Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 4


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С каква хром-паста N1995? Да не е на ,,зонакс"?

при мен има петна от безконтактно миене!

Миеш си колата сам или на СОФавто...

Лайстните за нитовани от вътрешната страна и за да се сменят се свалят абослютно всичко по 4-те врати.

Това не го разбрах Скай! Моля за допълнително разяснение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пробвал да търкам с паста и парцал и си внушавам, че е по-добре, но не е!

Щом са нитвани отвътре - едно нещо по-малко за човъркане при мен! :)

Поне като отида на автомивка не се втилясвам как и с какво я мият, защото в крайна сметка много нерви се хабят излишно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко малоумна работа, да звъня, да си запаза час за автомивка, щото "нормалната" дето и давам 20 лева ще ми засере половината кола. Писна ми от мърлящина в тая държава братче, на всяка крачка мърляч до мърляча и рев що нямат пари. Луда работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, аз съм много разочарован от масовите автомивки в София.....

Мие се с безконтактно или ти предлагат ,,екстрата" да и я измият с гъба, която обаче е една единствена за цялОто купе-да се чете С ГЪБАТА, С КОЯТО МИЯТ ТАВАН, ВРАТИ, СТЪКЛА, МИЯТ ПРАГОВЕ И БРОНИ И ПАК ТАКА ПО ОБРАТЕН РЕД!Или мият с обезмаслител....

да не говорим, че масово с микрофибъра, с който подсушават самата кола, после бършат прозорците...

Аз колата се старая да мия сам...Просто го правя по-качествено...Стъклата си ги мия винаги с качествен препарат за прозорци!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този проблем съм го решил по следния начин - вътре само с влажна микрофибърна кърпа се бърше, постелките се мият отвън (гумени са, платненитео са по-красиви но страшно се набиват с прахоляк), кожата с памучен парцал с препарат за кожа, стъклата с микрофибърна кърпа. Отвън се мие 3 пъти годишно с водоструйка по-отдалеч и това е.

/а и пропуснах - прахосмукачка отвътре и в багажника, разбира се/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за стъклата ще си поръчам на Ауди едни кърпички, много са добри, забравих в петък да го направя, сега се сетих кво забравих ама както и да е :respekt:/> Иначе не мога да се занимавам да си мия колата баси тва е два часа работа, то ми излиза златно тва миене. По-хубаво на две седмици да пия кафе в студентски град. Тва с едната кърпа и аз го видях и ме напрегна много последния път и си казах, че повече по тия мърлячи на тодор каблешков няма да си оставя колата.

ПП. Ще кажете пак глупост, че питам. Миналия път си измих стъклата перфектно, ама кто ги сваля и дигна се цапат, има мръсотийка в канала явно, преди да я купя е поседяла колата на паркинг открит и е прашасала, има ли някаква хитрина тва да се оправи без разглобявания глупости? Да се изчисти мъхестото?

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно боядисването.. Всичко се сваля, после се бели тоя умрял хром и мойте ги боядисаха с черния цвят на колата. Все едно съм си взел shadowline пакет като на bmw.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, това за стъклата го има и при мен.....Или е от набита мръсотия или имаш някакъв силиконо препарат за гумените уплътнения, който е попаднал прореза на стъклото и като се движи нагоре-надолу - маже...

Аз затова винаги си нося микрофибри в колата и препарат да стъкла и ако и много мръсно - за 30 секунди или една минута минавам стъклата и съм готов.....

Едно нещо трябва да кажа-миенето на задното стъкло на АУДИ А6 4B е истинско приключение...Много скосено и много трудно достъпно....Дагже имам шпакличка за по-неудобните места....Затова го мия отвътре 3-4 пъти в годината максимум, но то и не се замърсява...

Важо да се каже е, че АКО НЕ пушите в колите си---стъклата отвътрешната страна ще се замърсяват значително по-малко, значително по-бавно......

Аз съм пушач, но в тоя кола не пуша и на никого не позволявам да го прави.....

Един най-приятелски съвет / за хората каращи АУДИ А6 4Ф от първите години 2004-2006/- ползвайте неастина качествена лятна течност за стъклочистачки...защото ако е менте просто сваля лаковото покритие...само да отбележа че на нашите "Ф лаковото покритие е много меко, тънко и лесно се поврежда...Това го забелязах сам, а го прочетох и в Авто иблд...

