Jump to content

Recommended Posts

По принцип да и ако ще търкаляш телефона 4-5 години, може би е по-добре да го зареждаш по-бавно. Но ако ще го смениш след 1 - 2 години, защото е излязъл по-нов модел, няма да забележиш абсолютно никаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези скоростни зареждания не скопяват ли по-скоростно батериите? Аз лично моето тамагочи предпочитам да го поя нощем на бавна диета... Примерно нещо от рода на 0.5, 0.8 А. 

Най-вероятно да. Но тия ампери са абсурдно малки, часовника ми зарядното му е 0.8 .

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е идеята - цяла нощ без да го мисля. За спешни ситуации имам 1,8А зарядно и/или резервна батерия в джоба. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, CVT написа:

По принцип да и ако ще търкаляш телефона 4-5 години, може би е по-добре да го зареждаш по-бавно. 

Прав си, 5A e, не знам защо съм се заблудил...иначе  споко, телефона оригинално си е с такова зарядно и кабел, просто ,ако кабела не е такъв ,тогава "supercharge" не работи, т.е. телефона не го разпознава. Не знам колко е зле, но вчера след супер натоварен ден и след 70 разговора и яко ръчкане, вечерта като писах беше на 56% батерия. Huawei до преди няколко месеца бяха с най-добрите показатели -скорост на зареждане,  СОТ от флагманите. В това отношение съм супер доволен. Забравих просто, какво е да си вързан към зарядното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/13/2019 at 10:21, ole написа:

Само тая пуста батерия. Мислех, че ще е по-добре. Едва избутвам един ден, едва

При мен спокойно издържа няколко дни, 2 до 3 без проблем, като не я оставям да пада под 20-30%.

Вярно, че избягвам да говоря много, предпочитам Viber през деня, но пък Bluetooth-а ми е винаги пуснат, катко и Hotspot-a към който се връзва колата и през него си пускам Waze и т.н. на Rsnav-a, което си точи доста батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са резултатите на моя телефон. При, горе-долу, еднакво ползване, без инсталирани Facebook+Messenger, издържа 4-5 дни. Само с Messenger изкарва 2+ дни. Facebook+Messenger около ден и половина. При условие, че почти не ползвам FB - max 2 влизания за по 5min между зарежданията. За това изобщо не съм го инсталирал, повече, след като установих колко батерия яде. Nokia 7+ ми е телефона, btw.

BAT 1.png

BAT2.png

BAT3.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 3/16/2019 at 22:50, ole написа:

Това на S10 ли, не плюса?

S10 да, не е +.

Имаше някъде една статия, че се пускал екрана по джобове и т.н. и това точило батерията, има една настройка, която го спира да се пуска, потърси я и виж дали си я сетнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Mate 10, след доста натоварен ден. По принцип постояно е  с включен wi-fi, GPS, мобилни данни, два Вайбъра, два УотсАп , месинджър, скайп и куп апликейшъни за обяви с включени нотификации. За браузър ползвам две Опери + стандартния...

При по-умерена употреба 36 часа без проблем.

Screenshot_20190319_231755_com.huawei.systemmanager.jpg

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат чу, че искам да купувам Xiaomi и ми подари един Note 5 Ai да си тествам.

Телефонът е на по-малко от месец, купен от Техномагазин. Маха го, защото му дразнел очите.

Телефонът при скролиране на текст размазва текста, а по някога и окантява буквите в друг цвят.

Коментарът на познат от сервиз беше - "какво очакваш, като тези телефони са с най-евтините дисплеи".

След малко проучване в нета се оказва, че има модели на Xiaomi с много, много скапани дисплеи.

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/756lh5/facing_motion_blur_issue_on_my_new_mi_a1_texts/?utm_content=title&utm_medium=hot&utm_source=reddit&utm_name=Xiaomi

 

https://en.miui.com/thread-3900561-1-1.html

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ъпдейтване на операционната система до MIUI 10 този проблем изчезва.

Някои Xiaomi обаче са с чист Android, при тях не знам дали може да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Освен всичко останало ,имат и няколко модела, които са в топ 10 за радиация, т.е. с много висок SAR индекс...Не ,че и Iphone 7, не е сред челните места...

https://www.google.es/amp/s/www.statista.com/chart/amp/12797/the-phones-emitting-the-most-radiation/?espv=1

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, nickgaidarov said:

При ъпдейтване на операционната система до MIUI 10 този проблем изчезва.

Някои Xiaomi обаче са с чист Android, при тях не знам дали може да се оправи.

Първото, което направих, беше ресет на телефона. После ъпдейт (сега е с miui 10.2), developer menu, различни браузъри....просто дисплея не става (ниво на черно и ъгъл на виждане също са трагични). Абсурдно е 6 инчов дисплей да може да се види в един цвят, само когато се гледа фронтално.

Ето един сайт с части: https://www.mi.com/in/service/sparepartsprice/

Дисплеят за ноте 5 струва 2500 единици, на повечето телефони е 4000 единици.

За съжаление избраният от мен mi a2 lite (redmi 6 pro) също е с евтин дисплей.

