Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Колеги, имате ли представа на A8 D3 дали е същото маслото на раздатката? Половин литър ли събира, или цял, както го дават по разни сайтове?

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас ми препоръча за обслужване на автоматична ск.кутия сервиз във Варна "МиД" ! Направих запитване и за хората от региона, които искат да извършат обслужване на кутия и дифове - да този сервиз обслужва тези възли! Въпроса ми към вас е: какво ви е мнението за маслата ARDECA ? Подходящи ли за този автомобил, понеже ДиМ работят с тази марка ? Предстои да разбера дали може да се използва масло закупено от мене ... Освен това препоръчайте ми марки масла , а ако бъдат подкрепени с цена ще е по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дифовете и раздатката освен оригинално Ауди или ЗФ със съответната добавка за раздатката не е добре да се слага.

За автомата не знам, сигурно има добри алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а след като ще я правиш в техния сервиз,не е ли по добре да оставиш каквото ти сложат дова да бъде?все пак ще ти дадат и гаранция.иначе като отидеш с твойто масло и след това се случи нещо,директно си измиват ръцета с това и ти почваш да пляскаш.на мен ми правиха в МИД мозъка и всичко е добре за момента,има гаранция и съм доволен от работата им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че си прав @aleksandrov84 , но това не пречи да поразпитам за консумативите ... все пак си е доста специфично 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. 

От няколко седмици имам A6 4f 3.0 TDI Quattro и съм го подхванал с маслата от А до Я. Както сигурно се досещате - търся масло за раздатка 0.5 литра или колега с който да се кооперираме за закупуване. 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Iltcho аз съм твоя човек ама не разбирам как става тази схема и кое гарантира че моя диф ще вземе 0.5 точно и няма да те ощетя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел му остана малко повече от половинка от маслото за раздатката, някой ако иска ще го свържа с момчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига майстора да не го разлее, няма да сипе половинка вътре :) По принцип влиза между 400 и 450мл, зависи колко добре са го източили. Схемата е правена многократно и досега няма някой да е останал "на сухо" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак малко избягахме от фокуса на въпроса ми а именно дали да се възползвам от услугите на МиД, които работят с масла на ARDECA ! Препоръчвам на колегата @Iltcho да се възползва от офертрата на колегата и да вземе неговото "малко повече от 0,5л" понеже ми се иска да получа отговор на питането ми ! Колегата @aleksandrov84 е прав, че никой сервиз няма да ми даде гаранция ползвайки чужди масла , а не ми се иска да се занимавам с различни майстори... оказва се,че тоз ш**** торкс диф. е по капризен от ск.кутия и далеч над двигателя ..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има не малко случаи на експерименти с други масла и накрая хората стигат пак до вече споменатите марки. Говоря специално за дифове и най-вече раздатка. То не пречи да сложиш друго масло, колата пак ще върви ама ефект няма да има (пак ще хърка на навит волан).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз масло намерих! Едно огромно БЛАГОДАРЯ на колегата pe6koo за връзката с човека! 

Пиша пост, щот не ми дава да си едитна мнението.

Редактирано от Iltcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че помогнах :)

Аз лично съм сложих от това на колегата + sturaco и вибрацийте изчезнаха. Направи ми впечатление, че маслото на цвят е по-тъмно, почти като това, което източих от раздатката. Оригиналното до колкото знам е светло, или се бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оригиналното масло без добавката стурако е същото като за дифа. Днес ми дойде добавката от UK, но за съжаление колата ми я няма вече и няма как да тествам ефекта от смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа,ако на някой му е останало половинка масло за средния диф и малко от другото за преден и заден диф да пише на лс или нещо за комбиниране,нп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам един странен проблем, наскоро се сдобих с Ауди а6 quattro ,  когато навия пълен ляв или десен завой и дам газ, има едно тупкане и преплъзване странно... по принцип е с сменено масло на диференциал, от какво може да е ?

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...