Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте,някой знае ли къде се намира дренажната тръбичка на климатроника на а4 б7 авант?от никъде не капе под колата,а като го изключа започва да мирише гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А е пичове,как ставаше да си включа индикация при превишаване на определена скорост,но да остане постоянно,а не да го настройвам всеки път,за Б6 става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такава навигация. Мисля, че от тази скорост2,която излиза на дисплея като натисна бутона check, но забравих как се активираше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активиране "Speed warning 2":

1. Колата Да "НЕ Е" на контакт

2. Натискаш еднократно "CHECK" - ще светне показанието на километража и часовника

3. Натискаш и задържаш за 2 сек. "CHECK" бутона

4. С бутоните за управление на борд компютъра (на лостчето за чистачки) нагоре и надолу си определяш скоростта.

 

Деактивиране "Speed warning 2":

1. Колата Да "НЕ Е" на контакт

2. Натискаш еднократно "CHECK" - ще светне показанието на километража и часовника

3. Натискаш и задържаш за 2 сек. "CHECK" бутона

4. С бутона "RESET" на лостчето за чистачки изчиства зададената скорост.

:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не го знаех :hilezh:

Добре, че има някой да попита нещо любопитно, че да се разчета :verweis:

(ама ходих и да го пробвам - преди да напиша :lol:)

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ще може ли да качи турбо схемата на 2.0 тди. Връзките от турбината и турбо пътищата?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой случайно да е слагал парктроник и да му е пускал кабел за MUTE ?  опитах с тази търсачка ама както обикновено - грешка .
 ще ми се като го слагам едновременно да направя и това. 
Камера за РНС-е при включване на задна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове днес се опитах да си бутна една настройка в 'Central Electric 09' и на всички канали на 'Adaptation' ми дава 'Error' иначе 'Measuring blocks' и грешките ги прочита. Кабела е VAG-COM 409.1 с VCDS 1.2 Lite. Какъв кабел да търся и каква програма, че като реша да си бутна нещо да се получават нещата? С другите модули е подобна ситуацията - явно съм за нов кабел и за нов софтуер - в Склад66 ли да търся и от Allito да си поръчам някой по-нов VCDS? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, моя стоков AVJ 1.8T при връщане на газта има "кихане" от към cut off / blow off/ клапана.На отворен пасажерски прозорец осезаемо си го чувам как изпуска налягането. Това нормално ли е да изпуска налягане в атмосферата? Клапана си е фабричен,колата си върви супер. Единственото което съм преправил е картерната вентилация да си духа в атмосферата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Има ли как да се провери дали датчика за нивото на маслото(подвизава се на дъното на картера) работи коректно? Имам три и с всеки един ми дава, че нивото е на минимум, а на пръчката е над половината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, gafcata said:

  Има ли как да се провери дали датчика за нивото на маслото(подвизава се на дъното на картера) работи коректно? Имам три и с всеки един ми дава, че нивото е на минимум, а на пръчката е над половината. 

 

Моя съвет е да провериш пластмасовата тръба в която влиза щеката за маслото. При мен беше сложена някаква афтър маркет (китайска) тръба, която се беше спукала и побългарена със скоба от железарията. По височина, въпросната тръба стигаше точно до гуменото уплътнение, в което влиза тази тръба през кората на двигателя, и с нея винаги на щеката ми показваше че маслото е над максимума.

 

Взех си нова оригинална тръба (15-тина лв от Порше), по номер от ETKA, потвърден на място в Порше. Тази по височина излиза малко над гуменото уплътнение и маслото по щека с нея е малко над средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...