Jump to content

Как постигнах 4 лв. /100 км с В3 на газ!


Recommended Posts

тя не е много за разправяне причината :D, леко променена функция на поплавъка на газовата бутилка, демек, трябва да я изпразниш до край за да можеш да заредиш, иначе отиваш на колонката и в най добрия случай ти сипват 6 литра :D

ПС: това е добре позната и прилагана практика при такситата, другия месец ще се погрижа в моя автомобил да изчезне :wall:

Редактирано от i_kotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 279
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега ви оставям, защото имам служебно пътуване до Солун за два дни - с автобус ... не с аудито (щеше да ми интересно какъв разход ще даде до Солун и обратно :wall:.

Брато, заклевам се 2 дни да не влизам във форума.

Ще ми липсваш. :D

Моля те пиши вегнага ,след като се върнеш.

ПП:Акъла ми не побира, защо си тръгнал с автобус за Солун. С твоето Ауди, отиване и връщане са около 900 км = 36 лв. Е нема такъв автобусен билет.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема направо уби коня с правата лопата.Понякога се замислям дали наистина някой не се майтапи много здраво и сега гледа сеира,или всичко това е възможно да се случва през 21В.....все пак сме в България!

@brunobanani ,ти да не си габровец или пък ....капанец?....само питам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихи, ние с Анани сме на мнение, че има някой клубен палавник, който заражда малко интрига във форума :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, а по-добре ли щеше да ви бъде, ако този господин не ни беше замерял днес с банани? Цял ден не беше скучно, пък и за първи път виждам такава активност във форума. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имам идея за 0лв + 2бири разход за 100км.

Викам някой приятел и ме тегли с въже 100км после го черпя две бири и му обяснявам колко съм му благодарен. Дали ще мине?

И се чудя много - в МЕТРО са пуснали едни малки прозоречни климатици за помещение до 18 кубика. Та колата е с по-малка кубатура. Ако сложа климатика на задно дясно стъкло и го уплътня с велпапе (че е по-евтино) и вържа един UPS към акумулатора дали няма да ми духа много странично и да ми се схваща врата?

Само при изпреварване ще трябва да внимавам с габарита че стърчи. Имам и други въпроси:

Много ли ще ми дигне разхода ако не му направя обтекател?

Дали трябва да си сложа лепенка "Извънгабаритен товар" отзад?

И ако му сложа надпис "Климатроник" и мигаща крушка (синя) ще стане ли такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш лепенка "Извънгабаритен товар",ще намалиш конските сили на колата,понеже ще се увели теглото и съпротивлението на автомобила.....а това...изчислено по формулата за съпротивлението..умножено по напречното сечение....разделено по специфичното супротивление на хартията...и цялото повдигнато на 2 степен =на баба Руса от с.Дряновец третия косъм между четвъртия и петия пръст на левия крак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам съмнения, че моя инжекцион има опцията да прекъсва подаването на гориво при движение на скорост без да е натиснат педала на газта, моля ако има някой знаещ по въпроса да пише некой ред!

Е, имам си ключе за бензиновата помпа и по наклон надолу и когата колата е на скорост понякога изключвам помпата! При това сервото на спирачките си работи, щото е на вакуум и няма грижи! Хидравлика на волана няма! А всички светлини и други ел.джаджи си работят!

Така правя, но никога в града - там не се знае кой може да изкочи и откъде!

Обаче тоя пич направо не остави риби-шарани у Дунава - изкла ги с мотичето до една! Че изключването на двг на светофар е икономично - ОК! Ма я ми кажете ако се направи у най-големото задръстване посред лято - тоя двг ще прегрее за отрицателно време! А да се засилиш със 150 и да се носиш докато падне скоростта на 60 - тва си е безмислено отвсякъде! Има места където пътя е с наклон надолу с километри - вярное, може да се използва каране по инерция, но колата трябва да е сериозно натоварена, за да не се убива бързо набраната скорост! И е желателно да се поддържа 110 -120 км/ч и при падане на 80 отново да се ускорява. Щото иначе ще се губи много бензин само за ускоряване!

Каквото и да правиш обаче, не можеш да свалиш повече от 10% разхода - та си мисля, че всичко това не си струва!

