Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никога не ходете в БУЛГУРОВ(Бургас), бяхме с един приятел с неговото Рено, чуваше се едно притропване отпред, след като чакахме над 2 часа докато ни предреждаха куп познати и отговорника, главен майстор или какъвто е там лично тества колата заключиха, че са тампоните на двигателя и казаха "карайте внимателно, няма да ви остави на пътя". След около 100 км скоростната кутия се проби и до там, тампоните си бяха наред и ако "специалаистите" си разбираха малко от работата, щяха да ни спестят много пари и главоболия с други "специалисти" и мошенници от сервиза на СБА в Сливен и т.н.

Редактирано от drustur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Рено-то специално виж тук: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=4064...st&p=581775

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Фулда бургас 4 дни ми сменяха масло и филтри и предни накладки

остави си колата казват втории ден идват частите,трети ден идват ..... чакай така 4 дена цялото удоволствие 390 лв и половин литър масло над МАКСИМУМА ,ПОГЛЕЖДАМ ГО А ТЕ НИЩО МУ НЯМА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда бургас 4 дни ми сменяха масло и филтри и предни накладки

остави си колата казват втории ден идват частите,трети ден идват ..... чакай така 4 дена цялото удоволствие 390 лв и половин литър масло над МАКСИМУМА ,ПОГЛЕЖДАМ ГО А ТЕ НИЩО МУ НЯМА

Тука имаме един пич, дето бачка там, оплачи се на него The Dirty Mechanic.

PS: Сори че те издавам пич :hilezh:

Редактирано от doncheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука имаме един пич, дето бачка там, оплачи се на него The Dirty Mechanic.

PS: Сори че те издавам пич :all_coholic:

Да бе,давай.Оплачи ми се.Аз не знам за такъв случай. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има обаче един който е по пътя за виница срещу бившето поделение на светкавица. Бегайте!!! С парите за неколко по малки ремонта при него някъде ще ви направят основен ремонт, а сервиз на порше ще ви се стори като благотворително дружество.

Редактирано от Shmatka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ "КАФЕДЖИЕВ" БУРГАС, или казано по друг начин оторизирания сервиз на Фият, Алфа и Ланчия.

Аз на брат ми му казах, че там от коли не разбират, ма той не та не, връзки имал там...Познавал собственика. Да, ама не собственика ше ти прави колата.

Както и да е, аз в тоя сервиз повече няма да стъпя! Два пъти съм ходил там, два пъти ме преебаха. Първия път с Кадета ходих, не влизаше петата скорост. Излиза от сервиза колата и не стига, че няма пета, ами нямаше първа и трета дори...

Днес отидох с 80-ката Б4, 30 лв за смяна на тампони на двигателя. Дори не питали брат ми какви да му сложат. Направо му казали остави я тука, като я вкараме щи се обадим и след 3 часа му се обаждат - "готова ти е колата". Отивам, паля колата, гледам я цялата се тресе. Дори и волана се тресе, та не се трае. Единственото нещо, което съм карал с толкова тресящ се волан е трактор "Беларус". Извиках механика, оправял ми колата (който беше на обяд разбира се в 13:30), изчаках го да се върне и проведохме следния диалог:

- Кво стана бе, видя ли колата като я изкара на кво прилича? (беше изкъртил и предното гърне, та беше шумна и пушеше под двигателя)

- Ами да, по-шумна е такава и пуши, ма то щото гърнето беше прогнило и като размърдах двигателя и то падна.

- Що трепери колата бе? Виж волана как трепери.

- Ами то щото старите тампони бяха скъсани и ся като го хванахме двигателя и почнаха да се предават вибрациите.

- Абе ти кола виждал ли си да трепери така бе?

- Ами виждал съм.

- Абе виждал си ма не и мойта! Тая кола се връща в сервиза и се оправя.

- Миии добре, ше я вкараме, ма кво да напрая ся...

След което ми се обясняваше, че било нормално да трепери така колата и т.н. Те му сложили някви тампони от 52 лв бройката :blackey: Ходих си вземах два нови тампона, смениха ги отново и колата заспа. Общо взето цял ден разправии, нерви, разкарване, 30 лв бензин, 190 лв новите тампони и за малко да набия монтьора. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааааа, не ходете в Сервиз "Джордан - Мотор Експерт" в Дружба 2, срещу параклиса.

