Jump to content

Как се управлява автомобил с Quattro


nmm

Recommended Posts

  • Отговори 295
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сняг не вали , почти няма черни пътища които да свързват София и Пловдив примерно ... поне на мен ми е странно.

Последната реклама на Нисан – „градът е неговата стихия“ :flehan: И това се рекламира за SUV :hilezh:

Моята А4-ка също опира по гърбиците ако не ги минавам съвсееем бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не спирам на легналите полицаи

Всеки прав полицай, след директен удар с десния фар - ляга.

А кат падне, за к'во да му спираш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как що, щот са чички с малки паци и компенсират собствените си оскъдни размери с големи жипки. А погледнато чисто инженерно карат едно големо гоМно, защото нито са джипове, офф-роуд качества тия паркетници нЕмат никви, също и на шосе са пълна смрат и леш. Реално некви гюмове, за некво смешно демонстриране и парадиране на нещо си, са тая категория автомобили.

Не може да твърдиш ,че от СУВ-овете нищо не става и няма смисъл.Ако беше така нямаше

да ги произвеждат. Нали човекът се стреми към прогрес.Същото важи и за кросоувърите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да твърдиш ,че от СУВ-овете нищо не става и няма смисъл.Ако беше така нямаше

да ги произвеждат. Нали човекът се стреми към прогрес.Същото важи и за кросоувърите.

Човекът се стреми към парите.Произвеждат ги, защото могат да изкарат много пари от тях/горе се написа защо/ ,а не защото сме тръгнали да се въртим около прогреса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от SUV-а,марка ,клас, и др.Демек има баровци,има и пишман баровци,и като се замисла 90% от тях не излизат извън,шосето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам сума народ дето си накупиха X-Trail и постоянно карат на 4Х2 е хубаво... ама за какво им е това предимство като не го използват ?! Много дигал разхода , за какво сега ... нямало сняг , к'ъв бил смисъла в града да карат 4х4 ... еми за какво им е SUV тогава ?!Ама друго си е да гледаш отгоре :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми за какво им е SUV тогава ?!Ама друго си е да гледаш отгоре :lol:

Ми да си купят по един еспейс тогава :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................................................."Аз съм 4х4" и нямам проблеми. Да, няма проблеми сравнено със средностатистически автомобил със задвижване на предния мост - при потегляне допълнително въртяните колела неимоверно помагат, но задвижването няма никакво отношение към спирачния път и при хлъзгави странични натоварвания. С думи прости караш ли на лед 4х4 би ти помогнало да потеглиш по-уверено ... и до там. Мисля, че тази тема е много полезна, защото огромна част от шофьорите у нас (както и по света) нямат никаква идея от възможностите на автомобилите си и не познават автомобилите си в по-драматични ситуации. Всяка една система: предно, задно и 4х4 в милионите му разновидности, включително разновидностите на Quattro се кара и усеща по различен начин (естествено, ако човека зад волана не стои като саксия вътре или като сврака кацнала на волана с двете ръце на "11 и 5"). Затова смятам, че няма ясна формула за управлението на различните разновидности задвижване и то варира от способностите и усета на шофьора. Продължавам да твърдя, че е по-добре човек да отиде на широко и безопасно място и да изпробва автомобила си, за да има представа от това, което се случва с него и когато попадне в кофти ситуация да не загуби ценно време в паника. Също продължавам да твърдя, че огромна част от "белите" идват от самочувствието на шофьора, доверявайки се на електронни системи и най-вече на 4х4 задвижване. Ставал съм свидетел на безумни ситуации продиктувани от "увереността" в "SUV синдрома" - 10 автомобила X5 завиват по хлъзгав есенно/зимен асфалт, 4 минават движейки се със 60 км/ч без никаква драма, 5-тия изправя завоя и директно се удря в скалите остреща. Шофьорът разбира се вини автомобила, системите и т.н. Никога няма да чуете у нас някой да каже, че е слаб шофьор. Истината обаче е, че 90% от шофьорите по пътищата са слаби и с 4х4, и с Quattro и с шасе по шапте винаги ще си създават сами опасни ситуации, за съжаление няма да излизат от тях винаги наранени само те.

:bia::f_ck_you::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Аз сега карам Hyundai Santa Fe 2007. Не го знам СУВ ли как се води .И мога да споделя ,че съм много доволен.

Предишната ми кола беше А6 99 куатро комби. Предполагам ,че кутрото е по добрата 4х4 система.Но тука опираме до клирънса.

Значи сас Санта Фе-то съм минавал през такива места ,където с аудито не можех да си помисля дори да пробвам поради причината ,че е ниско.Друг е въпроса ,че въпросният Сув или "паркетник ", както повечето му викат е по-широк с по- голям багажник и има и трети ред седалки който ми се налата да ползвам.

Иначе отностно стабилност ,вървеж екстри и глезотиики Аудито беше по-напред.

