Jump to content

Никога повече дизел от ОМВ !


Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да споделя с Вас впечатленията ми от бензиностанции ОМВ. Карам дизелов автомобил и след като го закупих освен смяната на задължителните консумативи реших и да почистя дюзите с ултразвук. До сега колата я карах само с най-хубавото гориво, което се предлага от ОМВ - Макс Моушън дизел / лятно и зимно гориво /. От както я карам колата съм изминал около 60 000 км. и колата започна да пуши не само на празен ход, но и във високите обороти. Реших, че трябва отново да се прегледа и първо я закачиха на компютър като казаха, че дюзите работят добре и данните са в норма. И все пак оставих колата за почистване на дюзите с ултразвук. И така вчера си взимам колата от майстора / същия който ми почистваше дюзите и първия път /   и какво ми казва той: " Такова нещо съм виждал само на още две коли, а съм виждал хиляди дюзи. По разпръсквачите имаше около 4-5 мм нагар все едно колата е изминала не 60000 км., а 5 милиона. Толкова лошо състояние е много рядко виждане. " И така приятелски съвет към всички НИКОГА ПОВЕЧЕ ОМВ ДИЗЕЛ !!!! А и забравих да допълня, че на всеки 5000 км. съм слагал добавка ПРОТЕК, с която от сервиза са ми казвали, че са отпушвали на 90% запушени дюзи на бмв Х5. Така, че си представете за каква гняс става въпрос !!!! ОМВ НИКОГА ВЕЧЕ !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

взех я на около 100 000, сега е на около 160 000.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво си чистил дюзи, а резервоара вероятно не си го промивал ? Там кой знае какъв батак има и той се набива ...

 

...а за нафта....и от други места съм чувал хубави думи за РОМПЕТРОЛ

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз от техният бензин съм много доволен . Карам само с максмоушън 100 . По-добър бензин в Бг не съм намерил . 

 

 Защо дилела им е толкова зле ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата която карам е купена чисто нова,карана само с нафта от OMV и е на почти 400к км. Няма и никога не имала проблеми с дюзи или с каквото и да е по горивната система.

Така че, може да не е проблема само в нафтата, знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал проблем с дюзи заради ОМВ нафта,още на първите 5 километра се усети рязък спад на мощността на колата карам я от чисто нова от тогава само Ромпетрол и нищо друго.Но все пак има доста хора които зареждат само Омв и нямат проблем това ме навежда на мисълта че няма добър контрол на отделни бензиностанции от веригата и затова стават злоупотреби но и да е така не бих рискувал вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ бензиностанциите е хубаво кафето :) Дизел или бензин вече от 7 г не зареждам от там заради:голям разход,осезаемо по-лоша динамика на всяка кола,карана и заредена оттам,сравнено с други - Петрол,Лукойл,Еко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната година спрях всякакви горива от ОМВ. От Шел зареждам газ, обикновен дизел и обикновен бензин. Разликата между обикновения дизел на ОМВ и Шел е голяма, в полза на Шел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ли не бензиностанции смених най добре и най малко лъжат Шел , слагам газ и бензин особено газта , на другите се лъжат със повече.  На лукойл един колега отива и вика до горе газ да се напълни бутилката тя била 30 литра ония вика готово, когато поглежда 34 литра на колонката показва иначе бутилката 30 литра хах :hilezh:

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ не зареждам от 5 години.

Имам и едно Пунто. Винаги пали от 1/4 оборот и само една сутрин не запали - замръзнала нафта ОМВ Алпин дизел. От тогава ги забравих за всякакви горива.

Купувам си единствено кафе, мия си колите на четките или спирам на люлките заради децата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.  На лукойл един колега отива и вика до горе газ да се напълни бутилката тя била 30 литра ония вика готово, когато поглежда 34 литра на колонката показва иначе бутилката 30 литра хах  :hilezh:

При мен така на ОМВ - бутилката е 25литра и изключва на 20литра/80%/.

Не беше свършила газта и казвам догоре - заредиха ми 28,5л и ги спрях.

Сигурно можеше да ми напълнят 30литра и нагоре в бутилка 25л. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През годините съм забелязвал проблеми с горивото в какви ли не вериги бензиностанции..... няма смисъл и аз да им изреждам имената. Истината е, че няма гаранция независимо къде зареждаш... затова и от доста време ми е все тая......     Сравнително често пълня резервоара догоре, и никога не съм се усъмнявал в измама с литрите заредено гориво. Разбира се на 65 литра надали ще се усетя за ......един литър да кажем...... но драматични случаи не е имало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и нафта и кафе си купувам от OMV -  проблеми нямам

 

а някой има ли сигурна информация ром(в София) откъде зареждат, че май са лукойлски станали и те...истина е че не лъжат в  литрите толко....ама май горивото им е като на останалите места...вече

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред нас гледам, цистерните са си на Ромпетрол, от къде зареждат за сега не мога да кажа. Ще проверим тази работа.  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от Лукойл. Лукойл,Шел,ОМВ са с едни горива все с доставчик Лукойл без значение какво пише на цистерната.Добавка им слагат и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукоил нямат само един вид дизел правят и по хубав но го изнасят,а Ромпетрол си имат своя собственна рафинерия която ако не бъркам е най голямата рафинерия в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

За най-голямата рафинерия бъркаш на Ромпетрол нефта даже не е Румънски,а го докарват по море от Азербайджан,рафинерията им е на Констанца .Омв зареждат за източна Европа от Плоещ Румъния,там съм виждал и български цистерни(скорпио) да зареждат

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се объркАх да влез в Ромпетрол срещу нас. Съжалих дълбоко. Обслужваха ме 15 минути, единствена кола. А един приятел който след хвалба от мен колко са яки ромпетрол, сипва нафта от тях 2 години и отиде на ремонт на горивна помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За най-голямата рафинерия бъркаш на Ромпетрол нефта даже не е Румънски,а го докарват по море от Азербайджан,рафинерията им е на Констанца .Омв зареждат за източна Европа от Плоещ Румъния,там съм виждал и български цистерни(скорпио)  да зареждат

Казахстан, не Азербайджан =)

иначе рафинерията им е до Констанца, и аз го знам тва

ziua_Petromidia-copy.jpg

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...