Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли да помоля колегите, които имат аналогов TV Tuner, да си видят някъде из логовете какъв HW и SW им е can gateway - module 19? Ще съм благодарен на всеки, който има време да го направи.

 

Моят can gateway e следният, но не се появиха автоматично tv, av1, av2 след успешен монтаж на tv tuner-а, когато натисна на CD/TV --> и горе дясно Sources. 

Странното е, че отивам в CAN Gateway и успявам да добавя TV tuner като инсталиран. Влизам в модул tv-tuner, чета грешки кодирам, значи той си работи.

Address 19:

Part No SW: 4F0 910 468 A

HW: 4F0 907 468 B

 

На колегата zdrash са се появили самички sources av1, av2, но неговият can gate е добра и по-нова версия: 4LO907468B HW

 

Все още нямам инсталирам headunit с fbas, но не знам дали това ще оправи самичко нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.01.2021 г. at 17:26, Gangbango написа:

Колеги, на какво се дължи това, че точно в момента на запалване оборотите ходят до почти 1200 и веднага падат. Това се случва единствено като паля при ниски температури и то първите 3-4 паления докато е лед двигателя. Като се разгрее и отлепи стрелката за температурата вече си пали по-спокойно. Също ще споделите ли вашите мотори при минус градуси, дали тракат отчетливо? Моя тази зима уж с много хубаво масло го карам, но започна да трака доста осезаемо като е леден двигателя. Като вдигне темп. няма ядове и си работи мазно мазно. 

Най-вероятно е температурен датчик G62, при мен го правеше често, без да набива грешка, почна да пали по някой път на 1400 оборота, когато наби грешка в engine module, показваще някаква фрапантна температура, от сорта на -70, а навън беше +15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Ravenol VMP 5w30, ако славата му е само в приказките, значи ще е от него. Но съм изкарал само 2500км с него за сега и не мога да твърдя смело дали е добро или скапано масло. Иначе като вдигнах щеката на 2000 км цвета му беше тъмно кехлибарен и беше далеч от стандартния за дизел черен цвят.

 

Щях да правя клип на паленето след първия ми пост, но взе че се стопли и сега вечер няма -10. Все е около 1-2 градуса. Тогава няма драма с тракане.

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнат вериги/обтегачи едва ли има някакво значение какво масло се сипва.

 

@Gangbango Виж му какъв ще е цвета като му дойде време за смяна, 2000км ми се струват прекалено малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, аз не очаквам на 10 000 км да го видя същото. Просто ми направи впечатление, понеже с предишното Ксенум още след първото палене на щеката беше черничко. Може пък 2-та поредни флъша да са очистили чарковете и сега да свети и грее вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула за камерата за заден ход има ли компонент протекшън, да взема да си ретрофитна един?

И още един въпрос - предния "макферсон " на въздушното окачване има ли тампон към купето като на стандартното окачване ?

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d37e6a1bb887085bd308a9199a32f853.jpg
Здравейте ... малко странен е въпрос...
Някой да знае как се нарича тази скоба и номера ѝ и знаете ли от къде могат да се поръчат?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото си търся джанти 18 . 

И още един въпрос нямам система isofix, като махнах седалката не видях и къде евентуално трябва да е планката. Може ли  да се сложи колата е комби 2006 г 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно но всъщност диаметъра на гумите на 17ките е по-голям от диаметъра на гумите на 18ките.

Зимните са ми 17, летните 18 на оригинални джанти с предписания размер гуми 225/50/17 и 245/40/18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...