Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 14 часа, Ц Е Ц О написа:

Хайде да преброим колко поста са по темата?

Ако си съгласен тези , които я оспамиха им давам по 14 дни почивка и я отварям?

Да не говорим , че ги помоли , ама ?

Не съм прочел някой да даде смислено предложение за нещо , а само се критикува типично по БГ стандарт.

За @tosco сме безмозъчни малкопишковци, вместо да предложи нормално да се наказват хора,а не да се затварят теми.

За @HannoSLM сме комплексирани лайнари.........

Ауди фена псува, обижда , после на Вайбър иска да го реанимиране .

Освен за Спамилнята , друго не виждам да се предлага?

Реално поне 10 теми има за заключване в Извън Темата.

Или да баннем половината списващи редовно там за две седмици?

Пак да кажа , това че една тема е в Извън Темата , не значи , че в темата за ББ 2018 трябва да се обсъждат личните качества на Пусибой и т.н.

 

Цецо,дреми ми на хоя за тоя Биг Брадър,ако искате пускайте темата,ако искате недейте.Просто мислех ,че е нормално да има такава тема,особено когато тече предаването.Добро или лошо ,доста народ го гледа,има кво да се коментира.Ама така сте решили,ок!

А за кви смешни 14 дни бан говорите?Един Луд ме изсш 1 месец,за неподходящ език,ако си спомням?Доста неща се пресилват,не казвам .че не трябва да има наказания,но БЕЗ предупреждение е много долно и грозно...Живи и здрави!

 

Адрес на коментара
Преди 18 часа, edinak написа:

А колко би било лесно отново да се отвори "Спамилнята".

 

Доста по-вероятно е да изчезне и Извън темата и всички проблеми да се оправят автоматично. Ще станем отново автомобилен форум, доколкото ми е известно имате вече може би десетки спам форуми, жалко, че там не е забавно с по-малко публика, отколкото администратори, и неподражаемото чувство за хумор на няколко "спамери" няма пред кого да се лее :) 

Преди 11 часа, plamen sf написа:

че не трябва да има наказания,но БЕЗ предупреждение е много долно и грозно...Живи и здрави!

 

Не казвам, че не трябва да има предупреждения, но всеки човек над 15 г. възраст се предполага, че знае как да се държи, без да се налага някой да му го преподава. Ако пък си си направил труда да прочетеш и правилата, всичко би трябвало да върви гладко и без затруднения, камо ли предупреждения. 99% от потребителите на форума се оправят сами и нито 1 път не са били санкционирани, явно не е невъзможно и толкова трудно човек да се ориентира как е подходящо да се държи в едно общество, било то и малко като нашето. 

Адрес на коментара

Тоест да пренебрегнем напълно вече окончателно приетите и установени  "Правила" на Форума:

"Спазването на правилата във форумите се следи от Модератори. Те имат следните права:

4.1 Да налагат временна или постоянна забрана за писане (БАН) на Потребители, нарушаващи правилата на форума. Тази мярка се прилага след като Потребителят е предупреден три пъти за нарушаване на правилата. Нивото на предупреждение се показва под потребителското име, вляво от всяко мнение на Потребителя и представлява скала от 5 деления."

и да се оставим на свободомислието и произволната интерпретация на същите тези Правила от страна на Модераторите и Админите?

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
преди 40 минути, NIKO написа:

Нивото на предупреждение се показва под потребителското име, вляво от всяко мнение на Потребителя и представлява скала от 5 деления.

Не знам защо се правиш на луд, при положение, че в предишната версия на форума (в която и ти беше модератор) точно така се показваха предупреженията. Платформата беше такава, че забрана за публикуване за Х дни = Y точки и те се показват в скалата за предупреждения.

Сегашната система е същата, но не се показва скалата с точките. Всяко наказание е забрана за писане за Х дни. Модераторите не определят периода, а точките.

 

Някой по-нагоре спомена за разбиране и неразбиране от форуми. 

Този форум предлага такива функционалности. Забрана за публикуване не е бан, а е предупреждение. Бан е мярката, при която изобщо не можеш да се логнеш и се прилага изключително рядко.

 

За @plamen sf, оплакал се от липса не предупреждение: първата ти забрана за писане е "използване на неподоходящ език" = 1 точка = 7 дни. Следащите две са за "агресивно поведение" = 2 точки = 1 месец. Сигурен съм, че си ги прочел, но може би не си разбрал смисъла.

Тотал имаш 3 предупреждения. Сега вече е ясно, надявам се.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара

Не знам кой се "прави на луд", аз визирам трите "преупреждения" преди  приложен БАН, въпрос, който нееднократно беше повдиган от немалко потребители на форума, но досега така и не получи ясен и окончателен отговор, напротив, само общи приказки и завоалирани в модераторска мъгла "мотиви".

