Jump to content

Зимните гуми вече Задължителни?


Recommended Posts

Но новините на Нова,обявиха,че има промени на закона и вече Зимните гуми са задължителни от Ноември до Април.

Като цяло приветствам с двете ръце,само посочения времеви период ми е чудно как го определиха? Понякога Април си е екстра за летни гуми,но това да е проблема.Само не разбрах,каква ще е глобата,за каране с летни гуми,но Бат Бойко пълни хазната по всякакъв начин и едва ли ще е под 50лв глобата :)

 

Надявам се всички глупаците каращи зимата с летни гуми да бъдат глобени и с парите да поправят пътищата,че зимата им е*ава мамата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ай чиститу! Отвориха нова хранилка, 'ма познайте дали парите ще отиват за поддръжка на настилките през зимния сезон. Верно, че по някакъв начин, трябва да се накарат дебилите да слагат зимни гуми през зимата, но...винаги има едно НО! :)

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля скоро да слагам зимните гуми, така или иначе и те трябва да се износват.

Редактирано от turbo_quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но новините на Нова,обявиха,че има промени на закона и вече Зимните гуми са задължителни от Ноември до Април.

...

 

Добре е като се цитира някоя глупост да се види има ли такава или някой пак не е разбрал нещо.

 

Преди 4 дни е внесено предложение за промяна на Закона. НЕ, не е прието.

 

http://sofia.topnovini.bg/node/633486

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много страни от Европа е задължително. Пример Чехия от октомври до края на март. Отдавна мислех кога ли ще се сетят и у нас да го въведат? Приветствам тази промяна!

Редактирано от xaxaxaxaxaxa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по новините преди 25 години казаха,че ни чака светло бъдеще :hilezh:

Те и сега казват,че ни очаква светло бъдеще :dance:

 

Ако някой има повече инфо за въвеждането на това задължение да каже,аз на ТВ не вярвам на 100% :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, какво трябва да имат гумите като маркировка, че не съм го чел тоя нов закон? "S"  или снежинка или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се всички глупаците каращи зимата с летни гуми да бъдат глобени и с парите да поправят пътищата,че зимата им е*ава мамата!

Я дай определение на "зима" ;) Че ми е малко смешно и опасно при 20 градуса да карам със зимни гуми, защото в закона пише "зимата". Че зимата е от 21ви декември до 21ви март, а е имало случаи на 1ви март да е 20+ градуса ;) 

 

Между другото на мотора ще ми разрешат ли да си карам и "зимата" с летните гуми ;) 

 

PS: Аз, като имам две коли, мога ли да си избирам според метерологичните условия дали да съм "глупак" и да излезна с летните гуми или да съм "умник" и да карам при 20 градуса със зимни гуми ;) Абе май предпочитам да съм "глупак" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия е снежинка,предполагам и тук така ще изкопират закона.


Я дай определение на "зима" ;) Че ми е малко смешно и опасно при 20 градуса да карам със зимни гуми, защото в закона пише "зимата". Че зимата е от 21ви декември до 21ви март, а е имало случаи на 1ви март да е 20+ градуса ;)

 

Между другото на мотора ще ми разрешат ли да си карам и "зимата" с летните гуми ;)

 

PS: Аз, като имам две коли, мога ли да си избирам според метерологичните условия дали да съм "глупак" и да излезна с летните гуми или да съм "умник" и да карам при 20 градуса със зимни гуми ;) Абе май предпочитам да съм "глупак" ...

Ясно ми е,че има гУеми философи тук,карайте както искате.Важното е ушев да има правото да ви таксува,пък и по джанти може да карате,нема ядове :zustimm:

Може да ходиш с термометър в джоба и сутрин да слагаш летните и вечер-зимните. Да не им стане нещо на зимните,земат се ужулат и не знам как ше го преживеете

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо в БГ ,предвид географската ширина е невероятна глупост и граничи с абсурда. Някой изглежда е решил ,още махмурлия, да прояви активност в парламента.

