Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

Kainy,къде ги проверява тези неща на стенд? И аз имам леки вибрации и дано да е задния диф, сменям го и само газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи като разглобяване на половината кола :), някой ден може да покараш и моята ако си Ок, да сравниш подобни ли са еибрациите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Това намирам за маслата на А6. Интересно, че за дифовете, вкл. средния / раздатката дават едно и също масло.

2c1819ccd5995cabfa8df0f069eb353d.jpg

Дадени са и количества, но за първоначално пълнене май.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз съм със сменени масла на дифове и раздатка, досадното бучене/вибриране при навит волан изчезна.

 

Имам половинка масло за раздатката, ако на някой му трябва да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Порше и потвърдиха, че маслото за Трансфер кутията (средния) е различно (G 055 145 A2) от другите два (G 052 145 S2). Няма разлика в маслото за бензин или дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ясно.Ще се сменя маслото навсякъде.Значи това за раздатката върви само по 1л опаковка така ли?Трябва да си търся в най-добрия вариант от колега останала му 0.500мл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или се комбинирай с някой, който също тепърва ще го сменя. Само за ориентир, най-ниската цена на която съм го взимал последно беше 180-190лв, за дифа беше 60лв литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... И аз търся желаещ за партия за маслото за раздатката, че като гледам какво е писал DimitarBT в другата тема и аз май ще требе да го сменям ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да ме насочи за Варна,къде могат да ми сменят маслата на дифовете и раздатката,на кутията го смених

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където ти смениха на кутията, би трябвало да могат. Впрочем, къде ти го наляха и имат ли вакуум машина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Странна тема,сменя се много ясно,само че 1 литър е към 240 лееа,не е 1 лев.Става с трици мсймуни да се ловят.Който не може да смени маслото в раздатката на 60 хил км,значи таз кола не е за него и се приключва темата.Става поредния български цирк-с доход 1000 лева как да харчим 2000 лева,еми няма как да стане.Става и без вакуум машина,взимаш много тънка шлаухка от система,и спринцовка 50 мл,и набутваш шлаухката в дупкста,почваш да точиш,събираш го някъде,450-500 мл си супер,налуваш новото и караш и синпееш 60 хил км.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей скача така на вратовете на хората. Повечето не питат щото им се свидят парите, а щото на половината места пише, че е lifelong и не се сменя никога, нищо че под lifelong смятат 10-тина години, а реално им дреме само за времето в която колата е под гаранция :). Иначе маслото се намира и за 180лв и като си се делне на две е 90лв, което е напълно ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми който пазарува през човек с отстъпки, би трябвало да ги намира на подобни пари. Предполагам и цената на райно ще е близка. Моя "дилър" последно ми го даде на 188лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то дали е 200 или 188 лева не е голяма разликата, защото нали се дели на двама човека. Важното е да има ефект от процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , цената пак е добра :) А за дифовете 3 шишета взимате нали? Понеже гледам колегата е снимал 2 , а нали събират общо 2.5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще ти трябват три бутилки но на дали ще поемат повече от 2.5 лит. При мен задния взе 1.5 лит. ,а предния мисля,че 1 литър или 850 - 900гр. не си спомням точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...