Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Колега maximoff отдавна си слушам концерта по твоята схема и съм много доволен. Обаче откакто минах от SonyЕricsson на една NOKIA и после на друга NOKIA при местенето на песните имам страхотно пукане както ако и когато свършва една песен и започне другата след нея. Ако усиля докрай телефона и намаля от касетофона пукането се чува по-малко. Ако обаче намаля телефона до средата и от касетофона усиля до средата или повече пукането е доста силно и дразнещо. Има ли някой друг този проблем и има ли решение за това?

има и други с този проблем, а причината е Нокиата.

Самият плеар на нокиата е проблема, ако е симбиян качи му друг плеар. Аз ползвам LCG Jukebox

http://www.lonelycatgames.com/?app=lcgjukebox

Метода на работа на усилвателя на касетофона е да усилва това което му пуснеш :)

Ако е качествено такова ще усили и обратното :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата е супер. Пукането го няма вече :dance::) тъкму щях да питам за ключ, че ми го иска и хоп ти си изпреварил събитието :lol: Благодарско още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата е супер. Пукането го няма вече :lol:;) тъкму щях да питам за ключ, че ми го иска и хоп ти си изпреварил събитието :lol: Благодарско още веднъж!

само не ъпдейтвай плеара :lol:

Радвам се че помогнах :musik:

ЗА ВСИЧКИ ,НОКИА ТЕЛЕФОНИ С ГАДНОТО ПУКАНЕ, ТОВА Е ПЛЕАРА ИНСТАЛИРАТЕ СИ ГО И СТЕ ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От известно време ползвам GSM-a да слушам музика през касетофона на колата като за целта включвам касетка-преходник с кабел. Звука беше приличен, но самата касетка е шумна понякога, а и е неудобно всеки път да се слага касетка и да стърчат кабели отпред. Благодарение на тази тема :wall: реших да си извадя директен вход от касетофона SONY - стар е, но има качествен звук и затова не ми се сменя засега. Тъй като не ми се търсеше схема на моя касетофон реших да ползвам за вход куплунга от главата на касетофона и да изведа кабел с жак навън към който да се включва GSM-a. Както maximoff правилно е отбелязал усилването от главата е много голямо и е необходимо да се свали входното ниво за да се избегнат изкривявания. Единия вариант е към куплунга на главата да се свърже подходящ трансформатор, а другия чрез ползване на резистори да се направи делител, който да свали входното ниво. Тъй като не намерих подходящ трансформатор вкъщи - минах на варианта с резисторите. Необходими са четири резистора по 200 ома и два резистора по 100ком. Първите два резистора са необходими да осигурят импеданса към GSM-a за да "разпознае", че има закачени слушалки към него. С останалите четири резистора се сваля нивото до това, което подава главата на касетофона към предусилвателя. Това е схемата:

radiosonygsmdiagram.jpg

По този начин, при напълно усилен звук от MP3 player-a на GSM-а няма никакви изкривявания и звука е отличен. Реших да махна цялата механика понеже не планирам да слушам касетки. Тъй като касетофона ми няма бутон "MODE" с който да превключвам между RADIO / TAPE (MP3) се наложи да поставя допълнителен бутон вътре за тази работа:

radiosonygsm1.jpg

Понеже касетофона ми е с панел ползвах бутона за "EJECT" на касетката да натиска механично допълнително монтирания бутон вътре, който е свързан в куплунга за управление на механиката. По този начин се превключва TAPE (MP3) / RADIO:

radiosonygsm2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Вас, колеги!

Следя темата с интерес, и всеки път по-интересни варианти описвате.

Понеже успях да подкарам моята BETA CC, за сега слушам само радио, но в скоро време предполагам ще се възползвам от услугите на колегата maximoff.

Само остава да се спра на вариант , та да го обсъдя с колегата.

Поздрави !

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е попочистена. Поради големия интерес смятам да я пинна. Ако има въпроси или нужда от корекции - моля на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е попочистена. Поради големия интерес смятам да я пинна. Ако има въпроси или нужда от корекции - моля на ЛС.

:respekt::bia: Пич си,Браво'с!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Браво на Вас, колеги!

Следя темата с интерес, и всеки път по-интересни варианти описвате. :respekt:

Редактирано от Mitaka_a3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги поиграх си малко с моята Бета ЦЦ, и разбрах къде трябва да запоя кабела. Забравих къде е за ляв, къде е за десен канал "+"-са, така че съм отбележил местата с "+R/L".

Минусът е отбелязан с "-R/L", като впечатление мога да кажа, че само за пробата, така на бърза ръка звукът беше повече от добър, махнал съм тъй определената от мен "букса" на главата, прилича на лентов кабел, накрая е направен върху платка и е солиден, влиза в женско "гнездо" на самата платка на касетофона... Не съм разкачал механиката на касетофона, работи с "изтърбушена" касета...

