Jump to content

Нови модератори! Нови правила!


Recommended Posts

Струва ни се, че във форума на Ауди искаме да се концентрираме главно върху Ауди./2.3 Задължително е техническите съкращения, запазени марки и оригинални заглавия да бъдат публикувани на латиница. Например: Audi, DOT, psi, bar, Vredestein, Michelin./

---

редакцията и забележката е от редови потребител/усер ... спазващ правилата

Е, хайде кажи на всички високо, ясно и разбрано в концентрирания към Audi форум твоето място къде е, като си се ориентирал в грешната посока и караш кола различна от Audi.

-------

:( ... и много моля, ако някой ми изтрие/скрие мнението да напише на кое правило противоречи,... :)

Редактирано от mitro
Адрес на коментара

пак си лягам

Виж, не схващам какъв точно ти е проблема, който силно е смутил съня ти, но човекът дори не беше на ясно какво точно му е за смяна, а ти го прати да си смени цялата предница, а мен пък обратно в първи клас да се науча да чета. След като се изясни какво точно му е за смяна, промених заглавието на темата, за да е по-лесно на останалите да го посъветват каква марка да си избере! Аз честно казано от това по - кристално ясна обстановка не бих могъл да си представя! Надявам се сега, като си си легнал, да спиш напълно спокоен, че съм те разбрал правилно.

А и не си спомням с теб да съм имал някога търкане, което може би обаче не би могло да се каже завбъдеще. :gruebel: Лека и ползотворна и от мен.

Адрес на коментара

@ mitro: Май не схващаш идеята- не е задължително да караш Аudi, за да си фен на марката. Причини от чисто финансови до юридически.

Но дори и ролери да караш, щом Audi ти е страст, щом си готов да допринесеш за общата кауза, няма значение какво караш.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара

@ mitro: Май не схващаш идеята- не е задължително да караш Ауди, за да си фен на марката. Причини от чисто финансови до юридически.

Но дори и ролери да караш, щом Ауди ти е страст, щом си готов да допринесеш за общата кауза, няма значение какво караш.

колега, Audi е запазена марка,... можеш да си редактираш поста в съответствие с правило 2.3 от

Новите правила "... правилата, които потребителите са длъжни да спазват."

Редактирано от mitro
Адрес на коментара

колега, Audi е запазена марка,... можеш да си редактираш поста в съответствие с правило 2.3 от

Новите правила "... правилата, които потребителите са длъжни да спазват."

:gruebel: оправено

Иначе сподели дали правилно разсъждавам :(

Адрес на коментара

@ mitro: Май не схващаш идеята- не е задължително да караш Аudi, за да си фен на марката.

:( оправено

Иначе сподели дали правилно разсъждавам :(

Лошо ли е, като си фен на марката, и Audi e в сърцето ти да обсъждаш обективно други марки и да даваш обективна оценка .... по ред юридически, и най-вече финансови причини, пример

зная, че Audi е най-доброто, но искам да купя на жена си количка - градска и да гори малко,... питам колеги от форума, защото най-много на тях вярвам, обаче се оказва, че не съм познал ... точно поради причините и правилата по-горе / които виждам, че спазваш и ти, за което само :gruebel: /

----

да, правилно разсъждаваш, но правилата са си правила...

:)

Редактирано от mitro
Адрес на коментара

ПичУве, специално тези правила:

2.3 Задължително е техническите съкращения, запазени марки и оригинални заглавия да бъдат публикувани на латиница. Например: Audi, DOT, psi, bar, Vredestein, Michelin.

...

2.14 При публикуване на линк (интернет връзка към и извън форума) е задължително да се добавя и информация към него, показваща за какво става въпрос.

са с цел да се улеснява търсенето във форума, т.е. са за всички нас, а не щото някой така е решил.

Разбирате обаче, че няма как да се следят и контролират всички постове, т.е. ако не го спазваме си е за наша сметка.

А и както виждате новите модератори са либерално настроени - иначе таз тема щеше отдавна да е от една страничка.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара

искам да купя на жена си количка - градска и да гори малко,... питам колеги от форума

Това нали го уточнихме преди 1-2 страници - пускаш си темата в "Извън темата" и получаваш мнения. В момента, в който се получи "нещо си vs. нещо си" темата се заключва и изтрива.

Fair enough, no?

Адрес на коментара

МИтре, правилата не са създадени да ги буквоядстваме. Това не е Наказателния кодекс. Тук няма съдии, няма екзекутори Но се надявам да има ДОБЪР ТОН. Това е целта на правилата. Относно запазените марки и тяхното изписване на латиница - това е силно желателно за техническите раздели. Не е 100% задължително и няма да доведе до наказание. Но се съгласи че ако потърся във форума информация за гуми Vredestein QUATRAC2 как ще го потърсиш?

