Jump to content

Задни спирачни дискове


BADJO

Recommended Posts

Абе колеги,като се опитвах да сменям задни накладки,видях че по края на диска се е образувал ръб!

Та да питам,какво ще ме посъветвате,дали да ги дам и двата задни диска да ги шлайфат или да си купя нови?

Разлика в цената ще има,макар да не знам колко струват и двете!

Ама шлайфането да е 10-20лв /знам ли?/,а за нови ще трябва да се бръкна доста повече предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BADJO към 90 лева е комплекта в канекс, но трябва да смениш и накладките. Иначе и аз трябва да я правя тази манипулация, при мене има доста голям ръб на всичките дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е колко е минималната дебелина на диска която е допустима! премери си дисковете, може просто да са си за смяна.иначе за престъргване съм гледал обяви на една ограда на костантин величков точно преди ксътровището със стамболийски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подред :hilezh:

Стани,те били евтини бе! И аз по-нататък ще ги сменя.А,имаш ли идея,колко струват предните?

Влади,напипва се на ръка идеално,но незнам в мм. колко е ръбчето.

Рони,нямам идея,колко е минимума за дебелина на диска,факт е ,че дори при тази дебелина,с изтъркани накладки,ръчната си държеше идеално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бадже, кво ти пречи това ръбче? Ами нормално е, да има ръб (и при мен го има) щото диска се износва там, където трият накладките, а те не трият до самия край...

Так че не пипай ръбовете, не се занимавай с глупости да ги шлайфаш (това се прави ако си ги надрал поради ненавременна смяна на накладки), а си карай, докато се износят и чак тогава ги сменяй.... Айде наздраве :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя ръб не е ли нормално нещо докато го изтриват накладките с времето :hilezh: Просто не покрива идеално края на диска и изтрива вътре :hilezh: Мисля, че милиметър+ ръб е нормален за средата на живота на дисковете :hilezh:

Редактирано от upass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BADJO дисковете си имат минимална дебелина. Обикновено я пише на диска. При мен е 8мм и вече съм там някъде (сиреч за смяна). Ама аз колкото яко карам може още две години да изкарат.

Иначе ако ги сменяш ти трябват дискове + накладки. Евентуално смяна на спирачна течност (на две години). 1 литър според Ваското1. ДОТ еди кво си според колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по офертата за RossN, цената на комплекта накладки и дискове Bendix от Руди96 за пич като тебе и мой приятел ще бъде 87.10 лв, ако не са вентилируеми дисковете. Какъв е смисълът да шлайфаш и пр. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Zimmermann какви отзиви имате :respekt::hilezh: Доставчика ми е приятел и гарантира, че са произведени в Германия :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90лв е цената за теб на 2 диска Брембо.По-добро от това не може да си сложиш на колата!Не се занимавай с шлайфане и подобни тъпотии.Парите не са проблем,не се познаваме от вчера все пак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не и купиш едни нови дискове, па не му сложиш и едни нови накладки, па да забравиш, че си имал проблем? Аз на моята Б4-ка за 120 лв. с работата ги смених и забравям за това може би докато имам колата

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Съдейки по офертата за RossN, цената на комплекта накладки и дискове Bendix от Руди96 за пич като тебе и мой приятел ще бъде 87.10 лв,
Съжалявам, но неправилно сме взели номера от каталога. Общата цена е с 20 лв повече :D , но пак е супер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...