Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

Колега и аз имам нужда ако искаш да се кооперираме и да купим една обща и да я разделим 

Аз съм от Варна

тук най евтино го намерих 212 лв

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Това е повече от ясно ... но може и да е сменяно от предишният собственик примерно... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го смениш ще правиш раздатка после, ако смяташ да караш дълго колата.

Същото се отнася и за дифовете и скоростите, ако са ръчни.

 

Според ZF се сменя на 100000км, дифовете сигурно са ти такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Другата седмица ще имам половинка за някой в нужда. @allessandro, @alexxk aко не сте си намерили или комбинирали помежду си до тогава - ще се разберем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Stan Tanev. Симптомите са упоменати в началото на темата, но накратко: Притрисане на предните гуми в завой и евентуално звук на стържещо желязо на моменти при завъртане на волана. Това, според мен, са по-незначителните симптоми. Има и по-сериозни, но за тях нека споделят колегите, които са ги имали. По отношение на моята преди години от Порше твърдяха, че не се обслужва, но в даден момент се наложи да поема инициативата сам. Резултатът е повече от добър след смяна на маслата в раздатката и диференциалите.

  

Редактирано от AUDI 2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за смяна на тези течности в раздатка и дифове, ако не сте 100% сигурни, че не се сменяни от предишния собственик. Усеща се разлика след това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес си смених всички масла - диференциали, раздатката и скоростна кутия. Раздатката взе около 400 гр. ако някой има нужда от останалите 600 мога да му ги изпратя - 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Смених маслата на диференциалите и раздатката и буквално колата стана друга,от както я купих съм минал 70 хил. км. и не съм сменял маслата,предния собственик надали ги е сменял,защото аз се водя 2-ри собственик.

Раздатката взе около 450г.

Предния диф около 1л.

Задния диф. около 1,4г.

останаха ми 150г.

 

Маслата ги взех от колегата @krematop. :) Препоръчвам.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами същото е като смениш спирачната течност   :)   тя да е скъсана от каране ако ще и на 10к да са сменяни всички масла    , пак  ще е в пъти по амортизирана от  такава която е на малко километри 200, 300к :)   и оригинални консумативи  :).

Мое мнение   :) аз още не мога да се прежаля за скоростната и  диф , масла  , иначе спирачната течност я смених    беше оригиналната  или поне в историята на Ауди нямаше смяна е никаква разлика въпреки , че трябва на всеки 2 години да се сменя .

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Няма вечни масла... Да не говорим и за колите който идват в БГ, не се знае коя с какво е . По принцип по добро от оригиналното няма.И аз съм водил тази борба дали да се сменя или не но за да ти е мирна главата и за избягване на бъдещи ремонти се сменя всякъвко масло в колата което може да се смени. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...