Jump to content

Масло скоростна кутия


Recommended Posts

Тъй като търсачаката показа доста бедна информация пускам нова тема в която по-обширно да се разгледа въпроса . Значи в конкретния случай съм подложен в следната ситуация - ония ден отидох за смяна маслото в скоростите , понеже скоро ме чака дълъг път и понеже като е студена колата трудно включва скоростите . Та отивам да си взема колата и майстора ухилен ми казва че ми е сложил минерално масло понеже открил месингови стружки в старото масло , и с по-тежко масло щтяло да уплътни . Знам че имам прецакан синхронизатор и на 3та много пъти хърка , но проблема е че ми се струва че с минерално масло още по-трудно включвам скорости като е студена , а в същото време продължава да хърка 3тата . Та мисля отново да се набутам за смяна но незнам какво да й сложа (този път щте отида като знам точно какво искам) :hilezh: . Знам че Мотул и ЕЛФ не предлагат трансмисьонни масла пълна синтетика 75-90. На едно място ми предложиха Valvoline и Mobil.

Другото което се замислям е дали да не потърся някоя добавка която би намалила хъркането ?

Това е в общи линии от мен , сега е ваш ред с пропоръки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега брал съм ядове с минерално масло 80w90 през зимата 1и2 ги включвах като на камион.добрече си запазих старото и от доста време не намерих какво точно трябва да е тово масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че майсторът е прахосал парите ти колега.Какво ще "уплътни" минералното масло? Синхроните ли?Точно обратното-така ще ти докара още стружки в картера.А влючването на скоростите ще е като на "джуган".Лично аз по този въпрос съм традиционалист и от години ползвам КастролTAF-X(SAE 75W-90,API GL4/5,VW501.50) за АУДИ и Фолксваген.До сега не ме е разочаровало,въпреки че е по-скъпо от повечето други.Относно добавките-пробвал съм 4-5 вида,но реален ефект не съм забелязал.Имам пред вид не превенция,а решаване на реален проблем в скоростите.Успех!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само пълна синтетика!!! Независимо каква марка е.Сменявай докато не си тръгнал да сменяваш и скоростна кутия...А на майстора му кажи че някой път некой може и да го "буха" заради това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите колеги . Днес гледах че Шел произв. такова масло и цената ми хареса 15лв/л. (За сравнение Мобил е 29лв литър) , та се чудя дали има проблем ако взема от него :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,по-голямо менте от Шел едва ли съществува в БГ! :blink: Най-лошия възможен избор :hilezh: ,доколкото знам го пакетират и правят тука. :bia: Цената не ти ли говори нещо.....Аз слагам Фина,Белгийско,защото го взимам от вносителя Бул Авто на сливница и Ботев имат голям магазин и сервиз,смяната е безплатна.Мотул също е прекрасно масло и няма ментета,просто не е толкова известно,но е чудесно.Също знам ,че на ОМВ маслата и продуктите са 100% Австрийски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди неколко часа имах некакъв звук(виене)къто от лагер,затова реших да си смена хем лагера който мислех че е заминал а и смених маслото на скоростите,сложих ESSO BV 75W 80.

Сега само ми остана да спра вятара и шума на гумите :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега щте споделиш ли на каква цена го взе масълцето . А това 75-80 не е ли различно от предписаното от Ауди 75-90 . Пълна синтетика ли е ?

Другото което искам да споделя е че видях че и ОМВ предлагат пълна синтетика 75-90 на цена 16лв/л и пишеше че е по стандарт ФВ 501.50 - става ли мойта кошара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става, но по-добре марката да е по-известна.

При българските например съм останал с впечатлението, че вискозитета който го пише на тубата и качеството като гъстота на маслото май малко се различават...... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля че Шел и ОМВ не са някой забравени от Господа марки , но тъй като не съм ги ползвал неко колегите да се изкажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще ти го кажа, но си буквално пред смяна на скоростна кутия. При мен така започнаха проблемите и никакви масла и добавки не помогнаха. И в крайна сметка отидох на такава втора употреба. Тествай основно самата кутия, за да не дадеш парите си за масло на вятъра :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL Motylgear 75W-90 е полусинтетика, а за нашите коли само пълна синтетика...

Преди 2 седмици си взех 1 л. за да долея(по принцип само доливане му е майката - ще срешнеш и други мнения, но това е моето) но след като смених горна помпа на съедителя се оказа че проблема с трудното включване на студена кола изчезна!

За по сигурно тръгнах да наливам - така и така съм го купил - 100-150г. да съм сложил и протече - демек нямало е нужда...

Аз си взех Лики Моли 75W90 пълна синтетика(22лв. за литър) и имам почти пълна туба сега.

Това е добра конбинаци м/у качество и цена, ако имаш нужда от това масло - обади се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега маслото трябва да е пълна синтетика в никакъв случай минерално :birthday:

Незнам кой какво говори но аз съм с масло от Шел в кутията и след смяната скоростите влизат като по масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL Motylgear 75W-90 е полусинтетика, а за нашите коли само пълна синтетика...
Става, но трябва да се смени след около 60000 км. :bia:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас против Кастрол... Един лагер на скоростната даде фира, въпреки чудодейната добавка (и златна, ако се съди по цената), която сипах при смяната профилактично. Като си направя кутията отивам да си купя Мотул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става, но по-добре марката да е по-известна.

Основна грешка... Най-добре е маслото да е оригинално, марката янма особено значение!

Лично аз точно по тази причина никога не съм сипвал всепризнати величия като Кастрол, примерно... Защото в България истински Кастрол няма...Или по-скоро много трудно е да намериш. Не се съобразявайте с марката, а гледайте да купувате оттам, където е по-вероятно (никога не е 100 % сигурно) да е оригинално. Лично аз последните 5 години купувам масло само от официалните вносители - гаври с двигателя не ми се правят, пък и цената в никакъв случай не е фрапираща! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул от проспиид - вече около 20к км съм с него без проблеми, мисля 26 лева литъра беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...