Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

А под кутията на въздушния филтър ли е някъде? И тия тампончета продават ли се с помпата?

Че ако купя помпата нова и е без тях ... кофти ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно казано- не знам при теб къде е. Всички помпи за вторичен въздух имат сходно устройство и говоря принципно. Аз лично съм сменял на Голфа, там помпата е най-отпред, в близост до дросела- голяма, черна и прилича на пластмасова турбина.

ЕДИТ: ето как се сваля ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А4/8Е/ 1.8Т SAI помпата e отпред вдясно.

Точно на турбина прилича и се вижда най-добре когато си под колата,при свалена кора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря ти все пак.

Тоя линк за 1.8 го гледах ...

То добре и тая помпа е за няколко мотора еднаква, тоест масова и няма да я чакам 20 дни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фатално и да я спреш, просто ще записва грешка за нея. Самата помпа работи около 1 минута при студено палене, оборотите стават около 1000, след това се изключва и падат на около 750.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз точно това си мислех -  за пробата да я спра, да я видя на студено още 2-3 дни и тогава да я сменям.

Е днеска сутринта примерно не виеше толкова силно и продължително като вчера в 17:30 като тръгвах от работа.

 

Благодаря на всички за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ... не е от тая SAI-помпа. Работи си идеално, тампончетата и са добре.

Явно някоя ролка е тръгнала. Или тая на климатика, или тая на хидравликата. Може и нещо на алтернатора да е някой лагер.

Дано е нещо по пистовия ремък, че да не барам при ангренажа.

Иначе компонентите за обслужването ги взех от Райно (08.2016 когато и я обслужих де) ...

 

On 10/26/2017 at 8:20 AM, VBI said:

Не е фатално и да я спреш, просто ще записва грешка за нея. Самата помпа работи около 1 минута при студено палене, оборотите стават около 1000, след това се изключва и падат на около 750.

 

Грешка не ми даде, но мисля, че малко по-късно включва. Довечера ще кача клипче.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли програма в която мога да видя номерата на отделни части за колата ? Интересува ме примерно за преден пепелник да вида номера, жабката, корите под мотора и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всичко, ама е прекалено сложно.Първите 3 цифри ги няма от номерата и отделно има твърде много номера  и немога да намера това което ми трябва.Примерно капачката на еърбега ме унтересува за 3лъчевия волан за Б7 и ми излизат 400 неща които съдържат думата Airbag и незнам кое е това което ми трябва.Интересува ме и жабката и подлакътника с какви номера са.

 

Едит: Подлакътника го намерих ама не ми върши работа тоя номер.Няма да намера по номер

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз търся по картинка, маркирам номера на частта и после с гугъл търся като добавям (ауди и модела).

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еърбега е цял, не само капачка. Номерата в сайта, който ти е дал loshdanchno са точни, просто трябва да търсиш по категории а не с търсачката.

 

еърбег - http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4Q/year/2007/drive_standart/454/hg_ug/880/subcategory/880000/part_id/274888/lang/e#sec_1

 

жаба - http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4Q/year/2007/drive_standart/454/hg_ug/857/subcategory/857020/part_id/271847/lang/e#sec_7

 

подлакътник - http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4Q/year/2007/drive_standart/454/hg_ug/863/subcategory/863050/part_id/250084/lang/e#sec_45

 

Гледаш цвета и дали е лява или дясна дирекция и си взимаш номера от съответното квадратче.

 

http://www.ssm.bg/OnlineStore/StoreCategoryNew.aspx?lang=bg-BG&categoryNo=&groupNo=&search=true&pageSize=10&groupNo= - Тук можеш да провериш актуални цени в Юнитрейд

Редактирано от danidelev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този работи но е ограничен във време„по-принцип е платен ама за малко става„за ровичкане един час не става,има и цени

https://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1

carprog

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ? 

Мисля да си вземам ветробрани за комбито а4 2005година, въпросът ми е дали ще има проблем със затварянето на прозорците, защото на предната си кола си взех и като ги монтирах не се затваряха заради защитата от затискане. Дали тук ще има подобен проблем ако някой е слагал да сподели. А и ако може да препоръчате марка. Благодаря! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ядовете по-късно идват ...

Мисля, че разстоянието между уплътнението и прозореца не е смятано за допълнителни 2-2.5 мм. пластмаса. Почва да се натоварва машинката за затваряне и в един момент каталясва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ,за да мога да пуша през зимата без да ми капе и пръска вътре,когато вали,а и мисля ,че ако има фолио на стъклата и изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви белези искаш, голяма табела "За дясна дирекция само!"?

Това е надеждния "белег" - заслепяваш насрещното движение, а това става, защото "блендите/щорите/ламаринките" са обратни на тези при фаровете за нашето движение, при свален фар се вижда ясно накъде е скосена блендата. На някои оригинални фарове е изрично написано за кой вид дирекция са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...