Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Да питам и аз нещо. Купих си и аз от това китайче http://olx.bg/vag-com-vcds-12-12-0-kabel-za-avtodiagnostika-vag-kom-12-12-vw-audi-skoda-fiat-vagcom-i50914507. Нямам проблем с свързването, но не успявам да вляза  във всички контролери, в които със по-стара версия влизам. Търговеца вдига рамене, не го е еня, че кабела не е на ред, както и се очаква, но има ли поне крак за  тази версия? Знам, че не трябва и да очаквам много от китайчето, но какво може да се направи все пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!От скоро си купих кабел (син китайче),кабела го подкарах с 409.1,работи като цяло единствено в модула на климатика не ми дава да вляза дава ми прекалено много грешки направих Latency Timer от 16 на 1, и резултат няма колата  е А4Б5 99г. изчетох цялата тема и не открих решение на моя проблем,ще съм благодарен ако някой помогне 

Поздрави!

 

Същия проблем и при мен кабела е закупен от склад66 до преди слагането на модула за външна температура нямаше проблем след това се появи. Сега като се замисля зимата свалях цялото парна за да оправя духането в краката беше се откачило лостчето от моторчето. Някакви идеи как да го оправя проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тепърва навлизам в сферата на VCDS-а и не разбирам почти нищо.

Искам най-накрая да си взема, но исках преди това да попитам, дали според вас това нещо би ми свършило работа?

Интересува ме главно, да влизам да поглеждам за грешки и да ги трия ако не са сериозни. 

И ако има опция за данни в реално време(кол. гориво, температура и т.н.)

Благодаря ви предварително :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е следния: дай веднъж 100 лева. вземи си от склад66 и няма да имаш никакви проблеми с него.

Ще имаш поддръжка и по телефона и ще имаш и обновявания. Така ще ти служи дълги години.

 

А, този продавач най-вероятно ще те отсвири след като си е прибрал парите, какъвто и проблем да изникне в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, аз също си купих от този търговец http://olx.bg/vag-com-vcds-12-12-0-kabel-za-avtodiagnostika-vag-kom-12-12-vw-audi-skoda-fiat-vagcom-i50914507.   и при появилия се проблем, обеща смяна и така вече месец. Евтиното излиза скъпо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кабел на  склад 66    и съм много доволен,   искам  да попитам  колегата   ВАГКОМ   защо  не се   ъпдейтва   руската версия    а само   английската

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пусната по-нова руска версия. Последната, засега е 12.12.0

Ако такава бъде пусната, след няколко дена ще е достъпна за използване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

закупих си VCDS 12.12.0 инсталира се нормално свързвам се няколко пъти с колата, но немога да влезна в няколко контролера, най-вече engine. Четох за  настройките на ком порта и т.н. но явно аз не откривам от къде да ги направя, прилагам ви скрийн шот с конектнат кабел на device manager-a  . Windows 7 Ultimate SP1, 32 bit.

 

X36RXW7.jpg

Редактирано от OkObOkO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги.Препоръчайте ми от къде да си взема ваг ком и какъв. Нямам опит, искам да го ползвам за диагностика и изтриване на грешки евентуално. Ако може и някакъв лаптоп само за тази дейност да кажете, Или става и с таблет? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VCDS или VAG-COM, работи само под Windows XP или по-нов.
Ако ще ползваш таблет - трябва да е Windows базиран, не може да се ползва на Windows 8 RT, iOS, Android ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

бях писал на предната страница опита ми с един китайски кабел, който го взех за проба, но не успях да го оправя и го върнах. Реших да си взема от склад66.

За да е всичко ОК реших да си преинсталирам уиндоус-а и без това беше на повече от година.

 

Нов уиндовс 7 ултимейт сп1, кабел от склад 66 vcds 14.7.1  и почнах...

Уви пак не успях да се свърха с модула на двигателя.

Прилагам скрийн шот: vcds6BzVks7.jpg

 

пробвах различни настройки на порта, latency timer-a  на различни стойности и греда...

Идеи какво още да направя като настройки та да тръгне тоз engine module, да успея един лог да си направя и да видя каква грешка ми набива там. Пробвах с на познат лаптопа и неговия кабел - пак греда.

