Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

  За В4 куатро и 6А двигател - 13/100 газ-комбиниран разход(меря го от пълно до пълно).Малко повече е от лятото,но имам чувството,че газта е станала по калпава.Съотношението пропан/бутан уж трябва да е правилното(т.е.горивото да е по калорично),но май нещо...Имате ли впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17/100 газ градско, мадафаканото ACE + Quattro

15.x/100 газ градско, ABF в B4 Avant, само на предно, сега с нов изпарител Lovato и нови настройки се надявам да смъкна леко 1 - 2 литра

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както газта е на такава цена избягвам да я гася при кратки спирания,може би за това ми е завишен разхода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е ,че с по-ниските цени на газта разхода се вдига с 3-4 литра на 100км.И аз съм с 2.3 NG мотор ама лятото 10/100 най-много до 13/100км. Сега хем я карам леко без да я форсирам,най.много до 3500об.м. и към 14.16л.газ на 100км.Не разбирам да е студено,не е още толкова.

Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10на100град лятото с2.3 мотор,просто няма как да ме убедиш!стига с тия митични разходи!тия/в това число и моя/ гюмове си горят!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се уточних 10л/100км газ извънградско(през лятото) със скорост 100-130км/h.Градско под 13 на 100 газ(лятото) не мога,пък и на тези цени съм доволен.Дори и 16-18л./100км да стигне зимата пак  е добре,стига газта да си остане под 1лв за литър.

Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших и аз да напиша моите резултати.

Колата е Audi A4 Avant 1.9 TDI 110hp.

Маршрут: Поморие-Горна Оряховица-Стара Загора Поморие

Гориво: 31.25л.

Изминато разстояние:650км.

Скорост:110-130км/ч

Разход извънградско+2 пътника: 4.8л/100км.

2ро засичане.

Маршрут: Поморие-Гълъбово-Поморие

Гориво:22.52л.

Изминато разстояние:507км.

Скорост:100-110 км/ч

Разход извънградско-сам:

4.44л./100км.

Разход в града при спокойно каране: 5.5-6л/100км

Разход в града при ръчкане:6.5-7л./100км.

Колата е засичана с пълен резервоар,а не от лампа до лампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

София-Карлово сам, 1 сак багаж 80б3 1.8 NE AKM маршрута бе през Тракия, отклоних се около Пловдив заКарлово. Избегнах на отиване подбалканския. Та, като цяло си е заобикаляне със около 60км ако се кара по магистралата. Средна скорост 90-100. След отклонението от магистралата гледах да подържам 80км/ч.Засичането е пълно пълно. За изминати 204 км, побра 14 литра. Среден разход 7/100.Колата е в топ състоание. Чисто нов изпарител, свещи, изобщо всичко е изрядно на максимум.

Редактирано от youtube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 б3 1.8 NE AKM Среден разход 7/100.Колата е в топ състоание. Чисто нов изпарител, свещи, изобщо всичко е изрядно на максимум.

Не се очудвам от този разход на газ с тази скоростна кутия. Взехме едно ауди с такава, до 100 км/ч при леко каране не можах да вдигна повече от 2500 оборота. Просто не беше необходимо при смяната на предавките да се вдигат повече от споменатите. Някой може ли да напише предавателните и числа?

ACE + Quattro, 17/100 градско газ

този разход с турбоплочката ли го правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABK седан куатро на газ - 10/100 извън, 15/100 вътре. Дебитомера е с откачена букса. 1,2,3-та са много зле, 4-5 са екстра, при 50-60 по километраж, като подам и се усеща ускорението по-добре отколкото на 1-2-3. Иначе макс 140-150 и издъхва :) AZF/CCH са предавките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно с 20 лева (0.99лв /л) минах 180 км -130 градско и 50 извънграда АБК авант на предно

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1305 километра със 123 лева за чесънче + 5 литра бензин за палене.

Сто километра са градско, останалото по родните пътища - средна ~85км/ч

Петролска газ, три зареждания пълно/пълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес,от Враца до Козлодуй и обратно,за 153км-12,10газ,това с АБК при скорост 110-120км.

Редактирано от Даньо.Иван
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi 80 RU, AKM. Мембраните на изпарителя и свещите са на по 25 000 км, въздушния филтър - на 8000 км - т.е. за смяна. Метод на замерване пълно - пълно.

 

При сегашното застудяване:

Пловдив градско от 11,3 до 12,6 газ максимум, като я палих нарочно на газ рано сутрин.

Пловдив -  само нагоре до Лукойла на магистралата (след Ихтиман ) при скорост 130 - 140 по табло - 10,13 газ. 

Лукойла на  Ихтиман + 20 - 30 км градско София, после обратно до Пловдив - 8,42 газ, по АМ Тракия - 130 - 150 по табло. 

Пловдив - Белово - Пловдив, кротко шофиране с 90 - 100 км/ч - разход 7,55 газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега икономично кабрио...

Аз карам 120-130 км/ч извънградско с хубавия бензин с нормално подаване на газ и под 12л/100км не слизам....А градско пада до 10 ако не давам газ щото пада на много ниски обороти. Двигателя е AFC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Да споделя и аз впечатление от пътуването си през изминалите почивни дне:

Автомобилът е: Аudi 80 B4 Avant, Notor ABK 115 PS / 1994 г.

Оборудвана е с газов инжекцион STAG 200.

Засякох разхофда на дълъг път.София - Бургас - София , маршрут подбалкански път.Максималната скорост с,която съм карал на моменти е 125 км.

Разход : 8.05 л. газ/ 100 км.

Тук трябва да направим уговорката,че със скорост над 130 км,съответно и разхода се качва съществено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Карам Ауди 80 Б4 АБТ (90к.с.) с пълна бутилка с газ (35 литра) изминах 350км извън градско с 110-120км ( + няколко понастъпания :D 160-170km) Градско ми стъпва 12-13 зависи от трафика и от карането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...