Закарвам колата там, на буксир....не пали и искам диагностика. Приемчика вика остави я тука аз следобед ще ти се обадя. ОК

Звъни оня и вика ремъка ти е прескочил, трябва да се презацепи и ти смених дистрибуторната капачка , дай 30лв, колата сега работи ама трябва да се разбереш с момчетета за ремъка. ОК

АЗ: Момчета ще смениме ли ремъка. Искам нов с нова ролка. И Без това му беше време на моя.

Момчетата: Да бе нямаш проблеми само че чак след 2 дни щото сега имаме много работа.

АЗ: ОК

През това време се разиграва скандал между момчетета и някаква жена с Фиеста как те са и свили акмолатора. Накрая те се извиняват обяснявайки че явно са го разменили по грешка и изявиха желание да и го платят. Мен ме сви леко стомаха къде ще си оставя колата ама викам айде.....ще рискувам.

След 2 дни ми звънят....ела да вземеш колата.

отивам аз тъкмо я изкарват от халето.

Момчетата: гледай как мърка, спи....

Аз: да бе добре работи.....ремъка сменихе ли го както ви бях казал?

Момчетата: ами не, то тоя си е направо нов защо да го сменяме, той може да изкара много.

АЗ: как ще е нов на над 50 000км е....както и да е, колко ви дължа за работа?

момчетата: 120лв!!!!!!!!!

АЗ; 120 за какво

Момчетат: Ми толкова.......

следва скандал на които идва и уж управителя....накрая аз се примирявам и им хвърлям 120лв и ги кълна до 9 коляно.

И тук може би всичко свършва.....неееееее

Бесен се качвам в колата и тръгвам, след 3 км се сещам че не съм проверил дали не са ми свили нещо.....в тарапаната просто забравих.

Спирам вдигам капака и О ЧУДО бобината не е моята.

Как разбрах ли...ами миналата година колата ме остави на Цветница в Перник, от единствения работещ магазин си купих нова бобина, ТУРСКА за 80лв кояо монтирах сам. Сега под капака ми се мъдри бобина БОШ. хубаво ама 20 годишен БОШ.

Айде обратно при тя нещастници луд скандал, аз грабнал и ключа за гумите....целия квартал ни разбра и накрая нищо. Бил съм я сменил като съм си взел колата. Отказах се... тия не заслужават да си тровя нервите.

Колко пари се набутах след това за нова диагностика този път в ЮВЕ и нова бобина....ама майната им.

Сега коолата определено мърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно те ти дават пари, а не ти на тях!!! Не знам тия нерви дето си ги потрошил кой може да ти ги плати?!?

Като веднъж си патил защо отиваш пак :)

Стига с този мазохизъм :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кофти серия си влязъл, дано да приключи. Иначе не разбрах тия 52лв. за тампон много ли са или малко. Не съм сменял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно те ти дават пари, а не ти на тях!!! Не знам тия нерви дето си ги потрошил кой може да ти ги плати?!?

Като веднъж си патил защо отиваш пак :)

Стига с този мазохизъм ;)

Брат ми се навря там глупака. Хем му казвам да не ходи и той пак. Щот видиш ли, негов приятел си купувал нов Фият от тоя ми ти Кафеджиев и там се познават, щот са ходили 20-30-50 пъти да гледат тоя дръгел и да го поръчват. Аз му викам ти гледай как береш ядове, ми тоя с новия Фият, като трябва цялата гаранция тука да си я обслужва?! :)

После като го ориентирах ми вика благодаря. Викам "Благодаря ни ядем, ни пием" :rolleyes: А и монтьора беше някво лапе, току що излязло от автото и ше ми се учи на колата... Аз му говоря, той говори с мен. Викам му "Чакай ве, млъкни малко ве, слушай кво ти говоря ве". Много се натварих и аз, помислих, че са ми образобразили колата безвъзвратно. Добре, че се оправи като смених тампоните с нови. Камък ми падна от сърцето. Сметката за днеска: 310 лв. и кило нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасна случка и аз съм преживявал що годе подобна. А за сервиз моята каляска посещава само ЮВЕ и никой друг сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Викам му "Чакай ве, млъкни малко ве, слушай кво ти говоря ве". .....

