Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За да не отварям нова тема, да попитам тук. Вчера ми сменяха втулките на предните носачи (уж не се налагало реглаж след това) и воланът започна да дърпа наляво като го пуснеш. като си го държа направо си върви колата направо без грижи, но се усеща това дърпане в ляво. днес отидох на реглаж, направиха я уж и тоз вика нямаш грижи. Ок, тръгнах, обаче пак си дърпа както преди. Връщам се аз, майсторът ми вика не е от реглажа, гарантирам ти, пробвай да размениш двете предни гуми, пък аз преди седмица си взех чисто нови гуми. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми проблема е ясен колега- сменените втулки.Според мен просто си смени носача с нов и проблема ще изчезне. Доста от проблемите с колите било то Ауди или други понякога идват от икономия

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установил съм, че каквото и да се говори как след смяната на определени неща не трябва реглаж, то пипат ли ти нещо по окачването дали отпред или отзад задължително след това реглаж.

Примерно тези втулки са били легнали по един начин, сега по друг, половин см. разлика и по-малко дава веднага отражение.

Аз правя реглаж при смяна на каквотои да е по окачването, при смяна на гуми и на 10 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е странно, ако реглажа и гумите са наред то няма какво друго да е.

Аз се бях вкарал в такъв филм и само това гледах като карах, ходих на 4ри различни места на реглаж и след първото всички казваха че колата е перфектна, купих си и чисто нови гуми и пак имаше едно леко дърпане на дясно. Оказа се, че дърпа от наклона на пътя. Излизах да карам в 3-4 часа през нощта в насрещното и дърпаше на ляво.

Идеята ми е, че винаги се е държала така колата, просто е един момент се фокусирах върху това и ми се стори, че имаше проблем, а нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, но почти всеки ден карам по една и съща отсечка и сега определено си дърпа яко. Дали да не пробвам наистина да разменя гумите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предната ми А6 като сложих едни vredestein sessanta супер прехвалени гуми и започна да тегли. При теб не е от това, нали преди ремонта не го е имало, но само споделям че гумите имат значение. При теб 100% е свързано с ремонта и може би регулирането няма да помогне! а е препоръчително да смениш носачите. Втулките не са им сменяеми и кой знае как са ги набили. Поне за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino на по-предното ми Ауди винаги всичко беше наред на реглаж, а волана малко настрани. Колата не теглеше и вървеше чудесно, държеше посоката и не завиваше сама наникъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако е волана на страни е сменян и не са го напаснали, 2 зъба в ляво/дясно и се оправя за пет минути, но на човека му тегли. Кофтито е, че е променил много неща на веднъж и не може ей така  да се каже какво и е на колата. Аз бих отишал при някой друг майстор да погледне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадиха го, въртяха го, все си остана леко на една страна. Неслучайно го казвам - може да настъпят някакви изкривявания, които се компенсират на реглажа - от другата страна му "дават двойно" и колата излиза на нула отвсякъде, да ама не е съвсем права...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох на друг реглаж, майсторът каза, че можело да е от задните колела, прави, струва нещо иииии резултатът е !!!!! колата пак си върви сама наляво И воланът леко се изкриви (трябва да е леко наляво, за да върви направо) !!!!! Направо супер. От едни скапани тапмончета кво стана....... Направо вече не знам.. Помагайте, колеги, носачите са здрави, ама да се сменят ли или не? От какво друго може да е? Гумите да ги разменям ли ?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал ли е някой такъв вид проблем с прословутата ръчна,при мен обаче е само с индикация на таблото "parking brake malfunction" ,иначе работи нормално,грешката е с номер 16354,свалихме за почистване двете букси на моторчетата,но пак излиза на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема често не е в самата букса от към моторчето, а в кабела около сантиметър след буксата - там където прави чупка кабела и тръгва напред...

 

С подобен "временен" проблем има опасност ако някъде дръпнеш ръчната след това да не можеш да тръгнеш, защото няма да иска да освободи... ако не си играеш с нея няма какво да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох на друг реглаж, майсторът каза, че можело да е от задните колела, прави, струва нещо иииии резултатът е !!!!! колата пак си върви сама наляво И воланът леко се изкриви (трябва да е леко наляво, за да върви направо) !!!!! Направо супер. От едни скапани тапмончета кво стана....... Направо вече не знам.. Помагайте, колеги, носачите са здрави, ама да се сменят ли или не? От какво друго може да е? Гумите да ги разменям ли ?

Поздрави!

Ходи ли в Порше на реглаж? С какъв размер джанти си? Ако искаш може да ти дам мойте и да пробваме да видим дали ще дърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сложих нови 18 с нови гуми, нямаше никакви грижи. След смяната на тея тампони почна тая простотия. И забравих да кажа на днешния реглаж майстора ми вика от рейката е, за смяна е. Възможно ли е това?  В порше на реглаж не съм бил, днес минах през бош до метро дето е, там имали хубав стенд, ама момчето, което прави реглажа го нямаше и мисля през седмицата да намеря време да отида. Иначе много благодаря за предложението ти, но не знам дали ще мога, защото седмицата ми е много натоварена, а пък се надявам до края на другата седмица да се оправи това, защото имам малко пътуване, пък така с този проблем е гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...