Очаквам и налагане на задължителното ползване на презервативи, дъждобран и забраната за ходене с гуменки и токчета зимата, защото и за пешеходците съществува опасност...Тва в Пирогов каква навалица правят като завали сняг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мене е поредната глупост! Ако през ноември или април температурите са високи за сезона, какво да си пилим гумите ли?  На мене лично ми се свидят, още повече че са ми на половин сезон и са ми хубави "маркови :blush: " гумите. 

А кога да очакваме и задължителната смяна на течността за чистачките  :steinigung:

 

Редактирано от shturshel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е,че има гУеми философи тук,карайте както искате.

Професоре, прочети малко и след това философствай! На сухо, при 10 градуса температура спирачния път на лятната гума е с метри по-къс от този на зимната! И, заради една шепа олигофрени, не смятам да рискувам. От друга страна не бих тръгнал на дълъг път с лятна гума зимния период. Простичко е - избираш колата, съответно гумите, според условията ;) Надявам се така да ти е по-лесно да го схванеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сухо, при 10 градуса температура спирачния път на лятната гума е с метри по-къс от този на зимната! 

Извинявай колега, ама може ли да кажеш това изречение сам ли си го измисли, или някой ти го каза? Защото аз съм готов да споря до утре сутринта с тебе по този казус, просто защото има много други фактори, които не са засегнати в изречението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е , че ще е задължително. Ако приемат и минимален дот , ще е още по-добре , защото 12 годишни зимни гуми не са нищо повече от един боклук. Който не иска да кара със зимни през зимата , да си чака първа пролет , не е казано , че всеки трябва да шофира целогодишно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно от ТУК. Ама ми е все тая де. Единствено ме интересува като завали сняг всички да са със зимните гуми. А като е сухо ... ако може тия със зимните да не са зад мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, стига с това "СУХО". Рисувам ти една картинка: Пътя е сух, температурата на въздуха е +10 гр, температурата на настилката е -5 гр, (просто защото през нощта е било -10 гр). На такава студена настилка се стъпва само със зимна гума, независимо, че е суха настилката! Гумата не я интересува колко е сухо, а каква е температурата на настилката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ако и четяхме, а не само да пишем :) Ясно написах, че си избирам колата, съответно гумите според условията. И, на дълъг път, т.е. извън града, не тръгвам с летните гуми. Освен с мотора де. А него може ли да го карам само с летните гуми ?


PS: Абе това законно ли е, или да ни арествуват с женЪтЪ за каране с неподходящи гуми

 

IMAG3075.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, а какво правим като за камионите няма зимни гуми ? А с тези които живеят в Сандански и Петрич, а по южното черноморие ? Изобщо подобен закон, дори предложение за такъв е пълна глупост, предвид ,че в някои региони от две години не са виждали сняг дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе секи е седнал да се обяснява и филосовства.

Като минете през някоя нормална държава и ви спрат,щот сте в нарушение и там ли така се обяснявате или само тук във форума на 3 ракии четете лекции?

Много искам да видя как обяснваш на немски полицай,че е идиот да те глоби,щот на 10 градуса Декември месец примерно ще спреш с 23см по-рано с летните гуми.

Това дребнавост ли е, балкански манталитет ли е не знам, но знам че се лекува с бъркане в джоба само!

 

А тия от Петрич не ходят да карат ски в Банско,те са пуснали котва само в Петрич и за тва не трябва да има закон за зимни гуми зимата. А тия от Варна и Бургас зимата трябва да карат с летни гуми,щото ако им се наложи да дойдат до София го правят със самолет,щото им е по-бързо и удобно.

 

Даваха в едно предаване по Дискавъри как изтеглиха турски тир закъсал с снежните пътища на Норвегия с изтъркани летни гуми. Изтеглиха ТИР-а до най-близкия сервиз и му сложиха нови зимни гуми.На всички колела.Без да го питат иска ли или не,полицията нареди. После го таксуваха за изтеглянето и за новите гуми със смяната.Докато не си плати всичко,не го пуснаха да си ходи.Плати си голяма сума в ойро.Другия път като кара стока в Норвегия дали ще иде със изтъркани летни галоши?

Докато не стане така и у нас,все ще има идиоти да ми се пречкат с летните си гуми през зимата!

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не 2 а 3 години няма снежинка колега! Тия с камионите да му мислят, но един такъв закон от началото на ноември до началото на март въобще не е лошо да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...