:rolleyes::);)

Е брат ти Взе ли си неква поука? Поне да е имало некъв смисъл от тия ядове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:;):)

Е брат ти Взе ли си неква поука? Поне да е имало некъв смисъл от тия ядове?

Брат ми освен, че ми взе 310 лв, щото видиш ли колата била моя , трябвало аз да я поддържам :), после ми се извиняваше, но съм сигурен, че още утре ще се преебе пак по същия начин като не ме слуша.

Стигнах до следния извод: НИКОГА НЕ СПЕСТЯВАЙ ПАРИ ЗА ПОДДРЪЖКА НА КОЛАТА, ИЗЛИЗА ТИ СКЪПО!

Доказателство: моя проблем с одрасканата боя, за да спестя 3 лв, тоя проблем, за да спести 50 лв.... А можех да ги взема много по-тънко тампоните от КОКО и да съм напред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми освен, че ми взе 310 лв, щото видиш ли колата била моя , трябвало аз да я поддържам :rolleyes:.....

Ми освен да ставаме рода.....Аз ремонти за плащане имам много....търся отзивчиви спонсори или роднини... :)

За мое съжеление мен няма кой да ме толерира така... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Никога ама никога не стнъпваите в автосервиз-SMART AUTO-намира се в локалното на бул.Цар Борис голям сервиз със сини порти.Един ден колата ми ауди а3 1.6 запо4на да работи на 3 цилиндъра и да хвърля бензин през ауспуха а като загрее започваше да пуши страшно.Закарах аз колата там защото живея на близко и я оставих.След 1 час ми се обаждат и ми викат -колата е издухала гарнитура на главата,аз им казвам правете я, и повече целия ден не ми се обадиха.Така...,отивам аз вечтра да си я взема тея ми викат -с твоята кола нищо добро спукана е главата на двигателя.Показват ми там как е промит единия цилиндар незнам си какво било и тн..Ама аз като не разбирам казвам добре ще тарся да купя глава намери и купих за 600лв втора употреба,сложиха я те ама колата пак пуши ,решиха че е от вода4ите на клапаните или от сегментите и ги смениха и тях,дотук добре ама колата няма промяна дави се пуши и изкарва бензин през ауспуха.Казаха ми 4е са ми продали спукана глава защото с моята глава миела3-ти цилиндар а с тази миела2-ри.Викам маината му изгорях сас 600лв.Отидох и купих друга човека от когото я жзех ми даде и гаранция,занесох им я и тази глава с моита стават ве4е три цилиндрови глави ,ще добавя само ,че всяко сваляне и ка4ване на глава е сапроводено с обслужване на главите(шлаифане,гуми4ки и т.н.)Така,сложиха я те и третата глава и О,ЧУДО колата започна да работи нормално седя при тях два дена така за да били сигурни.След 2 дни отивам да си я взема всичко то4но платих1100лева труд и си трагнах.На другия ден както си се прибирам от работа по Опалченска аиде пак ,на 3 цилиндара, пушаци страшни....Обадих им се по телефона ,закарах колата направо там в сервиза.И сега става наи интересното тия развиха вси4ки свещи натиснаха до дупка педала на газта и вартят на стартера ,в дупките на свещите се вижда горивото как се впръсква като мъгла само на 2-ри цилиндар го плюе като все едно праскаш с маркуч бие една струя направо на метар в очите ми и тия ми викат и тая глава в спукана това не било бензин а вода смесена с бензин.Вече и на мен ми стана самнително накарах ги да ми свалят главите и ги занесох в-ДЖОДИ-спец.сервиз само за цилиндрови глави да ги проверят.Хората ми казаха ,че главите са ми здрави при което аз изпаднах в некав ужас реших че блока ми е спукан та като и да е.Взех си колата от там с пътна помощ и я закарах на друго място,няма да ви занимавам как протекоха на там нещата но в краина сметка се оказа ДЕФЕКТИРАЛ ИНЖЕКТОР които хората го оправиха за 80лв. и вече 2 месеца я карам и няма ядове.ТИЯ в СМАРТ АУТО СА НАИ НЕКАДАРНИТЕ КОПЕЛЕТА.ПАК ЩЕ ПОВТОРЯ АДРЕСА ЗА ДА НЕ СЕ ОБЪРКА НЯКОИ ОТ КОЛЕГИТЕ И ДА ПОПАДНЕ ТАМ -бул.ЦАР БОРИС В ЛОКАЛНОТО ПОСОКА КРАСНО СЕЛО 200МЕТРА СЛЕД ВОЕННОТО МИНИСТЕРСТВО -ГОЛЯМ СЕРВИЗ СЪС СИНИ ПОРТИ -СМАРТ АУТО-НЕ СТЪПВАИТЕ ТАМ!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да има толкова тъпи парчета ве?!?!? Тия са за убиване! И не им ли поиска някакво обезщетение? Те си прибират 1100 лв за разиграването и чао, така ли? Ебаси.... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има едно сервизче на бул.Никола Мушанов точно след италианеца със частите втора употреба НЕ ходете там за диагностика на ДВГ специално, че има и газоанализатор но на него бачкат кадърни момчета ,та отидох за диагностика тъй като ми чукаше аванса здраво а диагностика се оказа и самият шеф на сервиза след като погледна центровката а тя си беше наред заключи че ми е" отлабил мотора"и ми предложи добавка за 60лв тоя смешник,платих му 25лв за "диагностиката" и дим да ме няма, на другиа ден смених свещите и колата заспа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

