Jump to content

Recommended Posts

Колеги някой знае ли как мога с Vag-Com да си опраея километража. На него пише в момента 203 000км, но имам сервизните документи  и според истоията им, колата е на 314 000км. Как мога да си ги върна както са си били реални ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Hugsy написа:

... Как мога да си ги върна както са си били реални ?

 

С VAG-Tacho или с VAG-Commander.

 

С VAG-COM/VCDS може да задаваш км само на ново табло и то само веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли как с Ваг-кома да се променят показанията за изминати километри, че си взех ново табло и сега се разминават ауди а4 б5 1.9тди афн е 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Ловеч или Плевен с VAG-Tacho или с VAG-Commander  ?

Смених си таблото от джагър малък фис EU дигитален часовник към VDO голям фис UK дигитален часовник. Искам да си върна оригиналните показания на километража.

 

Ако няма никой на близо, препоръчайте кой кабел да си взема? тахо или командер? Гледам, че при китайците са по около 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 искам да попитам как мога да сменя VIN номера на airbag модула за да не ми излиза тази грешка
01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте Колеги! Някой може ли да даде съвет как мога с VAG-Com да си направя мигачите да ми светят постоянно(American Style). Става дума за А4/Б6, има ли опция да ги направя на проценти, не на пълната мощност. Благодаря Ви!

Редактирано от Iliev_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно всичко за което питаш е възможно, но не мога да разбера защо искаш всеки полисмен в Родината да те спира и да те тупа кат брашнян чувал? С подобни настройки на светлините ще си навлечеш излишното внимание на Органите на реда.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 - Instrument cluster ==> Adaptation ==> Chanel 19:

?xxxx: Illumination
0 = Needle and Scale only active at "Light ON"
1 = Needle already active at "Ignition ON"
2 = Scale already active at "Ignition ON"
3 = Scale (2nd Map) and Needle at "Ignition ON" active

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета трябва ми малко помощ, някой разбиращ на ваг-кома и малко свободно време. Да проверим какво се случва с датчиците за налягането, че от както сложих летните гуми все пищят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой знае ли как мога да си променя интервала за смяна на масло от станднартните 15к и 365дни на примерно 10к и 365 дни.

Търсих но са намерих как да си го ресетна, но не и да променя стойностите.

Колата е Ауди А4 Б6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17- Instruments,  после   ADAPTATION  и  ровиш  по каналите  докато излезе.

не помня  точно кой номера  бяха 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам а6 4ф 2010 година и такъв кабел $_1.JPG но не мога да се свържа със самите модули да не да ми трябва кабел HEX+CAN VAG COM който е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги натъкнах се на проблем. Закупих си кабел с диск през olx но се оказва че е нерегистрирана  версия на VCDS и се досещате че мога да трия грешките само. От къде мога да ди намеря регистрирана версия (освен платената) за да направя TBA  че не мога да го пипам през непълна версия. Наскоро си почистих клапата но не мога да направя alignment за да довърша започнатото ... :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си казал кой модел кабел  си   купил.

Предполагам синия KKL 

Ако продавача не може да ти  съдейства и   сам не  си намериш в интернет    ми  пиши на Лс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за което за KKL става въпрос.И продавача даже не ми отговаря пусах му поне 3 съобщения и му звънях даже но уви .... Пробвах няколко версии, но не нацелих " точната" последната която тествах беше на VAG-COM Тръна добре под xp но не можах да си сложа драйвъри защото лаптопа ми е направен за 10ка ииии да стана мацано д**е с тиквички :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам един въпрос свързан с кабела ми за диагностика,защо това меню не ми е активно??

Прилагам снимки и на кабела който е закупен от склад66...

20170510_194518.jpg

20170510_195101.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми питай ги тях.- ще ми е интересен отговора.

Иначе имаш друга активна икона за показване на живи данни.

Adv.Meas......

Редактирано от minimalizum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами звънях аз днес и поставям въпроса и ония ми вика ми то така било имал съм и друга опция да съм бил ползвал нея и аз обяснявам пак на калъфа че съм си купил кабел от 100 лева от уж реномирано място а не от базара за 30-50лева за да ми върши работа и микрети ми вика да съм бил писал на мейла....

Абе пълни олигофрени ако знаех че ще е така няяще да си купувам....

ps.как чрез adv.meas...  да си изкарам живи данни да си видя шесте дюзи как са...мерси предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помогнете! Имам VCDS - VAG COM 15.7.0 но не мога да го инсталирам на windows 10 64 bit. На windows HP го инсталирам и няма проблем но на десетката не става. Ако има колега от София и може да ми помогне ще почерпя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, blavod said:

Ами звънях аз днес и поставям въпроса и ония ми вика ми то така било имал съм и друга опция да съм бил ползвал нея и аз обяснявам пак на калъфа че съм си купил кабел от 100 лева от уж реномирано място а не от базара за 30-50лева за да ми върши работа и микрети ми вика да съм бил писал на мейла....

Абе пълни олигофрени ако знаех че ще е така няяще да си купувам....

ps.как чрез adv.meas...  да си изкарам живи данни да си видя шесте дюзи как са...мерси предварително....

 

 

Какво лошо има да ни питаш по email-а ?

Така или иначе и тук си писал.

 

Интересният отговор е: Това двигателно еку няма старият начин за четене живи данни - Meas.Blocks 08, има само новият - Adv Meas. Values.

Защото екуто е по UDS протокол, на старите коли - бутона ще си е активен.

Това разбира се е описано и вече дискутирано...

 

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/m-blocks.php


 

Редактирано от VAGCOM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...