Вредещайнки, гумета, галоши, фредещин, вредещин или е по-добре ако е написано както цял свят го пише?

Относно линковете е същата работа. Изпращял некой си е те така:

http://bimumecha.com/njkasdhkjas1723672/htpml/asdfw.pps :gruebel:

Баси инфото. Всички са му длъжни да кликат. :stupid:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара

ПичУве, специално тези правила:

...........

А и както виждате новите модератори са либерално настроени - иначе таз тема щеше отдавна да е от една страничка.

Да разбираме ли, че тези правила са само за някои,...

и да разбираме, че новите /а и старите/ модератори са либерално настроени ... пак само към някои ... потребители,...

... и пак възможности за двоен аршин ... :gruebel:

----

МИтре, правилата не са създадени да ги буквоядстваме. Това не е Наказателния кодекс. Тук няма съдии, няма екзекутори Но се надявам да има ДОБЪР ТОН. Това е целта на правилата.

Така е, зная, но някои точно това правят , ... точно се изживяват, като такива,... за теб зная и съм сигурен, че не буквоядстваш и си широко скроен човек, но мисълта ми беше за двойния аршин, за възможността да се мери не по еднакъв начин към всички.

Редактирано от mitro
Адрес на коментара

Извинявайте за тъпия въпрос, но вече нямам право в Ауди форума да напиша Ауди форум, а трябва да напиша Audi форум, така ли?

Това не го питам, за да се правя на интересен, а наистина, току що го видях. Или това е само за някои раздели.

Щото то и "форум" не е много българска дума.

И гуми Мишлен ли ако напиша съм за БАН? Гледам сега и една нова тема "чип за 2,5 ТДИ - 150 к.с.", трябва ли да бъде 2.5 TDI 150 h.p.?

Почвам да се плаша от тези правила. Ще стане само за учени тикви с няколко висши образования.

п.с. Ради, станал си някакъв Опасен Вежлив Лос. А така хубаво хранеше модовете и селяните преди... Ще ми липсва твоя хейт стайл.

Редактирано от зеФс
Адрес на коментара

Поредната тема-драма! Вече ми станаха безинтересни темите от тоя сорт. Баси хвърлянето на енергия в излишно мрънкане, обясняване и дъвкане на едни и същи неща.

Адрес на коментара

Да разбираме ли, че тези правила са само за някои,...

и да разбираме, че новите /а и старите/ модератори са либерално настроени ... пак само към някои ... потребители,...

... и пак възможности за двоен аршин ... :stupid:

Нали не мислиш че мод ще банне някого само заради неспазването на тези правила? :gruebel:

Ако се постараем да ги спазваме само ще спечелим.

Колкото до двойния аршин.... модераторите са хора, модерирането не е дейност която се извършва от колективен орган, така че е невъзможно да се каже че няма да има двоен аршин - това просто е невъзможно - лично мое мнение!

Важното е да няма крайности, а това зависи най вече колко широко скроени са модераторите.

Мисля че хората ги познавате, те си имат своя авторитет и няма да допуснат да се омаскарят за глупости.

Адрес на коментара

Баси хвърлянето на енергия в

Това му викат Релакс. Спа. Вид спорт за бягство от реалността.

Но стига съм спамил, пръждосвам се към "клюкарника".

Адрес на коментара

Поредната тема-драма! Вече ми станаха безинтересни темите от тоя сорт. Баси хвърлянето на енергия в излишно мрънкане, обясняване и дъвкане на едни и същи неща.

Не съм предполагал, че толкова издребняват милите им душици щом вече няколко страници се хващат за точка 2.3 от правилата. Зор да се заядат, да покажат "офанзива", креативно мислене как видиш ли и ние лошите не спазваме правилата..... Смeeх! :hilezh:

Хора, има навън природа, хубаво време, паркове, пейки, птички... разходете се, отпуснете поне малко. Пък може и негативната ви енергия да намалее макар и с (много) малко! B)

Адрес на коментара

Форумът е добър. Главно по причина, че доста хора го посещават и почти всички са технически грамотни. Може би е най-добрия авто форум у нас.

Имам няколко въпроса, които мисля са важни за всички членове.

2.11 Пряко или косвено негативно отношение към марката Audi не се толерира.

Какво означава това. Примерно в някоя тема се разисква AUDI A6 C5. Аз мога да се аргументирам много добре технически, че окачването и не само то не отговаря на реномето на марката. Това нарушаване на правило 2.11 ли е? Написаното в технически раздел на форума, би трябвало да се оценява по истинността му, не по пристрастност към марката. Всеки член на форума се е регистрирал тук за да научи истината за качествата и недостатъците на AUDI. т.2.11 според мен трябва да се видоизмени. В този си вид е объркващa за всички.

