ама в смисъл че ти трепери отвсякъде че каквото и да стане връщане нема... погиваш си и това.. ако ще и с танк да си..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, абе тая песен на васко кеца "със сто километра в час аз летяяя и вея грива" беще актуална за ладите.

Всяка нормална кола сега поддържа поне 140-150 кмч без да е страшно вътре. Прогрес се нарича :-)

Но разбира се, съм напълно съгласен за страха който идва към 200кмч :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Баси човека кво пита, а кво му се изсипа на главата :shock:

Аз да си кажа - с моята каручка 1.8Т quattro съм вдигал 220 (моля без критики - исках да видя какво може автомобила, когато го купих) можеше и още, но както казаха колегите при тази скорост си става страшничко и реших, че ми стига.

За справка старата ми кола - Рено19 1.8 вдигаше до 190 km/h при попътен вятър и баир надолу - разликата от 190 до 220 е потресаваща и не бива да се омаловажава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

много е страшно над 200км абсолютно! няма нужда от такава скорост, но реално 1.8т с 240км варви с 6400 оборота това е по километраж, а изключва на 6900 оборота следователно могат да се развият ощте 5-10км, но е наистина много страшно от личен опит споделям няма нужда от такива тестове B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да добавя, че показанията на скоростомерът се различават с реалната скорост. С увеличаване на скоростта-грешката се увеличава. Съответно ако се движите с 230 да речем, то вашата скорост е около 210. (съжалявам ако съм разочаровал някой) За определяне на точната скорост се нуждаете от друго устройство, примерно едно от тези дето имат катаджиите. В този ред мисли като говорим за максимална скорост, мисля че е по-правилно да се определи къде е лимита на скоростната кутия спрямо оборотите на двигателя. След тази граница колкото и чипове, и чарджъри да слагаме...просто ще ги набира по-бързо. :)

Редактирано от Machok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...