Jump to content

Recommended Posts

Този който е бил за 12.12, сега може да се ползва с последните 14.10 или beta 15.5.Има си програма за обновяване.

 

Относно колегата който не бе доволен от нас: отказа да изясним на ЛС проблема му докрай.

Не знам до колко е разумно да се вярва на едно така лесно подхвърлено мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как се казва програмата за обновяване и знаеш ли някоя за препрограмиране на самия кабел защото моя го прецаках а ми искат 40 лв. за препрограмиране.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо програмата показва error в раздел measuring values на всяка група с изключение от 1 до 6 ? Колата е голф 4 1999г. 1.4 

Също така и показва error в раздел ECU mileage. Не мога да видя километрите на екуто.

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има наш интерфейс, само за тях има тази възможност.

Спри да си правиш самореклама и 100% ще имаш повече успех. Ваш доволен клиент съм ,но последното ти е чиста проба изцепка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, отдавна не си бях ползвал кабела и сега понеже смених колата, трябваше пак да го извадя и да поразцъкам. Кабела е 12.12 и си го ползвах с 12.12 vcds. Всичко точно, но като пусна автоматичен скан минава няколко контролера и казва че ми трябва лицензирана версия. Проверявам и вече апликацията е нелицензирана. Преинсталирам, пробвам пак и преди авто скана си е лицензирана, пусна ли го, се прецаква. Кабела продължава да чете, но май показва само част от грешките, а кодинги не съм пробвал. Също така програмата се прецаква на различни контролери. Лаптопа не е вързан с интернет.

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли ми казали сайт или някъде където мога да чета какви модификации бих могъл да направиш чрез ВАГ-КОМ и съответно как (модул,канал, стойност)?

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип кабелите 12.12, си вървят с версия 14.10. Но ти трябва "лекувана" 14.10.

Моя кабел е китаец 12.12 и го давах на познат, който имаше инсталиран вече 14.10. и всичко си работи перфе.

Не съм се ровил да я търся просто тази версия, понеже за моя кошник и 12.12 си ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HEX USB+CAN се обновяват, KKL - не, но тям няма развитие.

Дори с HEX от 2011г, с него може да се използват последните (засега) версии - 14.10.2 и beta 15.6.1, последната обновява фърмуера до 1.94.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от склад66.Дори ми подмениха кабел който бях прецакал безплатно.

 

На мен за моя изпратен за ремонт ми отговориха,че работи. Като ми го върнат ще напиша отзиви.Някой им бил барал гаранционния стикер и  ми сакат отново 100лв??????Дори не са го отворили като разбрах от телефонния разговор, като изрично им бях споменал,че не чете винаги.

Спри да си правиш самореклама и 100% ще имаш повече успех. Ваш доволен клиент съм ,но последното ти е чиста проба изцепка.

 

Аз ще им направя реклама след тест......

 

п.с. За хората, които малко вдяват от електроника е ясно, че ако чипа FTDI не е RL версия е оригинал.Остава една Atmega 162 и още един чип, които се четат със софтуер публикуван на my vcds colections...Ама, нека първо си го взема и после ще има още коментари...

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги пак съм с проблем компа не ми намира кабела не съм го ползвал 5 месеца и всичко се скапало. Някаква иде защо така се получава като не го ползвам дълго време и все едно си изтрил драйверите и до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е ясно този кабел е за боклука ще трябва да си поръчвам нов. Как само не разбирам Вашите кабели работят дълго,а аз трябва да сменян кабел всяка година :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да го вкл./изкл. при автомобил на контакт? Може и лаптопа да прави въртели с USB-то...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно: Ако използвате диагностичен интерфейс и зарядно захранвано от колата.

 

Повечето такива зарядни имат дефект в дизайна, който води до повреда на интерфейса и/или компютъра.

 

Повече инфо: http://www.ross-tech.com/vag-com/interfaces/warn-12v.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой успял ли е да подкара кабела си на Windows 10, че засега при мен е без успех. Слага си драйверите, но vcds-a не вижда кабела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VAGCOM, днес за моя най-голяма изненада, по време на диагностика в движение, кабела ми сгъна. Сега, където и да го бодна, дава USB not recognized. Закупих го от Вас, преди година и два месеца. Все още е в гаранция. Да Ви го пращам ли или има програма, с която да го пробвам да го събудя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година и два месеца. Все още е в гаранция.

12 месеца дава sklad66. Ще ти изследват лепенката за гаранция под микроскоп! Пиши какво е станало после, че и аз имам проблеми, ама вече нямам надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че кабела не е от sklad66 (аз защо ли си мислих, че го купих от там, но колегата ме увери че е от техни имитатори). Както и да е. Утре ще звъня на телефона на гаранционната карта.

Чесно да си призная, все пак останах учуден от становището на sklad66 относно гаранционния срок. Те ме увериха, че техните продукти са професионални и за това законовата гаранция от 24 месеца не обхваща продуктите им. Когато споделих това с жена си (която е адвокат и се занимава само с търговско право), тя искрено се разсмя и пожела да им напише отговор. Спрях я, тъй като ако действително не съм закупил кабела от тях, а от тяхни имитатори, няма смисъл. Но, становището и бе, че и без да се явява в съдебна зала, би спечелила дело за отказ от законова гаранция по член 115 от ЗЗП. Цитирам: Твърдението им е меко казано смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...