Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За чий експериментирате с най-различни масла след като си има доказано добри.

Няма да пиша кои са, който има желание ще намери какво съм писал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах, обаче изобщо не слушат колегите.
Аз се доверих на Равенол и амсойл и варела пее.
Без ОРГИНАЛНИ чорбички и мотул, кастрол, бардал и на баба им рафинериите.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Всеки има глава на раменете си.
Карах с Vw масло, доливах 0.5 л. за 15000 км. Минах на Равенол колкото сипя, толкова точа, щеката не помръдва надолу. Мотора работи по тихо дори след 10000км. в сравнение с VW маслото.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през Мотул две смени и сега съм с Равенол...определено по-тих е мотора и не съм доливал капка и при двете масла :) но кво изтича при смените няма как да знам,щот не питам майстора ми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Vasil82 написа:

Пробвах го този прословут равенол и мисля вече да го пропусна.  Това е лично мнение. 

 

Разкажи малко повече кой точно Равенол и какво му беше? 

 

Мотул и кастрол са доказано много далеч от синтетичните масла. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV Ravenol vmp 5w30 8л туба купена от германския сайт ,като дойде я провех беше си оригинална спор няма. Но при мен се получи обратното като при другите колеги стана по шумна и на около 7000 при палене чух веригите само да вметна че от както имам колата 2 г и над 35 000 км не бях чул веригите да изтркат, смених го и от тогаване съм ги чул.  Та това е моят опит с равенол и пак казвам лично мнение не искам да се заформя спор. 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте как да отворя петата врата на комбито. Багажника е с нормално отваряне не е ел. , в последно време при натискане издаваше по странен звук все едно няколко пъти причуква , а от днес вече не се отваря. Не се случва нищо при натискане на бутона на вратата нито при натискане на този на ключа какъв ли е проблема и как да го отворя. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да влезеш в багажника и отвътре на вратата при бравата има една капачка, горе долу с размерите на запалка. Махаш я с права отверка и ще видиш вътре едно бяло резе. Завърташ го като ползваш правата отверка и си готов. После гледаш в тубата как се маха кората на вратата, за да стигнеш до бравата и я смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой с 4.2 FSI ?? Искам да проверим какви стойности при BTDC е нормално да дава. При мен много се колебае. Не ми се струва нормално, но все пак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги решил съм сам да си поправям TCM на мултитроника, вече е свалих сега ми предстои да закупя алуминиев припой за поялник така и специален флюс, ще се пробвам да запоя студените спойки. В Youtube има достатъчно за да се реши проблема със необходимите за целта работа, не ми се дават 700 лв за нещо което се изисква един хубав поялник и малко понятие как се заварява/ запоява алуминиев слой, по късно ще кача и видео материал за цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях двата.
Не е тегаво. Пасажерския е малко по гадно, защото трябва да свалиш лапата на мотора или поне аз го направих така. При левия нямаше драми.
Подпираш мотора на картера с едно трупче на канал или ако имаш подемник ще е по-лесно и за нула време си готов. Аз взех на феби и засега съм доволен.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...