Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

преди 5 минути, Sion написа:

Някой знае ли заводско на колко км дават смяната на верига на а6 ц6? 

В завода не мисля, че някой очаква колата да доживее смяна на вериги. 400-500 хил.км. изкарват без проблем. Тия, които сменят на 200, по-скоро нямат идея за истинските километри на колите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kpematop написа:

на CDYA на 180 хиляди почнах да чувам обтегачите

Моята е ASB на над 320, като до 250 маслото е сменяно на 30 и нямам проблеми. От 250 до сега я карам с хубави масла и сменям на 10, или по-често. Чуя ли при първо палене леко притракване, веднага сменям. Карам предимно извън града, което също има голямо значение според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да ви питам при вас интервала за смяна на масло мени ли се? Защото миналата седмица при градско каране основно ми показваше 13500 оставащо…след 600км извънградско днес го видях,че полазва 14300…и ми стана странно…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от няколко дни ми набива грешка за сенсора за светлина и дъжд главно сутрин.  След като покарам малко и 3-4 пъти спра и тръгна или я напече слънцето се оправя . Дали сензора заминава или гела който е между него и стъклото.

20230214_110700.jpg

20230213_064357.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, venko74 said:

Моята е ASB на над 320, като до 250 маслото е сменяно на 30 и нямам проблеми. От 250 до сега я карам с хубави масла и сменям на 10, или по-често. Чуя ли при първо палене леко притракване, веднага сменям. Карам предимно извън града, което също има голямо значение според мен.

Moята я проверих в Порше, километрите са реални, въпроса е може ли да ми пратите линк към клип да чуя как тракат обтегачите, за да знам когато това се случи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите не тракаха, но превативно смених вериги и обтегачи  с ОЕМ. След 40к км се разтракаха. Смених за втори път и четирите обтетача пак с ОЕМ. Като е загряла добре и я загася за час-два изтраква при палене. Когато е студена или е поизстинала не трака. Ако не трака повече от 3сек не ги пипай.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно от жегата поотпускат веригите, като не са за първоначално вграждане. Като не е добре загряла не трака. И от Порше изток ме предупредиха да не ги пипам заводските, че имали страшни драми. И основните лагери и повдигачите и гумичките и те са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят CDYA трака като не е изстинал напълно след няколко часа, особено в жегите. Ако не я карам 2-3 дни, не трака. На 32 VCDS канал, когато трака стойностите се отклоняват до 612.7 и 688.9, иначе си стоят на 607.1 и 691.8, които не са мръднали от както е при мен - 4г. / 60к км. Мисля, че когато е студена, по-бързо качва масло и съответно по-бързо оптегачите си свършват работата, като най-вероятно проблема е в тях. Маслото е Ravenol VMP. Колата е на 235000 км.

Редактирано от tsborissov
Добавяне км
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.07.2023 г. at 15:07, Vasil82 написа:

Колеги от няколко дни ми набива грешка за сенсора за светлина и дъжд главно сутрин.  След като покарам малко и 3-4 пъти спра и тръгна или я напече слънцето се оправя . Дали сензора заминава или гела който е между него и стъклото.

20230214_110700.jpg

20230213_064357.jpg

Никой ли незнае нещо по въпроса 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в един западен форум, че тази грешка се оправя след смяна на сензора.

Изпратено от моят moto g(8) power lite с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 гела не помага,сменил съм го.Като при теб ми светваше чат пат особено при мръсно стъкло.Стъклото бях сменил преди пет години с асоларно и нямах никакви проблеми.Сега се обажда при всяко палене на колата.Явно датчика е умрял.Само не знам дали може да се кодира за по-малка чувстителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...