Jump to content

Recommended Posts

 Днес ги сложих.Първите ми впечатления са много добри,тоест сравнени с 6 годишен унироял,Ще чакам да ги видя и на мокро как са,но за цената си са перфектни.Да не бързам да ги хвала,но за размер 215 55 16 в премиум марките са по 100 кинта отгоре на гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

най-добрите гуми са тези с пресен DoT - до 6 месеца назад, марката е от второстепенно значение.

 

Аз сложих точно тези Nexen N8000 245x45x18 с идеята да ги сменям на всеки 3-4 години. За са съм доволен, на хемус минавам с 200-220 км/ч и не ми играе колата по завоите. Виж в сайт-овете за онлайн доставка, там цените на гумите са много по-ниски от на място в някоя гумаджийница.

 

Въпреки, че на тестове излизат зле, със сигурност 4 годишен nexen е по-добър от 8 годишен мишелин (ако приемем че цената е една и съща (8 гуми nexen срещу 4 mishelin)).

 

Ако можеш да си позволиш да сменяш mishelinki на 4-5 год е най-добре :)

 

P.S.

лично предпочитание е гумите да имат големи наджлъжни канали. N9000 нямат и според мен на мокро ще са супер по-зле, да не говорим и за нивото на шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че човек, който поне малко от малко се интересува от автомобили и го е грижа за собственото си здраве и за това как се движи автомобилът му ще се остави да кара с гуми по-стари от 5 години. Аз в момента временно отзад съм сложил стари (DOT 09) зимни дънлоп които са станали на камък и завода за преработка ги зове. За NEXEN огромна част от отзивите са хубави, можеби защото хората купувайки евтини гуми нямат големи очаквания и от друга страна отзивите за скъпите гуми са доста лоши защото хората имат очакване, че като дадат 2 пъти повече пари за гуми ще получат много повече.

Редактирано от Flatmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е времето за което каучука запазва химическите си свойства, след това структурата му се променя, без значение дали гумата е ползвана или е стояла в склад.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За самите гуми,...доволен съм от тях и не само впредвид цената,а от поведението на пътя,държат добре,все пак са на 2000км,не знам за по нататък ,но за сега нямам забележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 3000км минати с нексен еко блу. Няма разлика от първите км - т.е. определено съм доволен!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох за Нексените като цяло по-скоро негативни коментари но това се отнасяше за Н серията. Обаче имаше малко на брой хубави отзиви на най-новото им N'FERA. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох за Нексените като цяло по-скоро негативни коментари но това се отнасяше за Н серията. Обаче имаше малко на брой хубави отзиви на най-новото им N'FERA. 

Според ревюта и тестове се държат по-добре от н8000 и SU1 и SU4 и са по-тихи и на дъжд бият и се износват по-бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко да събудим темата.

Някой от форума - лично карал/тествал въпросния Нексен в летния условия,като пътно поведение на сухо,мокро,горещ асфалт,страници,дупки и прочие?

Модела Nexen N8000 225/45/17 или 235/45/17 (94) - скоростния индекс не е важен (XL) - мисля,че се водят усилени.

 

Разните форуми и мнения съм ги чел из българските и чуждестранни форуми,мнение от личен опит искам да прочета.

Ясно е че не са на нивото на Michelin,Continental,Dunlop,Goodyear - дори са под нивото на Nokian,Vredestain и други но: за парите си на брой ме интересува със спокойно каране на А4 (B5) quattro могат ли да издържат поне 3 летни сезона.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на толкоз високо ниво с английския - но да разбирам по този тест че за парите си и два пъти по-евтината си цена спрямо Мишелина са си оферта за българския джоб и 15 годишния кош?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тъпи разсъждения отдавна не бях срещал, а някои си е направил труда да ги оформи и като тест-статия. 

Какво значи 80-90% от поведението на нещо си? Как ги дефинират тези проценти?

При среден спирачен път от 100 до 0 около 40метра, разлика от 10-20% е 4-8 метра повече. Това е размазване, с малък шанс за оцеляване.

Със сигурност нексена не може да е толкова лош, просто статията е пълна с безмислици и общи приказки.

 

 

А и не разбрах, дали не ги сравняват с наполовина износени мишелини :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С износени Мишелини май ги сравняват,ама с тия дупки ме е безер да дам 800лева+ за Континентал.

Това от ниския ценови клас,на половин цена на скъпите и от прочетеното из нета ми се вижда най-оптималния вариант.

Но до другото лято има време,тъй че мненията и опита и споделянето тук няма да са излишни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно сравнението на нов нексен и стар мишлен е било поради факта, че за цената на мишлените можеш на всеки сезон и половина да караш нови гуми  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което не значи че Нексен не е качествена гума ! Напротив - N'd blue отрепа доста гуми по тестовете ... Аз и няколко познати около мен шпорят Нексен и все доволни - аз тоже !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...