И да преваря упреците, не, не става дума за моите БАН-ове, просто съм бил свидетел на многократно нарушаване на гореспоменатите "Правила" спрямо не един и двама форумни членове.

Аааа, значи аз съм лудия, сега ЧАК ми стана ясно, какво е БАН.

Вземете си преработете и изяснете Правилата, че с тая свободия в тълкуванията не е никак приятно за потърпевшите. И не за друго, а просто защото се чувстват (тука вече и аз в това число) като типични средностатистически българи, т. е. прецакани от "висшестоящите" по подразбиране (или дефолт за чуждоезичните).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара

Какво не е ясно в обяснението, което написах? Обясних какво е бан, какво е предупреждение.

Ще се постарая да обясня в повече детайли, ако е необходимо.

 

За неспазването на правилата си прав. Понякога си позволяваме волности. Ето тук, например, правилата не са спазени. warnings.png

 

Не мисля, че е скандално. Има известна доза субективност и сме се направили на разсеяни.

 

Адрес на коментара

Както и да е, няма по-неприятно нещо, от това, да зависиш "морално" от някого. Хубаво е всеки модератор да се обучава на емпатия, но естествено това е все още неиздадена нАучно -фантастична литература. За модератори.

 

Извинявам се, че имам възможност да си редактирам постовете в определен времеви период и така се получава лек логически конфликт между поредните мои и на опонента мнения.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
14 hours ago, Васко said:

Доста по-вероятно е да изчезне и Извън темата и всички проблеми да се оправят автоматично. Ще станем отново автомобилен форум...

Това, надявам се разбираш, е почти сигурен път към замиране на 2/3 от форума :)

 

Адрес на коментара

Ееее, ако я няма "извън темата"....ще сме(съм) "принуден" да спамя в авто-обилниге теми....

Надявам се, тоя развой да  не го желаете.

 

                                                                                    С Уважение:loshdancho!

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Преди 7 часа, redalex написа:

Това, надявам се разбираш, е почти сигурен път към замиране на 2/3 от форума :)

 

И така да е, на кой шериф му пука? 

Нещо вземат евромарки ли...месечно? Та ако се закрие/замре, едва ли ще отиде някой от тях на борсата.

По-скоро и те са "хора" и им е забавно да четат простотиите, които се пишат. Обаче в даден момент, на някой жена му го изнервя нещо( например ) и той вземе че сложи шерифската значка.

Както си и мислех....в кавички "хора хванати от улицата" и направени шерифи.

Адрес на коментара

По голяма "свободия" от този форум няма. На мен спама не ми пречи ... Даже често е по интересен.  Но понякога се пишат откровени обиди, които трябва да се трият и да последват предупреждения.

Адрес на коментара
Преди 8 часа, redalex написа:

Това, надявам се разбираш, е почти сигурен път към замиране на 2/3 от форума :)

 

Мен лично това не ме плаши грам, даже напротив, би ме зарадвало. Форумът в този му вид не е това, което аз искам да бъде - лаладжийница на 2/3 тежко комплексирани "младежи", които са батки, но само в техните си глави.

Преди 8 часа, loshdancho написа:

Ееее, ако я няма "извън темата"....ще сме(съм) "принуден" да спамя в авто-обилниге теми....

Надявам се, тоя развой да  не го желаете.

 

                                                                                    С Уважение:loshdancho!

 

Тоя развой няма да се случи, просто ще си принуден да пишеш в разни други форуми, но не и тук ;)

Адрес на коментара
Преди 5 часа, kurty написа:

И така да е, на кой шериф му пука? 

Нещо вземат евромарки ли...месечно? Та ако се закрие/замре, едва ли ще отиде някой от тях на борсата.

По-скоро и те са "хора" и им е забавно да четат простотиите, които се пишат. Обаче в даден момент, на някой жена му го изнервя нещо( например ) и той вземе че сложи шерифската значка.

Както си и мислех....в кавички "хора хванати от улицата" и направени шерифи.

Нещо мноооого сериозно си се объркал.......

Адрес на коментара
6 hours ago, Васко said:

Мен лично това не ме плаши грам, даже напротив, би ме зарадвало. Форумът в този му вид не е това, което аз искам да бъде - лаладжийница на 2/3 тежко комплексирани "младежи", които са батки, но само в техните си глави.

Щом така си преценил - действаш ...ти би трябвало да знаеш най-добре  :)

А кой за каква батка се е взел няма грам няма отношение към темата според мен, но ....  

Адрес на коментара
  • 2 weeks later...

Скъпи, драги , любими модератори и по-точно УС на така нареченият АКБ !