Обобщавам:

1. Касета празна,

2. Махаме лентовият кабел на главата на касетоф.

3. Запояваме кабелите....

Имам питане, как да подходя със запояването, имам голям поялник, стар БГ, за улуци, та малко ме е страх с него, приемам всякакви съвети относно запояването, не е като да не съм пипал поялник, но не смея да кажа че съм придобил "Майсторлък"...

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поиграх си малко с моята Бета ЦЦ, и разбрах къде трябва да запоя кабела. Забравих къде е за ляв, къде е за десен канал "+"-са, така че съм отбележил местата с "+R/L".

Минусът е отбелязан с "-R/L", като впечатление мога да кажа, че само за пробата, така на бърза ръка звукът беше повече от добър, махнал съм тъй определената от мен "букса" на главата, прилича на лентов кабел, накрая е направен върху платка и е солиден, влиза в женско "гнездо" на самата платка на касетофона... Не съм разкачал механиката на касетофона, работи с "изтърбушена" касета...

Обобщавам:

1. Касета празна,

2. Махаме лентовият кабел на главата на касетоф.

3. Запояваме кабелите....

Имам питане, как да подходя със запояването, имам голям поялник, стар БГ, за улуци, та малко ме е страх с него, приемам всякакви съвети относно запояването, не е като да не съм пипал поялник, но не смея да кажа че съм придобил "Майсторлък"...

ВЪОБЩЕ не е там на грешна посока си

И там свири но има искривявания и звука е ужасен

Ако питаш мен

1. не си прочел темата и мен ме е марзи всеки път да обяснявам защо е така

2. не ти трябва БГ поялник за улуци

3. не си играи повече с твоята бета ЦЦ ами ми я изпрати да ти я направя БЕЗПЛАТНО Е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, не се ядосвай братко :hilezh:!!!

Темата съм я чел, но това не е гаранция че не съм пропуснал някъде нещо или, че не съм забравил нещо. За изкривяванията си прав, получават се, но при положение че използвам двете "местенца" директно НАД "-R/L" за вход на плюсовете на сигнала.... Това го пробвах, налага се силата на звука от телефона да е на най-слабото положение и при усилване от касетофона не се получава силен звук, пак е сравнително чист, но не и силен, изобщо не може да се каже силен. При положение, че увелича силата на сигнала от тела, се започва със изкривяванията....Тоест нищо не става...

Въпросното чипче на снимката с номер "ТА7705F" е предусилвателя, свалих си даташиит за него, не ми помогна особено, не съм учил да разчитам подобни схеми, но схванах, че като ползвам за вход каналите на главата на касетата, това чипче допълнително "усилва" "чистия" сигнал, който му пускам от телефона и.....се получават изкривявания, затова реших, че трябва да се заобиколи и да се ползват изходите му тоест мястото където "излиза" вече обработения сигнал. Мисля, че го намерих, налучках, не съм сигурен, но при сигнал увеличен една идея преди края и плюсове, и минуси поставени на посоченото място, нещата на бърза проба бяха в правилната посока, не като при входовете на главата, нямаше изкривявания при увеличаване.

Дано като стигнеш дотук ти се иска да отговориш, градивно и да не съм те ядосал още повече!!! :stupid:

П.С. Еконта в Костинброд мисля, че вече работи, така че може да върви моята бета до Доспат, да видим. Пък и ме е срам, човърках по нея и да ми поправяш бакиите, една буксичка развалих, кабелите за механиката съм срязал малко селската, не че са непоправими неща, но... ми се иска сам да се справя

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се ядосвам, брат, само ти казвам, че не е там цялата тази гяволия.

Кадето си решил там ще връзваш. Само да вметна, че този метод може да постигнеш с 6лв. адапторна касета без да се ровичкаш и напъваш :) даже и да вадиш касетофона от таблото :help:

Незнам какво "чипче" си намерил ама там покрай звука и елементите на главата дето търсиш има система от компоненти която обработва сигнал от МАГНИТЕН НОСИТЕЛ ,тоест касета, и подготвя информацията за предусилвателя. След като бъде обработена тази информация се праща на пред усилвателя който пък е доооооформя (малко по-простичко, за да ме разбереш) и подготвя,подава на усилвателя в случая са 2бр усилватели за да стане стерео, а те са система от компоненти, филтри и др. намиращи се в близост до интегрални схеми ТДА(някакъв номер после)

Та пак да ти кажа не се ЯДОСВАМ а ти обяснавам :)

И за това по този вариант се получават разни изкривявания или липса на високи, ниски дарааабарааа нататък :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hid.bg/anycarlink-ipod-iphone-audi някой знае ли за какво става въпрос ?

