Jump to content

Разход!


liyan

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 247
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

след черната сага с моето Б4,надявам се да е вече и в миналото вече 2 пъти я засичам и смятам че след доста натискане на педала, ми даде съответно 1вия път 5.8/100 км ,2рия път 6.0/100 км,като подчертавам повечето е извънградско и под 120-130 км/ч не съм падал!За сравнение,преди всичките ремонти под 7.0/100 км не съм слизал...та..това е!

Редактирано от diesto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода на моята В 4 извън града със средна скорост 120-130 км/ч е - 5л :) . Засичал съм много пъти като пълня до горе и след пробега пак до горе. В града най-големия разход който съм имал / лято , туристи, задръствания и т.н./ - 6.5л. като засичането е по горе упоменатия начин.

Това е реалността при мен колеги кой не верва.... проблема си остава негов.

Поздрави на всички и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода на моята В 4 извън града със средна скорост 120-130 км/ч е - 5л :) . Засичал съм много пъти като пълня до горе и след пробега пак до горе. В града най-големия разход който съм имал / лято , туристи, задръствания и т.н./ - 6.5л. като засичането е по горе упоменатия начин.

Това е реалността при мен колеги кой не верва.... проблема си остава негов.

Поздрави на всички и успех.

При мен е същото. Само дето в града ми дава около 6.7. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото. Само дето в града ми дава около 6.7. :)

Писах 6.5л в града като среден / градско/ :) . Понякога ми е давала 6.7л, понякога 6.3л. и така, но до сега никога не ми е качвала над 6.7л градско.

Поздрави на всички и успех. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поставих рекорд, 12.9/100 в София, 10км със средна скорост 8км/ч, включващи два пъти полуминаване по Евлоги Георгиев :hilezh::bia::hilezh:

В крайна сметка до за целия следобяд и вечер спадна до 10.5. Всичко това по борд компютър разбира се, на 74kW TDI PD.

Иначе зимните гуми, ниските температури, зачестилите ми прекосявания на центъра и разни рейсъри, пилещи ми нервичките, докато показват колко по-бързи са на половин метър зад мен, качиха средния разход от под 6.9-7-2 до 7.7-7.8 реално засечени.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E пък ти си добре моя кон ще даде 18-19п при 8 км средна :megacool: Ако не се налагаше не мисля че някой би се кефил на такава скорост маи е по -добре пеша ама и тва не си е работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има места, на които е по-добре пеша. Иначе лятото когато, не трябваше да ходя до университета, а само до работата през половината от времето колата си ми стоеше паркирана и си карах колелото и с изключение на вечер след 21:00 винаги бях по-бърз, нищо че прекосявах целия град. Но за съжаление с колелото е неудобно за доста неща и колата се налага... Едва ли не прекарвам повече време в колата, от колкото в стаята си...не е чудно защо я чистя повече :megacool:

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско е ясно, че не ви е толкова разхода поне за тези които са в големите градове.

От къде точно е ясно? Лично аз 50 лв = 400 км градско СОФИЯ. По-голем град в БГ все още няма ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а, случайно някой скоро да зарежда дизел, трябват ми 2-3 фактури на стойност над 100 лв. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а, случайно някой скоро да зарежда дизел, трябват ми 2-3 фактури на стойност над 100 лв. :hilezh:

Преди малко заредих колата догоре :hilezh:

Към края на месеца евентуално мога да ти помогна ако не е твърде късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колата е от Подписа,

50 % градско 50 % извънградско-Нормално каране.

4 пъти е засичана за за последните 2 месеца.Резервоара пъленене до повръщане- пълнене на първата черта на резервата.

Разхода е 7л. на 100 км.

Редактирано от levis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта градско си суче 8,многократно засичано.На дълго всичко зависи от карането,но най-малко 5,а най-много 8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последната ламя Б4 ABT 2.0- 90 коня градско студена под 15 газ зор се смъква работата блиско да го Ева - 2-3 км зависи дали ще одя за банички извън града до 90-100- 8 над 120-160- 170 твърдо 10 може и повече

махнати са въсдуховодите защото много скъсани и дрънкаха може и да има корекция другата седмица ще разберем кат сложа новите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4,Б6 1,9 ТДИ AVF мултитроник,градско невъзможно под 10/100,извънградско 5-7/100.

Градското много ми се вижда при положение че работи предимно между 1500 и 2000 оборота,уж мултито е направен освен за комфортно каране,което е неуспоримо,така и за икономичност.Незнам,може при мен проблем да има,ако има някой с мултитроник и същия мотор,да сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Леле , ма то много статистика :hilezh:

То май като данни на националната статистика за поскъпването на живота :flehan:

Сипвайте си колкото си искате и си ги карайте колкото искате , па те ще си харчат колкото трябва :flehan::lol::lol:

Като ходих в Гърция карах по правилата , там работата сериозна и ми направи някакъв мечтан разход - ОООООООО МЕЧТИ !!! Ама като си я стъпвам в България как да е същия .......

Със скорост 50 лв\час - кой го е еня за разхода :lol:

Които иска икономии да ходи с автобуса или още по-добре пеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой колега 1.8Т с К04 турбина и сменяни инжектори ми е интересно колко гори. Каква ли е разликата със сток турбината? Какво мислите ?

Ако има някой с Garrett турбина също ще е интересно да сподели разхода си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 8E-2004 година. AVF 96kw/131ps PD 6 скорости.

-градско-7-8л/100км

-извънградско-5-6л/100км [120-170км/ч]

-смесен разход-6.5-7л/100км

Сега съм я напълнил до горе с Alpin Diesel,че онзи ден при -25 замръзна и не можах да запаля./беше обикновена нафта на OMV/

Тогава ще я засека зимно градско с 10-на минути загряване преди потегляне.

Редактирано от Васил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята ''печка'' :hilezh: е A4 1.9тди AVF 310nm 6ск. 2004год.

не съм я засичал точно, но я карам вече 1 год. Занулявал съм на няколко пъти 1вия бордови(примерно на 2000-3000км) и така до 27000км. Винаги бордовия ми показваше за тези 2000-3000км разход от 5.4 до 6.5л/100км.(колата е с гуми 235/45/17).Около 4000км е карана с гуми 195/65/15. Карал съм повече извън града, като при изпреварване от моя страна не я жаля. ;)

а през лятото рекорда ми с 1 пълен резервоар(70л) е 1260км.

малко нестандартно отчитане, но за вървежа на колата съм доволен от разхода. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...