Отдавна се чудя защо още стои буквичката "К" в заглавието на форума. Първо "клуб" отдавна няма ! За да има такова нещо, трябва да има членове, а такива почти няма, както е видно и нови желаещи също. Хората стават членове на подобни форми на социално общуване , когато е престижно и носи някакви позитиви . Такива като гледам се създадоха из клонингите на този форум, но не и тук, защото хората намериха начин да се организират, събират и забавляват, без да бъдат ограничавани по понякога безумен начин. Не говоря за толериране на простотия и всичките и форми, а за ясна концепция на развитие, която като УС вие трябва да определяте, а не правите по никакъв начин. Как се получи така, не мисля ,че е тук мястото да коментираме и темата на цялата дискусия, но е факт. 

Към момента форумът си хвърчи ,като самолет без пилот. Идеята и целта отдавна е загубена и липсва каквато и да било стратегия, какво и защо се прави. С други думи анархия, но тази анархия е в концепцията на управление и на модериране, а не в "извън темата", защото в последната от години нищо не се променило и не се променя, не и към по-добро. Вярно, преди поне беше весело... Един вид , съжалявам, че трябва да ви издам една тайна, която реално отдавна не е тайна за никого, но само УС изглежда не успява да го проумее, а именно, че хората избягаха от техническите раздели по ред причини и все по-рядко пишат там.  Сигурно ще трябва да отворя една голяяяма скоба и това да обясня, но ще загубя малко време и това да направя за пореден път.

Хората, визирам новите потребители, посещават форума за да намерят главно техническа подкрепа по някакъв въпрос. След това ако срещнат такава, започват да пишат и в "извън темата", т.е. след като са си намерили решени на проблема и/или докато се ограмотяват за автомобила си и гамата Ауди, търсят и друга обща тема с участниците тук...

Без да съществува "необходимото зло" , форумът почти няма как да функционира и да задържи някого в "лоното божие", смятам че на всички ви е ясно...както и потребителите да се се асоциират с АКБ и да образуват реална членска маса... Изглежда с годините забравяте и все по-често пропускате този факт. Хубаво би било, да анализирате добре този модел  , който модераторите да не забравят и да им стои като правило в модераторския панел, за да им напомня...

Да се върнем на въпроса, защо техническата част на форума замря...Главна и единствена вина имат само отговорните за това лица, които не са потребителите, нито "извън темата"...Вие допуснахте да съществуват теми от десетки части и хиляди страници за определени модели, в които е невъзможно да бъде отсята каквато и да било полезна информация, да не говорим, че и за индексиране в търсачката е почти невъзможно, а смислен и конкретен въпрос веднага бива затрупан от последващ отговор на нещо от преди 10 страници и безкрайни цитати...Обезмислихте съществуването на цели раздели по този начин. Направихте невъзможно нормалното обменяне на информация в техническите части на форума и от страна на питащите и от страна на грамотните...За чий беше целият труд по преструктурирането на форуми и раздели и целият къртовски труд и местене на тема по тема, след като всеки от тях се превърна в по една безкрайна тема за определен модел ? Е, как да пишат грамотни хора, като форумът изглежда по-зле и от този на Опел и Фиат взети заедно ? Всичко това се случи с ваша помощ ! "Извън темата", няма нищо общо с липсата на грамотно модериране в техническите раздели и нормална визия на една добре структурирана техническа библиотека, каквато би трябвало да е идеята на един форум. Хвърляйте оставките, избирайте нов УС и е крайно време да разберете как трябва да се случват нещата, за да има развитие и нещо нормално тук ! Със всяка нова функционалност на платформата, се осакатяваше някаква част от комуникацията , резултатите от които са видни с просто око. В крайна сметка не останаха технически грамотни хора, вината за което ,не е в потребителите, а в УС , само и единствено. С други думи, много от модераторите в момента си вършат работата по нечии наследени правила , без да им е ясно как, какво и защо се прави. Някой от тях може ли да каже , защо точно съществува този форум и с какво като личност допринася за съществуването и развитието на АКБ, освен да трие, заключва теми и да налага "предупреждения" ?

Вярно, минаха 10 години, много неща се промениха, но вместо да има наистина Клуб, съществуват останки от един форум...

Благодарим ви ! 

Адрес на коментара
  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги! Кое наложи да бъда така грубо и неоправдано цензуриран, след толкова години съвместна работа с всички вас? Мога ли да разбера кой и защо скри темата ми за реабилитирането на Лев Инс от онзи ден? Кое правило наруших? Или може би, чий интерес накърних? Чух, че имало доста спам. Ами не е ли работа на модератори и админи да наказват спамерите? Или е по-лесно да се затрие темата? А осъзнахте ли, че целта на темата беше да реабилитира една грозно оплюта БГ фирма? Защото това утре може да е и някоя ваша фирма. Обясних една порочна практика в БГ и бях цензуриран????? Затворихте ми устата, защото?????

 

Адрес на коментара

Аз нямам мнение по тези въпроси, но зД ЛевИнс има 80 000 000лв публични задължения. 

Очакват ги още около 10 от случая с автобуса в своге, усещаш ли накъде отиват нещата?

 

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...