Jump to content

Кой двигател на ауди е най-надежден?


Recommended Posts

Здравейте колеги! Мой приятел иска да си купи ауди но не знае към кой двигател да се насочи. Ако някой знае кой двигател е здрав надежден и пъргав да ми каже. Благодаря предварително! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, SPEKTRA написа:

Здравейте колеги! Мой приятел иска да си купи ауди но не знае към кой двигател да се насочи. Ако някой знае кой двигател е здрав надежден и пъргав да ми каже. Благодаря предварително! :) 

Кой модел на ауди? дизел/бензин?бюджет бъди по конкретен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, SPEKTRA said:

Здравейте колеги! Мой приятел иска да си купи ауди но не знае към кой двигател да се насочи. Ако някой знае кой двигател е здрав надежден и пъргав да ми каже. Благодаря предварително! :) 

6.0 W12 да взима!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, SPEKTRA написа:

Здравейте колеги! Мой приятел иска да си купи ауди но не знае към кой двигател да се насочи. Ако някой знае кой двигател е здрав надежден и пъргав да ми каже. Благодаря предварително! :) 

Д взема една Б4 и да кара.От там нататък има много пъргави,но здрави и надеждни не особено.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обичан в цялата VAG група е 1.8Т. Имам 3ма приятели с него, не са ги газифицирали и освен стандартното обслужване и дебитомер, друго не се е налагало да правят. Обаче в едно нещо вече сме единодушни - ако ще е Ауди, задължително да е quattro. Иначе не е оправдана разликата в цената м/у Ауди и VW. А и ако ще кара зимата, рано или късно ще дойде момента, в който ще съжали, че не си е взел 4х4. За дизелите нямам идея. Нямам познат с личен автомобил на дизел.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 1.9 вече наизуст го пишете. То няма живи набори вече е, коли на по 500к и нагоре са. Първо колегата да уточни до какви пари се търси даденото Ауди и какъв модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Толкова прост, че скоростната му кутия обича да се предава доста често. гори колкото 1.8 и не върви.. Не съм съгласен много, че е удачен вариант. Да не говорим безумието да го слагат на А4 и Пасат. За голф и А3 става, ама след като веднъж поне ремонтираш скорости 

 

Иначе до автора на темата - аз давам гласа си за два мотора - Единият е доста стар и се слага в Ауди 100 - ААЕ 100 коня моноинжекция, газифицира се чудесно. Другият е по-съвремен и е 1.8 Т във всичките му разновидности. И двата са яки на куче и носят на газ. Поддържат ли се добре, ще наджиеят ламарините по купето

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR 1.8 атмосферния е по здрав от 1.8Т в пъти. Не гори масло, няма проблем с повдигачите. Турбо няма и т.н. Особенно по - стария вариант без ел. обтегача и с едномасов маховик. Сега вече за вървежа спор няма - по слаб е и не става за тунинг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А като ти думне комутатора на АДР сумата също е доста солена. Горене на масло до 0.500-1.0литър на 10 000 го дават за нормално от Ауди. Турбото е консуматив, които кара 200 и по-малко хиляди и е преценка вече на който купува какво иска, иначе съм съгласен, че и двата са доста здрави. За маховика има вече доста евтини решения, а пък и колко често ще се сменя маховик.. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, James said:

 Толкова прост, че скоростната му кутия обича да се предава доста често. гори колкото 1.8 и не върви.. Не съм съгласен много, че е удачен вариант. Да не говорим безумието да го слагат на А4 и Пасат. За голф и А3 става, ама след като веднъж поне ремонтираш скорости 

 

Иначе до автора на темата - аз давам гласа си за два мотора - Единият е доста стар и се слага в Ауди 100 - ААЕ 100 коня моноинжекция, газифицира се чудесно. Другият е по-съвремен и е 1.8 Т във всичките му разновидности. И двата са яки на куче и носят на газ. Поддържат ли се добре, ще наджиеят ламарините по купето

 

Човека пита за двигател, скорости е друга тема :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси тролската тема.

Спектра има точно 4мнения в две теми... Първата е за покупка от него на 7април. Втората е за покупка от негов приятел от преди 17часа...Ама нищо де, Вие си клюцайте по клавишите да си мерите патките.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, DJANO написа:

Това 1.9 вече наизуст го пишете. То няма живи набори вече е, коли на по 500к и нагоре са. Първо колегата да уточни до какви пари се търси даденото Ауди и какъв модел.

Карам от 10 месеца и 15 хил. Км вече афн в ц5. Ами да ти кажа жива си е колицата, може и да не си знае километрите, но за момента си е супер. Така че кой говори наизуст не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа, късмет. Повечето са избушени с каране с осрани турбини и цъфнали дюзи. При всяко положение по-добре стар бензин отколкото дизел, ако гледаме потенциален основен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизеловите 3.0 TDI вземаш , мотора не се страхува от каране , няма умора! Единственото нещо от което се страхува кола с такъв мотор е Дупки по пътищата ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

37 minutes ago, petrishki said:

Чакай, ти таман го взе. Големия душегуб си знае работата и рано или късно ще те вкара в размисъл)) 

Не само в размисли, може и некоя друга сълза да пусне:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...