2.11.1 Потребител, който с поведението си системно (три или повече пъти) пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката "Audi", както и когато това му действие е свързано или от него произтича уронване престижа на Ауди Клуб България, може да бъде наказан с предупреждение, а при преценка на модератора - и с перманентен (постоянен) БАН!

За Ауди Клуб България съм съгласен изцяло. За всичко останало, въпросът е същия като за т.2.11

2.11.2 Реклама на други марки автомобили не се допуска.

Това правило, съшо е неясно в този си вид. Примерно, в темата "Кола до 12 000лв." в раздел "Извън темата" аз съм препоръчал Mercedes W210. Това реклама ли е?

Адрес на коментара

Нещата са прости и нямат нужда от излишно усложняване.

Ако си изкажете мнението по културен и аргументиран начин в рамките на добрия тон всичко е наред. Цялата човешка техника има своите несъвършенства и се развива. Така че няма съвършен модел на нито един производител.

Непрекъснатото НАТЯКВАНЕ че на ВАС ви харесва еди какво си е досадно. Правилата дават възможност досадниците да бъдат любезно или не чак толкова поканени да си тръгнат.

Ако у вас дойде някой и почне да обяснява че жена ти е грозна няма ли да го изгониш?

Стига сте коментирали правилата. Намерете си подходяща тема и бъдете полезни. И на себе си и на другите. :stupid:

Адрес на коментара

Стига сте коментирали правилата. Намерете си подходяща тема и бъдете полезни. И на себе си и на другите. :stupid:

A дано най-накрая да свърши тази драма с правилата,че ще станем за смЕх.

Адрес на коментара

малко градивна критика .. нали това искате ?

прочетох правилата внимателно .. и заключението ми е ..

ше дам пример с песничката на абсурд .. дето пеят за политиците .

напъват се .. а излиза говно !

не правете като тях .. не създавайте "закони" правила ,

които ще се нарушават по презумция .. искат не искат потребителите .

щото правилата се обезсмислят !

освен ако идеята ви не е да държите потребителя в постоянна виновност !

и във всеки момент с повод и без повод ... да го балтирате .

с тая забрана за споменаване на други марки коли .. правите точно това !

необходимо е .. човек да може да даде пример с друга марка автомобил ..дали лош , дали добър ..

въпрос на ситуация .. не осакатявайте форума така .

най добрия вариант е .. саморегулацията !

трябва да знаете едно единствено нещо , че нормата се определя от болшинството ..

тоест .. ако вземем пример с маса 10 души .. от които 2-мата са умни а останалите 8 са тъпанари .

то .. нищо че 2-мата превъзхождат във ... да кажем всяко отношение останалите ..

то те 2-мата .. ще трябва да се съобразяват с останалите 8 .. в противен случай .. болшинството ще ги изолира .

както и обратното е напълно закономерно .

така , че .. саморегулацията е най добрия подход .

така се отсява семето от плявата най точно .

а иначе .. относно тези, които злоупотребяват с правото си .. да се изразяват свободно ..

може да се действа много решително и бързо ..

не са нужни тези строго специфични правила .. за да забележи човек явната лигня , провокация или ебавка .

има едно единствено правило ..

да кажем форума е мой .. и аз съм си избрал няколко души да следят за добрия тон в него .

тоест .. това е моята собственост .. всеки е добре дошъл на гости .. в моя "дом" примерно ..

но ако преценя , че той злоупотребява с гостоприемството ми .. ще го изгоня ... или първо ще го предупредя ..

разбира се .. тези които си плащат да са тук ..

могат ... и е редно да се ползват с привилегии ..

щото .. няма как .. ако да кажем са ми дошли гости ..

и са донесли ядене и пиене .. аз да ги напъдя .. и да продължа с пиршеството .

това са някакви щрихи само .. които биха ме водили ако форума беше мой .

аз лично .. бих се отнасял по снизходително към тези , които проявяват дързост ,

но не и към тези които злоупотребяват ... ей тая граница е много тънка .

и идеята ми с тоя пост .. не е да се жалвам от нещо .. не ..

на мен нещата ми допадат в този вид .. в известен смисъл ..

това е просто моята обективна оценка на реалността .

Адрес на коментара

Аз нямам никакви претенСии към стари и нови правила (не съм ги и чела :flehan: )

...но искам да помоля уважаемия господин Луд :hilezh: или да ми трие целите мнения или да ги оставя така като са. Не ме кефи да ми изтрият половината мнение ....излиза все едно си говоря сама :hilezh: ...пък не съм чак толкова луда :lol:

Адрес на коментара

Готово. Изчезна за по-малко от 60 секунди след като видях забележката. :hilezh:

1b4d79b4af494905442528be7a90d1e5.gif

Понеже съм примерна, дакажа по темата - новите правила са екстра, четох ги, ше ги спазвам :hilezh:

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...