АСД сервис в Обеля

Купих си А4 и както начало трябва да сменя ролки, ремици, масла бла бла .. та имам приятелче дето продава части и си купих ремък,ролки и водна помпа за 250 лв. немски хубави. Отивам в сервиза питам така и така кви пари за смяна , ми 180 лв , викам ок оставям я и чакам да ми се обадят.

Звинаха ми преди да затворят и отивам да си я зема , викам кво става ок ли е всичко, да супер е плащам 180 + 40 за антифриз мятам се в колата паля и оп ! хм аз кво си купих 2.6 В6 бензин или дизел ? :hilezh:

Работи ми кат някъф дизел , та нали затвориха и викам утре се разправям ,настъпвам педала тя кат тролей върви а преди това направо ме лепеше за седалката . Докато се прибера до нас 6-7 км бе цикам десен мигач по едно време и почва релето да поцъква бързо , викам изгоряла ми е крушка ( дали? ), пред нас поглеждам отпред и кво да вида ... няма ми мигача :) . (нали е на щипка и явно не е хванат добре, щотот на В6 цялата предница се сваля за смяна на ролки и ремък ).

На другия ден отивам и приемчика я поглежда ми вика пич де ти е мигача ? викам незнам ти ще кажеш ... та обясних за кво става въпрос и ми викат ок пак ще я видим ,вечерта отивам аз те монтьорите ме гледат сърдито и викат цял ден се занимаваме с колата ти нищо и няма ,викам кво и няма преди това на място мотора не се усеща че работи, са като дизел ми бачка ,купили ми и мигач :) .

Та останаха леки вибрации но вирви кат бясна.

След два дена викам няма да стане дразна се преди как работеше и сега как ми работи, отивам в САКАР АУТО на диагностика ,вкараха колата след 5 минути ме викат и един ми вика колата е прерфектна само една биалетка за смяна имаш , Обаче пич каде ти е перката на двигатела бе? викам А ????

гледам и незнам кво да им кажа , тия наще ми набутали перката под мойта седалка :) и общо взето ще я остявя тия дни в САКАР да видят пак ремъка (щото имат съмнения че няква греда не е стабилизирана за вибрациите и да ми сложат перката).

Вие сами преценете дали да ходите там.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не знаеш как се сменя ремък на този мотор е по-добре да погледнеш в ЕТКА. Едно време мойте майстори направиха същата грешка но на другия ден се поправиха. Тънкостта е че двете глави трябва да се фиксират със специална щанга преди сваляне на стария ремък. Иначе двигателя си върви , но вибрациите на празен ход са убийствени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

кажете за пловдив къде да не ходим че ми писна да давам пари на вятъра..съответно и къде в пловдив препоръчвате да ходим за нашите мили коли :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...