Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

От известно време на чека ми свети, че е изгоряла "right parking light". Абсолютно всички крушки отзад (и левите и десните) светят. Все пак пробвах да сменя крушката за задната (въпреки, че си свети) с нова, но грешката си остава. Къде да търся проблема, че много ме дразни вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

parking light е габарит, провери си и леглата на крушките за добър контакт, ако трябва ги напръскай с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

parking light е габарит, провери си и леглата на крушките за добър контакт, ако трябва ги напръскай с контактен спрей.

+1, нагоряла ти е пластинката на цокъла - зачисти я добре с шкурка или каквото можеш да вкараш..

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе мина ми през акъла, че може и да не е светлината за задната, но това ми се стори най-логично... Както и да е, ще гледам да ги изчистя всичкте цокли възможно най-старателно.

Благодаря за идеите :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам знаеш, но все пак - въпреки че стоп и габарит са на една крушка, крушката не е от "двойните", ами си е единична, oбикновенна 12V 21W крушка( компа й казва кога да свети по-слабо/габарит/ и кога по-силно/стоп/)

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Напрежението ми без товар е 13.9, с къси светлини 13.7.  А самото реле има ли начин да го тествам нещо? Или направо да смъкване динамото и да сменям лагери и реле

.

(И на мен ми свети right parking light преден габарит, а right rear light е 10 ватовата крушка на задния стоп)

Редактирано от manturbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До акумулатора има една планка/стойка. До там отиват 3 кабелчета. Имало е нещо, но сега го няма. Заводски монтира ли се нещо там или е слагано допълнително?

d1226e0252fc7970a28eb641b3cb75ff.jpgbe170c90401b10b42283cc3ef79814d8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как най-лесно се сваля гумираното покритие на дръжките на вратите ? Има ли някакъв разтвор, че за търкане е много.На места е паднал в момента на места не и много грозно седи.Искам да го махна целия и да напръскам отгоре с спрея на Мотип за винил и кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеге. Дойда време за смяна на ангренажен ремък и всичките му неща като ролки,водна помпа и т.н. 

Та колко долу горе като пари да приготвя? МАторя е  дизел Б6 131 коня 2004г. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо средно колега като части

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/16/2016 at 11:34 AM, dimitrov788 said:

Радиото от Б7 е 1 към 1 с това на Б6, даже не му се трият бутоните. Но при климатрониците не е така. Ако сложиш климатроник от Б7 на Б6 няма да ти работи подгрева на задното стъкло и трябва да се монтира допълнително реле. Другото е еднакво, независимо с каква дирекция е колата.

 

Аз съм със Б7 и понеже ще минавам към двоен дин искам да питам мога ли да сложа климатроник от Б6 и ще работи ли всичко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя климатроник няма подгреви за седалките.Затова ще взимам направо такъв с подгреви.Иначе може да се смени само това отпред нали ? Пластмасата около копчетата и става от единичен на двоен дин

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с такъв акумулатор GM 60Ah с размери 242х175х175mm

Позволява ли мястото да сложа EXIDE 64Ah Premium с размери 242х175х190 мм

Възможно ли е да влезе малко по-висок акумулатор?
Трябва ли да се прави не
що при смяната или само откачам/закачам?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 1 минута, Chitatelia написа:

242х175х190 мм

В С5 влиза. 393x175x190 мм , за В6/7 би трябвало според мен да влезе.................. х190.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...