Така ,че за мен както и за други хора СУВ-ът е едно добро решение на разумна цена .

За мен най-добриат вариант Е Алроуд. Но не на всеки му е по джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джип в града за мен е абсолютен комплекс! А жена в джип.....е за това вече нямам думи.

Също,като жена в S8,7-ма серия или S-класа <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също,като жена в S8,7-ма серия или S-класа <_<

Мен ме навява , на някоя лапачка :hilezh:

Може и да не съм прав де... ама ако играем на асоциации това ще кажа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джип в града за мен е абсолютен комплекс! А жена в джип.....е за това вече нямам думи.

До някъде не е така. Защото дупките са огромен проблем за някои градове, а и позицията от джип е различна от тази на колата. Някои хора повече ги кефи джипа. Но това за жените, наистина е така, както го казвате. Все по-често виждам жени в джипове или с-класи и 7-ми серии и направо недоумявам що за идиот ще купи на жена си/любовницата си толкова скъпа кола... Или добре, нека е скъпа, ма за кво кораб, като може я някое мини, я А3-ка, 1-ва серия, А-класа и т.н. Тва е идиотщина бе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото ако жена ти трябва да ти вози детето на училище ще ти е по-спокойно ако е с джип, от колкото с лупо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото ако жена ти трябва да ти вози детето на училище ще ти е по-спокойно ако е с джип, от колкото с лупо :hilezh:

И ти си прав за себе си :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да и наема и шофьор за s-class-ата та да съм още по спокоен за детото си...

Има варианти. Ама и как псуват тея дрисли, като се качила на GLK и ......... по добре да не продължавам.

Има и свясни жени шофьори. Но напоследък повече ме псуват жени , отколкото мъже. :blink:

Аз лично бях всидетел на една случка до мола до хемус :bussi:

Една е-калса с жена водач :hilezh: я бутнаха но доста леко ... незнам дали и бронята и одраха даже и оная ти ми като излезна с думите " аз сега ще ти ********** майката ******** " направо онемях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявах се, че темата ще добие подобен вид, но искам да вметна, че няма нищо във вида автомобил. Агресивни и комплексирани собственици има и на А8 и на Audi 80 B3, но понеже масата кара по-нисък клас автомобили винаги сочим с пръст тези със скъпите возила. Няма нищо лошо човек да кара SUV автомобил, проблема е в "SUV синдрома", който е залял почти всеки шофьор в тази държава. В този синдром не включвам арогантното, комплексирано или надменно поведение. В него включвам чистото отношение на хората към способностите на автомобилите си. Начина, по който те мислят за физичните закони влияещи на тях и автомобили или по-скоро игнорирането им. Иначе по темата за поведението на българските шофьори мога да говоря с дни, но не тук е мястото. Мисля, че темата излезе от първоначалния въпрос на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм застанал на прозореца като малко дете и чакам снега дето са го обещали за да ида да се пързалям на някое празно място. Много ти благодаря за коментарите по темата, които при липсата на сняг ми бяха единствената "дрога" по въпроса :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм застанал на прозореца като малко дете и чакам снега... :rolleyes:

Колега, не сте сам в чакането :unsure:

Дано по празниците ни изненада приятно priest.gif

"Чака ни снежна Коледа. През последното десетдневие ще бъде облачно и ще има превалявания само от сняг", заяви в предаването "Това е България" на национална радиоверига "Фокус" ст.н. с. Латин Латинов, д-р на географските науки, ръководител на секция „Оперативни прогнози" в Националния институт по метеорология и Хидрология към БАН.

Умерени превалявания ще има на 23 декември, а през периода 27 - 30 декември валежите ще бъдат по-значителни, така че ще се образува снежна покривка.

Максималните температури ще бъдат близки до 0 градуса, а по Черноморието и в Сандански те ще достигат до 5-6 градуса. В много райони температурите ще бъдат и отрицателни.

Минималните температури ще бъдат до минус 8. Най-студено ще бъде в края на декември и в началото на януари. Тогава термометрите ще паднат до минус 10-12 градуса.

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм застанал на прозореца като малко дете и чакам снега дето са го обещали за да ида да се пързалям на някое празно място. Много ти благодаря за коментарите по темата, които при липсата на сняг ми бяха единствената "дрога" по въпроса :rolleyes:

Адаш знам едно полигонче за врътки,кат завали може да направим някое клипче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

name='nmm'

Колега, аз съм застанал на прозореца като малко дете и чакам снега дето са го обещали за да ида да се пързалям на някое празно място.

колега истинската пързалка е в града /вечерно време/ на празно място нищо няма да разбереш нито за колата нито за себе си като шофер... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм застанал на прозореца като малко дете и чакам снега

И ти ли бруте :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се фащате в работа :) ,до прозореца ша ми седът да чакат снежко. :hilezh:,той за тва не идва.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...