Колата е А3 2001 1.9 TDI ALH 

Почвам да си мисля, че проблема е в колата някъде..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да го прехвърлиш на COM1 от падащия списък най-горе на прозореца Advanced Settings. Настрой Latency Timer на 2. После във VCDS Options, COM1, Test. Ако на теста ти даде резултат Poor, сваляш ЕКУ-то и оглеждаш всички пинове. Ако на някой пин има нагар, зачистваш пина с безопасна игла до отстраняване на нагара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HEX кабела няма виртуален com порт, и следователно нищо не се настройва.

Ако HEX кабела се свързва с един контролер, значи функционира и вероятно проблема е в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко яснота по въпроса по какъв порт се свързва HEX кабела към компютъра, и защо не може да се настройва този порт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HEX кабела няма виртуален com порт, и следователно нищо не се настройва.

Ако HEX кабела се свързва с един контролер, значи функционира и вероятно проблема е в колата.

 

Някакви предположения и насоки, какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За HEX кабела в конфигурацията (Options) се посочва, че интерфейса е на USB, нищо повече.

 

Вероятно е проблем в колата.

При тази кола K-линията минава първо през таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,

 

имам кабел 12.10.3 купен от едно китайче. Свалих за проба последния софтуер от сайта на Ростех но ми дава грешка , Interface not found. Кабелчето ли е дефектно или проблема е в мен. Windows 7 x64. Някой може ли да ми изпрати кракната 12.10, 12.12, 14.7.1 или нешо друго новичко? Може и само линк, без значение. Колата е изправна с друг кабел се връзвам без проблем.

 

 

Някой успял ли е да се върже с такъв кабел и андроид телефон с кабел преходник за USB OTG ? Отдавна ми е мечта ама телефона не познава кабела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуер само от китаеца, за да си сигурен, че ще работи.

 

Иначе някоя версия може и да ти тръгне, но задължително спирай интернета, за да не си "гръмнеш" набързо кабела и хич да не сработи повече.

 

Иначе тая работа със смартфона я забрави за момента с отг кабел.

По-добре си вземи нещо такова и ползвай торк или друга такава програма за живи данни или каквото може да ти прочете от колата.

 

А, най-добре инвестирай сто кинта в читав кабел и да знаеш, че няма да имаш проблеми с ъпдейти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите преди 2001 европейските A4 b5 не работят с блутут модулите към телефон. Защото е някъв друг протокол а не OBD2. Иначе и ОБД2 блутут модул имам, пробван на 4 други коли работи, но нa две ауди-та 97 и 99 фейс лифт не работи. 

 

Софтуера от китаеца нещо не работеше за това пробвах с оригиналния софтуер дори в триал версия да видя че работи, но не си харесва адаптера. 

 

Имам торк програмата на телефона и то платен лиценз, но не може да се върже към моята кола. С ауди Б6, 2 бмв-та и поло работи на пушка. Много си мечтая да си вържа колата към телефона :D

За момента ми се иска да си накарам кабела да работи а не да купувам друг (освен в краен случай)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на китаеца да ти прати отново софтуера. Ако още можеш да го намериш и да му пишеш.

 

Иначе само с пробване можеш да видиш дали някоя версия няма да ти тръгне.

Официалната гарантирано няма да тръгне!

Виж какво друго можеш да намериш в нета и по форумите.

Винаги тествай на изключен интернет!!!

 

А блутуута, че работи - работи, но вече от програмата зависи какво точно може да прочете от автомобила.

С друга програма най-малко ще прочете грешките за записани в ЕКУ-то. Има и такива в маркета. Само за четене на грешки.

Мисля, че живите данни, които се визуализират от Торк-а са най-вече от автомобилите след 2001 т.е. с въвеждане на КАН шината за комуникация.

 

Аз съм пробвал на 2001 Е39 и не успях да го преборя да показва нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги извинявам се за "тъпия" въпрос но минах от Б5 на Б7 и познанията ми за Ваг-ком са почти нулеви ! Скапа ми се лаптопа на който имах Ваг-ком а сегашния ми е 14" и няма Сд-ром ;) някой идея има ли откъде да го изтелгя ?

мисля ползвах досега Vcds -Lite

Благодаря ;) предварително

Sended from Iphone 4s

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...