AnyCarLink iPod / iPhone за Audi Съвместим с всички модели iPod и iPhone. Третира се от заводската аудио система

като CD changer. Зарежда батерията на вашият iPod. Директна връзка със CD качество на звука. Пълен контрол от бутоните на волана и

панела на радиото. Автоматично стартиране при

включване. Запаметява мястото до което е стигнало

просвирването. Управление на плейлисти и песни. BLUETOOTH A2DP Hands Free модул (опция). Позволява провеждане на телефонни разговори и слушане на

музика. Една година гаранция

те хората са обяснили

разликата от моя метод е в парите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де това го прочетох, ама не разбрах как и къде се слага и какво представлява това ? Извинявай за тъпия въпрос, ама съм много куц на тая тема :lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си букса и се вкл. на мястото на чейнджъра т.е. синята малка букса на оригиналните касетофони АУДИ които управляват чейнджъри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей колега.

Поздравления за хубавата тема и практичността на цялото занятие :lol: разполагам в колата си с това чудо от снимката, не мога да му открия схема и не мисля, че имам достатъчно опит за тази манипулация. Какво мога да направя? - евентуално ако отркия схемата и го занеса на някой който ги свързва да ми помогне.. ? И ти по принцип от къде намираш схемите, че аз потърсих малко ама нищо не открих :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да ми го изпратиш. Не ползвам винаги схеми. Повечето е нюх ,как да ти обясня, принципа на работа е един и същ. Захранващ блок, "нещото" което създава музиката, предусилватели, усилватели, филтри, милтри, :bia: и така на по-простичко. Аз му намирам само къде да пусна нашия "създател" на музичката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Поздравления и благодарности на автора на темата, а и на всички участници в нея. Вчера за отрицателно време успях да направя модификацията на един Chorus и сега работи с телфони и mp3 плеъри без проблеми.

Някой успя ли да направи нещо подобно с Audi Symphony 2?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolegi imam edin vupros otdoly na Nomera sum vijdal da pishe primerno PB 3223 Am i pod nomera Club Plazma kak i kade moga da si sloja i az na moqta kola takova neshto???? blagodarq predvaritelno

специАААлно за теб колега.

samo za teb sre6tu sto i 6eiset leva ste go napravia na ostanalite bez :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм голям фен на maximoff и му поисках съвет, а той както винага просто нямам думи- отзова се, пускам снимки на касетофон от гамата на максимоф само че не на ауди а от рено клио седан, но предполагам, че и други рена го имат този модел.

снимка касетофон:

5f8ffada9f433829.JPG

снимка платка:

87f6e9ff3f98a31f.JPG

снимка механика:

a45028645c1f7902.JPG

снимка панел отзад:

82df8bb944655a52.JPG

снимка малка платка на механиката:

13140886aba8b89e.JPG

снимка: това е кабелчето на моторчето на механиката: или режете или разпоявате.

0825d70e2fc8afe9.jpg

снимка: тук се запояват кабелчетата ляв, десен и за екраниране.

d3a2a31c4eb6cdd3.jpg

снимка: тук са отбелязани точно къде да се запоят.

7cde2d16b4533275.JPG

снимка, сглобява се по обратния ред, и прекарвате кабела през дупка от зад на касетофона. ПРЕКАРАЙТЕ КАБЕЛА ПРЕЗ ДУПКАТА ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ДА ЗАПОЯВАТЕ, ЧЕ ПОСЛЕ САМИЯ ЖАК НЯКА КАК ДА МИНЕ ПРЕЗ ДУПКАТА И ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА РАЗПОЯВАТЕ И ПОСЛЕ ПАК ДА ЗАПОЯВАТЕ, не питайте от къде знам. :hilezh: При сглобяването не закачайте отново малката червена букса от нея няма нужда, освен да докарва кофти шумове , пък така или иначе механиката няма да върти.

ccadb53caf62a49d.jpg

Крайния ефект предполагам го знаете, почерпка за maximoff и хубава музика в колата. :zustimm:

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, значи имам един FM трансмитер http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQYffNekqGg4Qk0G6bWAQYmfwjWpSs-JnA45Kmb7G1vLJGWIuuWqw , има AUX IN а въпроса ми е дали може по някакъв начин да стане AUX OUT. За да мога да си пусна такъв кабел от радиото и да го вържа към трансмитера който си има и дистанционно. Така ще си пускам музика през дистанционното и сеедно е за радиото на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, значи имам един FM трансмитер http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQYffNekqGg4Qk0G6bWAQYmfwjWpSs-JnA45Kmb7G1vLJGWIuuWqw , има AUX IN а въпроса ми е дали може по някакъв начин да стане AUX OUT. За да мога да си пусна такъв кабел от радиото и да го вържа към трансмитера който си има и дистанционно. Така ще си пускам музика през дистанционното и сеедно е за радиото на колата.

ти сигурен ли си че е АУХ ИН? Защото според мен не е!

Това е извод за слушалки може да го ползваш за източник, но няма да те задоволи качеството :zustimm:сам си преценяш. То си е Фм трансмитер не е хубав плеяр. ако прочетеш темата ще разбереш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...