Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

Моята е същата 2.7tdi 2006 и е 70 литра.

Няколко пъти ми се случва да ми пише че ми остават 0 кл. а минавам по 15- 20 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пичове, вие на дълго какви обороти си "позволявате" да държите продължително време ( 3.0тди )?

Средата на оборотомера горе е то1но на 3000 оборота и затова се зачудих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,да не пускам нова тема.Някой знае ли,защо като пусна климатика се получават леки вибрации и като спра на място стават силни и на импулси.Понякога доста силни,понякога слаби,постоянно се променят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при сключване на годишната застраховка ,,Автокаско" ми беше съобщено, че за да ми покрие застрахователния риск - кражба, следва да монтирам имобилайзер....Обясних учтиво, че автомобилът има имобилайзер, но не става..Сега ще трябва да ходя за монтиране на имобилайзер модул...Дали има някакъв проблем? Да не се окаже после, че колата не може да запали? 

Въобще, тия от ,,Бул инс" ме изненадват за пореден път неприятно...Ще ми искат имобилайзер, при условие, че автомобилът ичма заводски такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами що ходиш при тях?... Иди при други. Това, че там застраховаш не значи че ще ти спаси колата ако я харесат... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЖелязА6, въпросът ми е, има ли някакъв проблем, ако монтират допълнителен имобилайзер-модул?+ Дали няма да пречи, все пак колата си идва заводски с имобилайзер...Да не се окаже, че няма да мога да запаля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то остава жичкаджиите да ти сложат аларма/имобилайзер, да им платиш и после да не можеш да си запалиш колата. Нали ще я пробваш преди да платиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав застраховател естествено, че ще иска допълнителен имобилайзер/аларма различна от заводската, за по-скъпа кола и то рискова, както споменаха по-рано. Да поискат на чисто нов Мерцедес няма да се случи, но нали както на теб, така и на тях им е абсолютно ясно, че 10 годишния имобилайзер на колата ти е детска играчка за този който иска да я тафи, а един умно сложен допълнителен имобилайзер не е чак толкова лесен. Ако се сложи коректно, няма от какво да се притесняваш. Важно да не е някакъв китайски боклук, колкото за отбиване на номера, ако ти пука дали ще действа, а не само да мине застраховката. Аз едно време на опелчето си бях прекъснал тока към стартера и го бях изкарал на бутонче. То не беше с идея против кражба, ама някой и да се пробваше, щеше да се озори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзерите по CAN-a са си таралеж в гащите ...

Не един и двама плакаха от тях при опит за ъпдейт прекъсват процеса малко преди края (при фактическия опит за писане на файлове) и колата се брик-ва качествено :) След това на рапатрака и в Порше за нова инициализация... иначе е паметник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такава аларма по Саn, доста неща съм ъпдейтвал и да чукам на дърво засега не съм имал грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Аз като ми светне лампата сипвам ~65 литра, сипвал съм макс 71 литра след 50 км каране на светнала лампа.

Ти ако си със 70 л резервоар, е нормално.

 

П.С. Явно не ми беше лоуднало последната страница и реплайнах на разговор от преди една страница :D

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.От скоро съм с 4ф аз и искам следното да питам:

Има ли някаква специялна схема, по която работи щората на задния джам ?!

Когато е вдигната и бодна задна, щората се сваля. Което е добре.

Обаче в движение не всеки път се вдига, когато натисна копчето.

Механизмът щраква, но не я вдига.

После като спра и угася, при следващо палене сработва нормално !? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За щората има меню в ММИ.

Там се настройва точно това, да се сваля при задна предавка.

Поиграй си малко и ще го намериш.

 

За втория казус е възможно да имаш затруднения в моторчето, нещо да е клеясало или самите водачи да имат проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го разцъкам из MMI да видя кое как. Моторчето според мен е ОК, при всяко натискане на копчето чувам, че изщраква в опит да я вдигне. Водачи - ако те са виновни- препдолагам не се сменят, а се сменя цялата щора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ДЗИ ако сложиш техен имобилайзер вноската ти се смъква доста.

Когато ходих слагаха и на най-новата А8ца.

Единствено когато чипа не сработи ти набива грешки по половината модули, а ти се изчервяваш защото колата ти гасне след 2 секунда, а новата мацката до тебе си мисли че сте закъсали.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми препарат за безконтактно миене!

До тук пробвам 2 и са слаба ракия :)

Препоръчайте ми препарат за безконтактно миене!

До тук пробвам 2 и са слаба ракия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако поне малко си харесваш колата не я мии безконтактно. И аз зимата я пръскан от време на време но това разказва играта на всичко.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - днес при паркиране на зад, вкарвам задна, почвам маневрата и се чу доста странен звук от пред. Като виене от хидравлика или нещо подобно. Не знам как точно да го опиша. На моменти като, че ли е и на точно определен завъртян волан. На място и на други предавки го няма. Някакви идеи ? С ръчни скорости съм ако има някакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае мийте си колите където ви падне и тва е. В тая кочина дето живеем мия разпада всяка седмица и след два дена пак е прашна като, че ли не съм я мил от години. Избеляват там некви лайсни щото не са с хубаво покритие ама кво толкова, на по 10-12 години коли са, нормално е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...