Jump to content

...вдигат глобите


Roni

Recommended Posts

Шофьор, който в населено място кара с над 50 км/ч по-бързо от максимално разрешеното, ще плаща 250 лв. и ще остава 3 месеца без книжка.

ОК, пише колко ще вдигнат глобите ако те хванат, но никъде не прочетох какво става ако просто не спреш....сигурно на ушевите тогава директно им дават право да те разстрелят като куче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извадка от ЗДП:

Чл. 175. (1) (Изм., ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

...

3. откаже да предаде документите си на органите за контрол или по какъвто и да е начин осуети извършването на проверка от органите за контрол;

4. откаже да изпълни нареждане на органите за контрол и регулиране на движението;

...

Считай, че ако не спреш на стоп-палка и си с над 50км/ч превишение, ще ти лепнат максималното наказание - 6 месеца и 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време по реалити гледах как щатските ченгета гонеха джип и в крайна сметка го обградиха на един паркинг. Човекът обаче направи някакво грешно движение и го застреляха като куче в колата... Тази идея ми допада и за БГ, обаче е неприложима като си знаем ченгетата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега наплива за кадри в КАТ ще посдкочи с 1000% (не че сега е малък)..

Не знам що се правят на неразбрали и надуват глобите, като го пише във всяка книга по психология - "това което възпира престъпника е убедеността му, че ще го заловят, а не размера на наказанието". При чувството на безнаказаност, дето върлува по пътищата и 1000 лв. да направят глобата за превишена скорост, все тая, само свинчетата с белите шапки ще забогатяват по-бързо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно! сега като те спрат се почват едни преговори мани не е истина. аз съм ЗА да има глоби за бързото каране, обаче:

1. Перфектни пътища

2. Граждански контрол над ушевите свине

3. А хванат некой с рушвует- директно обезглавяване на жълтите павета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега наплива за кадри в КАТ ще посдкочи с 1000% (не че сега е малък)..

Не знам що се правят на неразбрали и надуват глобите, като го пише във всяка книга по психология - "това което възпира престъпника е убедеността му, че ще го заловят, а не размера на наказанието". При чувството на безнаказаност, дето върлува по пътищата и 1000 лв. да направят глобата за превишена скорост, все тая, само свинчетата с белите шапки ще забогатяват по-бързо..

:flehan:

А баш.... Някой обаче трябва да мисли.... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре ще направят като ги вдигнат. Даже още трябва да ги вдигнат за да спре тази касапница по пътищата.

Трябва да са доста по солени.

Някой ми беше казал следното. " На българина не му трябва войда, дай му хубава кола и сам ще си свърши работата" .Мисля че е доста вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех дей*а значи. Съвсем искат да ни прецакат. Сега ще си плащаме още повече като си трошим колите по пътищата с по-висока скорост... разбирам пътищата да са като в западна Европа(имам оглед по-специално от Франция, пътищата им аа гладки като огледала) Сега някои просто ще си събира парите по-бързо я в банка я някъде другаде... голям виц сме с това управление!

Редактирано от Novkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маика им да **а бездарна !!излезе некъв гомнио и каза-"на които са му високи глобите ,да не нарушава закона " и през това време дават на заден фон/новините по канал 1/ как един катаджия спира една 600ка от старите за превишена скорост 40км над допустимата,но понеже видиш ли била на депутат и го пуснаха веднага шофиора да си ходи ;);):flehan:;) за едни може за други не може що не ми яде *** ...... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го видях това!!! :flehan: Ама утре това говедо ако утрепе човек или недай Боже дете? Не става така... :flehan:;) Пък ако ще и да е... Първанов или папата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да доведе до нищо добро. Само ще се повиши търсенето на антирадари и жизненият стандарт на ушавите.

Трябва да се намери начин да се намали корупцията и да се увеличи събираемостта на глобите, нищо повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе,колеги само едно не мога да схвана,отзад ще мога ли да возя моето дете без седалка,детето е на 9 год.,или до колко години е задължително да има отзад детска седалка ей тва не мога да вдяна,?......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле мале... нямам думи.. сега видях промените в ЗДП... пичове, гонят ни от България, това е моят личен извод.

Касапницата по пътищата си има други първопричини и няма много общо с тези медийни пропаганди. Няма по-успешен метод за контрол от това да ти вменят чужда вина и с това да те накарат да се замоизяждаш със съмишлениците си.

Тежки години дойдоха, стягайте си чантата, гащите и... нататък знаете.

Изравнихме се с ЕС и най-развитите страни по дране на кожи, но не и по стандарт и индекс на развитие. Очакваше се, но това вече е прекалено. :flehan:

;):):flehan:;):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази статия бих я кръстил "Зверски скачат рушветите за КАТ":

Рушвета за катаджиите се очаква да скочи от една двайсетолевка на две или повече.

Тия са ненормални! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,колкото и да рипаме,все тая!

А ние,освен да почнем да спазваме/кой до колкото може/ предписанията на знаците,да се оглеждаме все по-зорко за полиция и ако ни лепнат,да се пазариме,като на "Капалъчарши" за по-малък рушвет,не виждам какво може да направиме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може тези глоби да бъдат в размер по голям от мин работна заплата!!!това на нищо не прилича!!! :)

Виж колега,

Като има високи глоби ще намалеят нарушемията. Така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вари го, печи го, джигитът си остава джигит. Докато ВСЕКИ един и от двете страни (ухери и драйвъри) е научен, че двайсетачка оправя "някак" нещата нищо няма да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично искам да променят закона така че, като някой тъпанар с лада те блъсне и почне да ти вика "нищо не е станало" или как "ти си си виновен", да имаш правото да го размлатиш на място.

а на кат, ще се плаща сега яко... 20лв станаха 100... мамка му

Редактирано от incognito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво толкова пищите, толкова ли е трудно да се спазват ограниченията на скороста? все пак тези ограничения са за максимална разрешена скорост, а не за минимална

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво толкова пищите, толкова ли е трудно да се спазват ограниченията на скороста? все пак тези ограничения са за максимална разрешена скорост, а не за минимална

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих приел такава зверска строгост, ако е двустранна: потрошиш ли си предницата за 2000лв в някоя дупка, стопанинът на пътя 6 месеца без пост/заплата/whatever. При следващ случай на същото място в рамките на 2 години - затвор за стопанина на пътя и/или тежка глоба.

Изтрита (не добре поддържана) пътна маркировка: бой по китарата с крути мерки.

Необезопасен опасен пътен участък: дело по бързата процедура, както е с алкохола при нас шофьорите

Разбира се, горните мерки съм си ги измислил, съвсем неиздържани са юридически, но се сещате какво искам да кажа. Пикливите ни пътища са не по-малко опасни за здравето и живота ни и за мен сегашният закон е поредният двоен аршин.

Равни сме пред закона, ама законът не писан от равни за равни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога съвсем да схвана мотивите на такива промени - почти не се пипа глобата за минаване на червено, според мен би трябвало да се изравни с каране над 51 км/ч (като опасност е даже по-опасно от превишената скорост). Никъде не се коментират глобите за отнемане на предимство, неправилно престрояване, не подаване на мигач все малоумности, които редовна причиняват ПТПта. Никой не може да ме убеди, че говоренето по телефон е по-опасно от отнемането на предимство например....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не слушахте ли новините снощи. Казаха го в прав текст, "...хармонизиране на глобите за превишена скорост, със стандартите на ЕС..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...