Забелязали ли сте например, по ръбовете на калници врати и особено на предните калници, където контактуват с бронята / където и по начало е по тънък слоя лак /, лаковото покритие се бели, люпи се направо...Затова тия коли не трябва да се мият безконтактно!

този проблем съм го решил по следния начин - вътре само с влажна микрофибърна кърпа се бърше, постелките се мият отвън (гумени са, платненитео са по-красиви но страшно се набиват с прахоляк), кожата с памучен парцал с препарат за кожа, стъклата с микрофибърна кърпа. Отвън се мие 3 пъти годишно с водоструйка по-отдалеч и това е.

/а и пропуснах - прахосмукачка отвътре и в багажника, разбира се/

Нещо ,,,мляко"-препарат за панелите на вратите и таблото не слагаш ли? да ги държи меки и навлажнени? Нещо с UV защита? Така само с мокра кърпа ми се вижда недостатъчно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така от Ауди всичко, ама не ти вярвам. Не си се качвал явно в е-класа, иначе Ауди forever

Колега,аз имах Е-класа 2005-а Авангард,моля вози като лодка,но дрункаше по паветата,въпреки че смених всичко,от аудито съм по-доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко малоумна работа, да звъня, да си запаза час за автомивка, щото "нормалната" дето и давам 20 лева ще ми засере половината кола. Писна ми от мърлящина в тая държава братче, на всяка крачка мърляч до мърляча и рев що нямат пари. Луда работа.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ги търкате тия лайсни бе колеги, според мене отгоре има нещо като пластмасово защитно покритие, а тя мизерията става между него и хрома отдолу. Така че каквото и да правиш нямаш шанс да докараш първоначалния вид, поне с търкане де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз имах Е-класа 2005-а Авангард,моля вози като лодка,но дрункаше по паветата,въпреки че смених всичко,от аудито съм по-доволен.

И за това я давам за пример откъм возия само колега. 4ф е по-добрата кола за мен, за това и се напълни цялата страна с такива. Но не е като да не подринкват и те, може да е само моята с това спортно подсилено окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. Ще кажете пак глупост, че питам. Миналия път си измих стъклата перфектно, ама кто ги сваля и дигна се цапат, има мръсотийка в канала явно, преди да я купя е поседяла колата на паркинг открит и е прашасала, има ли някаква хитрина тва да се оправи без разглобявания глупости? Да се изчисти мъхестото?

Това на свалени прозорци с влажна кърпа се чисти идеално, но си трябва търпение че е много мърсотия. За да не се задържа прах и да драска стъклата впоследствие - поддържащо една чиста вода за 2-3 лв на ОМВ на 3-4 дни се прилага точно за улеите на прозорци, предно и задно стъкла, подкалници и спирачни механизми с джанти.

П.П. Да не се сърдят феновете на автомивките, ако ще и най скъпите да са - но се познава от 10м който ползва услугите им, еле на по-тъмните коли е направо ужас.

П.П.2 В онборд менюала в ММИ има цяла глава отделена за почистване на колата и поддръжка на боя, кожа и т.н.zustimm.gif

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросче - има ли начин, да прекодирам заключването на колата - когато я заключа да вдига автоматично прозорците и да затваря шибидаха ( без да е нужно да задържам бутона ) ? Освен това, мисля че има и друга опция, когато караш при попадане на вода върху датчика за дъжд, пак да затваря всичко отворено... Пробвал ли го е някой ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баласт оригинален втора употреба за 80-100лв. или чисто нов Philips 110лв. / Hella 150лв. с 12м гаранция?

Има и китайски варианти за 69-89лв. пак с 1г. гаранция?

Шурей ми е с баласт Луксима (това май са скъпите китайчета) за 90лв. вече 3г. на Ц-класа! Като няма дневни светлини и е нон-стоп на ксенони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Car -> Setup -> Горен десен бутон на MMI-a.

Като не го намери там, после да опита с горния ляв бутон :-)

Ще поръчвам парк сензори. Ако някой иска да каже. В случая е заден и са по 50 лв парчето. 7H0919275E

Какво ги правиш тия сензори? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...