Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 4


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги, дайте идея къде да отида за профилактика на ЕГР и дюзи в София? Под профилактика на ЕГР-а не визирам да ми слагат разни добавики а да се отвори и почисти както трябва. Относно дюзите ми се ще да се закачи на затворен кръг с про-тек.

Ако са много на минус дюзите не си губи времето с протека.НОВИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие тея дюзи за нищо ги нямате, сменят се на поразия.

Хайде малко по - спокойно, подмяната е крайна мярка.

А и да не забравяме, че с нашите си горива, дори и нови пак скоро ще припушат.

Разковничето може би е в добра, постоянна поддръжка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jass, да те пипитам това с какво е боядисвано, защото ако се ползва познатата технология, боя + лак... няма да изкара дълго на 2-ма 3-ма познати на разни места са им боядисжали пластмаси в интериора и то все на лъскави и скъпи коли и да ти кажа честно е пълна скръб, като минат на мивката с парцала през пребоядисания детайл и само от това го драскат. Там кадето ще ми боядисват колата казаха, че не могат да го направят, така че да остана доволен понеже си ме знаят какъв съм перфекционист. За това попитах дали някой е намерил място кадето бъркат боята/лака с полимер за да стане по здраво. Оригиналните елементи изобщо не ги пръскат, тях ги боядисват във вани. А тия жени с техните извратени чанти направо ми разказаха играта на конзолата.. Сребристото е все едно котки са си били в/у него.

Колега, каква ти е централната конзола? При мен е лешников фурнир...Много си личат драскотините и това при условие, че я пазя...Просто от всичко се драска..Вкючително и от мака кърпа, при почистване...

мога да каже, че специално тия полимерни, декоративни панели в Ауди А6 4F са доста НЕкачествени, защото се дрескат и нараняват от нищото!

Значи, първо си изчисти грешката да си караш колата. Второ си виж акомулатора дали е читав, трето следи тая тема, другата седмица ще пиша дали има оправия. За Варна - не знам. Ама за 1500 лева ремонт, се ще се разходиш до София, пък и ако нещо работа може да свършиш мед на медовете.

И едно въпросче, колко КМ трябва да мина след смяна на масла и филтри и ресет на интервала, че да почне да ми показва км и дни?

При мен беше точно 1500 км изминати.......Иначе веднага след обслужването беше аут ,,сървис индикейтър-а"....

Чистачките ми издават неприятен звук. Когато са най-горе в ляво се чува ТУП се едно се удрят в нещо, но не се удрят в нищо. Перата са ми чисто нови оригиналдъ, те са безшумни, но тва туп, туп туп, направо ме влудява. Някой смазвал ли е рамене примерно или нещо такова. Чудя се дали да не пръсна тук-таме с WD40 :)/>

WD 40 НЕ Е СМАЗКА колега!

НЕ СЕ смазва с WD 40.....Самото му име говори, че това НЕ Е смазка....water displace===Тоя спрей гони водата и чисти леко ръжда, но не маже добре...

Ако искаш добра смазка, купуваш си тефлонов спрей на Мотип......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен централната ми конзола и пластмасата около километража са ми сиви, всички останали декораций по вратите и над жабката са драскан алуминий, но и те са надрани каде от женски чанти, каде от женск нокти.. Абе като цяло луда работа... тия жени ми съсипаха колата :) . В момента съм пред дилема, дали да не пребоядисам всичко, дали да не го фолирам или да го дам на едно момче от бмв форума да го облече в карбон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен централната ми конзола и пластмасата около километража са ми сиви, всички останали декораций по вратите и над жабката са драскан алуминий, но и те са надрани каде от женски чанти, каде от женск нокти.. Абе като цяло луда работа... тия жени ми съсипаха колата :)/> . В момента съм пред дилема, дали да не пребоядисам всичко, дали да не го фолирам или да го дам на едно момче от бмв форума да го облече в карбон.

Луксозният алуминиев пакет НЕ се драска лесно...Имама същата кола и знам....За да надрескаш алуминиевите детайли, трябва да им триене с по-твърд метал....От нокти не става.....

Виж фурнирът е под всякаква критика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела да видиш моя колко не се драска...

Ще си взема спрей иначе, мерси ;)

За помоа дюза има решение на проблема с дюзите - добавка от Ауди, слага се веднъж в годината и е смешни пари. Аз си я взимам от Мишо да съм сигурен че е оригиналдъ. За комън рейл за съжаление нямат :(

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андрей, ние с теб сме с махагон с алуминиеви кантове, а лайсните с алуминий нямат кантове и се драскат супер лесно.

Ето ги двата вида

a6-4f-leisten-6721756936530119193.jpg

cimg1445-5397455572061720962.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава акция за 4Ф. Има акция за задни спирачки, която обхваща много малък брой коли - 2-3 за България, произведени 2011 и 2012.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих си за хората с тв тунери как ще ги преебе цифровизацията и "единия край тука другия в телевизора" ще им излезе солено. Тъпото е, че и радиото от 2015 ще бъде само цифрово :angry: Баси кви пари ще направят некои хора..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих си за хората с тв тунери как ще ги преебе цифровизацията и "единия край тука другия в телевизора" ще им излезе солено. Тъпото е, че и радиото от 2015 ще бъде само цифрово :angry:/> Баси кви пари ще направят некои хора..

Хората мислят схеми за изкарване на пари :hilezh: Прав си, но пък погледни и от другата страна - ще да гледаш "до 10 пъти повече канали абсолютно безплатно, с по-високо качество на звука и картината" :hilezh: И всичко това (безплатното) само срещу допълнителен външен цифров MPEG-4 декодер - най-евтините са 69 лева, тези с повече екстри ­ до 349 лева... на телевизор <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой път си супер ползезен, честно. Как да си сложа цветно табло - купи си кола с цветно табло. Ще спре да работи телевизията след два месеца а радиото след две години - да си купим 4G направо :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие ще карате ли или ТВ ще гледате?

Колега Sky, не ти ли се е случвало, да ходиш по магазините с приятелката (жената)... и да ти писне толкова много, че да отидеш в колата, да седнеш на удобната седалка и да си пуснеш телевизора !? :hilezh:

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, къде мога да видя какво представлява осветлението в краката в 4ф-ките и елементите по амбиентното осветление? Например в дръжките за отваряне на вратите. Самите осветителни телца ме интересуват. Дали няма нещо подобно в ибей?

Също така ме интересува осветлението във фаровете в долната част на новите аудита. Понеже фаровете ми са стъклени с прозрачно стъкло без форми за пречупване на светлината си мисля, че може да напъхам нещо такова във фара. Ако стане цигания, ще го метна в кръглия шкаф с 200.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е произведена месец май 2008 година.До 5 години включително данъка и е 1000лв.Това значи ли,че 2013 година пак е толкова или след месец май минава 5те години и данъка пада наполовина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За интериора:

http://www.ebay.de/itm/SMD-LED-Innenraumbeleuchtung-AUDI-A6-Avant-C6-4F2-Komplettset-Xenon-weiss-/190616462367?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2c61a0641f#ht_5221wt_1141

За другото нема как да не стане цигания според мен. Те оригиналните изглеждат зле с тия диоди отдолу като ледове за 40 лева, за подобен експеримент да не говорим. По-хубаво си сложи лед лампи за DRL-а да ти светка бяло. Модула се флашва и става с буквата К накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е произведена месец май 2008 година.До 5 години включително данъка и е 1000лв.Това значи ли,че 2013 година пак е толкова или след месец май минава 5те години и данъка пада наполовина?

след 5г пада на 50% след 10г още малко и край :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...