Ще ида тези дни да ги видя на живо.

 

А иначе търся възможно най-малък телефон със снапдрагон 6xx, който да се ползва от дете, возещо се в градския транспорт. Бях решил, че това е подходяща марка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и с ъпдейт не се оправя, то телефонът е дефектен и трябва да се рекламира.

Моят сегашен е един от най-евтините и вече доста стар модел - Redmi 4x, но трета година ми  служи безупречно (включително за работа), така че засега не мисля да го сменям. Бърза двусимка с мощна батерия, 5" дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах днес телефоните в Техномаркет. Xiaomi mi a2 lite има същия проблем - размазва при скролиране. 

Телефонът е с чист андроид, просто дисплея е много бавен...има и други проблеми...абе зле е много.

До него имаше Mi8 - много по-добре, при него има промяна на цвета на буквите при скролиране, но това е проблем на самия miui интерфейс и вероятно може да се настройва.

Най-евтиния самсунг j нещо си няма такива проблеми с олед дисплей. Нокиите от 400+лв също са добри дисплеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна на бащата 4х-а дали го има този проблем. Дисплея не нещо качествено, но пък за тея пари и е60 не може. Ако ще гледаш въпросната марка по тено магазините то ходи в техсмарт.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.03.2019 г. at 13:54, robobug написа:

Гледах днес телефоните в Техномаркет. Xiaomi mi a2 lite има същия проблем - размазва при скролиране. 

Телефонът е с чист андроид, просто дисплея е много бавен...има и други проблеми...абе зле е много.

До него имаше Mi8 - много по-добре, при него има промяна на цвета на буквите при скролиране, но това е проблем на самия miui интерфейс и вероятно може да се настройва.

Най-евтиния самсунг j нещо си няма такива проблеми с олед дисплей. Нокиите от 400+лв също са добри дисплеи.

 

Това са в момента добрите бюджетни телефони - нокии, моторолки и евентуално ниските серии на самсунг.

Като чуя някой да ми хвали умрелите китайски ментаци шаоми или хуйвей и ми става лошо....  Тея китайщини имаха смисъл преди  4-5 години когато цените им бяха в пъти по-малки.   Сега струват колкото истинските телефони, а качество няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да си ъпдейтнеш инфото, понеже си много в грешка как стоят нещата на пазара, повтарям-много ! Единствено за Xiaomi си прав до някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам колко съм в грешка, ама мисля че съм имал достатъчно китайски телефони, за да имам релевантно мнение. 

 

От алиекспрес имах три - umi и elephone. Никакъв скелет,  супер крехки, смених 4 или 5 дисплея, чупеха се на всяко изтърване. 

После хуйвей п8, изкара половин година и после батерията държеше от сутринта до обяд, а фокуса на камерата се прееба. 

Turbox от plesio,  за два месеца дисплея му стана на жълти петна, също и неговата батерия умря. Звънях няколко пъти и писах мейли на плезио да си КУПЯ нова батерия, нищо не можаха да направят капутите... 

Приятели имат шаомита и съм ги разглеждал, супер гадни и евтини пръчки са, всичките с някакви такива дразнещи дефекти в дисплея, батерията или камерата. 

 

От тогава две нокии и три моторили съм купил (за мен и за роднини). И нямам никакви оплаквания. Много по-качествена и солидна изработка и по-малко дефекти. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам Шаоми и единственото оплакване, което имам е, че трябва да си настроиш региона на Индия или някакви такива страни, за да ползваш всички функционалности на телефона. А като ти е такъв регионът, ти излизат от време на време дразнещи реклами.

Всичко друго е абсолютно на ниво, нито изработката, нито дисплея отстъпват на по-скъпите марки. За камерата не мога да кажа, не разбирам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Мяо-ми (Note 4 pro) е вече над 3 години. След като разкарах гадния гаражен софтуер, нямам никакви забележки относно забиване и забавяне въпреки, че е 3-ка рам и 10-ядрения Хелио. Камерата е слаба, не бива нощно време. Ще го търкалям още, на жената ще взема седмицата.

Замазване не съм забелязал, между другото - mi a2 lite е 100% Note 5.

Нищо чудно, че и на двата замазва дисплея.

По повод Моторолите: втори такъв служебен търкалям.

Първият беше оригинал, вторият - Мото, ама Леново :hilezh:.

И двата са гадни - първият забиваше често, вторият е безумно окълцан откъм функционалност и удобство. Неудобен за държане - много си пазя телефоните, този за 2 месеца е изтърван поне 4 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28/03/2019 at 11:22, quаttro написа:

Ми не знам колко съм в грешка, ама мисля че съм имал достатъчно китайски телефони, за да имам релевантно мнение. 

 

Не знам защо нареждаш Huawei, в цялата класация на всички пръчки където си имал...БТВ Моторола е Леново, което също е китаец, който вече няма един свествен модел и е класи под други китайци като OnePlus и Huawei . Всъщност ниския клас смартфони при почти всички производители е компромис най-страшен. В пъти по-добре е секънд хенд флагман, вместо нов нисък клас от известен бранд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...