И от 2 седмици насам карам с Н98! При тея цени на бензина и при положение, че този бензин ми е предписан от производителя, а също така и колата очевидно стана по-динамична и върви с по-малко натискане на педала, просто си мисля,че тва е икономичния начин! :D

Много писане, ма как се смях преди малко - не е истина! Гледам да стоя далеч от такива пилоти, че току виж с тея методични упражнения ми се закачил и на теглича - с теглене е още по-евтино! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички колеги от форума. Това не е място за подигравки. Ако сте прочели нещо полезно - добре. Не е необходимо да се подигравате на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е велика и е добре да се стик-не отгоре :D.

А иначе - единственото което може да се спести по този начин е горивото което би се изхабило ако колата се движеше по инерция на свободна предавка - за 2 часа едва ли е повече от 3 литра, и то това е ако цялото време е била само на свободна, тоест за софия-пловдив повече от 2 литра не давам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не съм се забавлявал така, заболя ме корема да се превивам! :D

Дори наскоро в едно предаване Brainiac по Discovery емпирично доказаха за неверниците, че да ускоряваш и да отпускаш по инерция е по-лошо от равномерно праволинейно движение от гледна точка на разхода...

Banani, твоята кола излиза, че е уникална! Логиката сочи, че ако караш умерено с постоянна скорост трябва да докараш по-нисък разход от този, който цитираш!!! Невероятно!!! :D

Редактирано от Milen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

А иначе - единственото което може да се спести по този начин е горивото което би се изхабило ако колата се движеше по инерция на свободна предавка - за 2 часа едва ли е повече от 3 литра, и то това е ако цялото време е била само на свободна, тоест за софия-пловдив повече от 2 литра не давам  :D

Това важи само в едната посока. По затворен контур т.е. път в двете посоки разхода се изравнява (интегрира). Баирите са нанадолнища и обратното. Майката му е ниска скорост при постоянен режим на двигателя.

И не се връзвайте - страшно е подозрителна липсата на Админите в тази тема. Само се подсмихват отстрани. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре пич,що си си купил АУДИ като ще правиш такива експерименти?

Тая кола не е за да правиш икономии с нея.

Купи си трабант.

П.С. Тоя е Йоан Златоусти - бисери на Мегатон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един юзер ме остави безмълвен ти си втория стигам да заключението че незнаеш къде се намираш и моляте продай тази кола не я заслужаваш купи си едно италянско мотопедче и се пробвай за разход 0,01 ст. на 100км.

Редактирано от shwepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА ХА ХА :D:D:D Голем смех чета темата късно вечерта и сигурно събудих комшийте с моя смях но няма значение голяма веселба.

Пичове риболовния сезон току що го закриха представятели си какво ще стане докато го открият :D:D:D

Banani ако тая тема я беше пуснал на 1ви април щеше още повече да избиеш рибата :D

Редактирано от nik_ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата banani съм сигурен, че си е изрязъл ламарината под шофьорското място. Така хем олекотява, хем като Флинстоун дава още пауар с крак :D Иначе идеята на grizzly за бирата е най- тарикатска :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички колеги от форума. Това не е място за подигравки. Ако сте прочели нещо полезно - добре. Не е необходимо да се подигравате на човека.

Е как като пише такива глупости и си верва на всичко от горе!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви подигравки говориме тука!?!

Ако този не се бъзика с нас,а ги прави наистина тея подвизи направо е за хоспитализиране!Гасене на колата по магистралата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имам идея за 0лв + 2бири разход за 100км.

Викам някой приятел и ме тегли с въже 100км после го черпя две бири и му обяснявам колко съм му благодарен. Дали ще мине?

И се чудя много - в МЕТРО са пуснали едни малки прозоречни климатици за помещение до 18 кубика. Та колата е с по-малка кубатура. Ако сложа климатика на задно дясно стъкло и го уплътня с велпапе (че е по-евтино) и вържа един UPS към акумулатора дали няма да ми духа много странично и да ми се схваща врата?

Само при изпреварване ще трябва да внимавам с габарита че стърчи. Имам и други въпроси:

Много ли ще ми дигне разхода ако не му направя обтекател?

Дали трябва да си сложа лепенка "Извънгабаритен товар" отзад?

И ако му сложа надпис "Климатроник" и мигаща крушка (синя) ще стане ли такъв?

ти се базикаш ама виж хората как го правят

795393.1_200.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иии, бате! Ашколсун! :D

Ей така искам да стане. Ама за генераторче на багажника не се бях сетил.

Дайте сега отговор и на другите въпроси и да почвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...