Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Здравейте, колеги ;)

Катализаторът на колата ми - Б6 1.8 Т BFB - започна да трополеви, явно вътре се е раздробила питата.

 

Понеже съм болен в главата, искам да сложа катализатор, не резонаторно гърне.

 

Можете ли да препоръчате марка? В Ем Комплект ми предлагат катализатор за Евро 2 - което на практика си е резонаторно гърне, че даже го нямат и налично.

По документи колата е Евро 4 - имате ли идея откъде да намеря и ориентировъчно какви пари е?

Да се занимавам ли с втора ръка, какво ви говори опита ви?

 

Мерси в аванс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен го имаше същото тропане, даже светваше чека заради намаляла ефективност на катализатора. Аз си купих ВМ катализатор от Англия за около 80 паунда, повече от половин година нямам никакъв проблем.

http://www.ebay.co.uk/itm/BM-CATALYSTS-Catalytic-Converter-for-Audi-A4-1-8-T-1-6-2-0-1-8-T-quattro-96-05-/311823427081?hash=item489a1fe609%3Ag%3AKOIAAOSwax5YyBp5&_trkparms=pageci%3A774745db-20ad-11e7-b97f-74dbd180b62f%7Cparentrq%3A69f7e77015b0a7867446143ffffcabaa%7Ciid%3A1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да дава грешка Ниско налагане на турбината от подобен дефект в катализатора?

 

Иначе катализаторът от линка не се доставя за България и не става за авант, но ще потърся моя, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се случва, защото колата осезаемо загуби мощност във високите обороти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , възможно ли е от спирачката (стоп машинката) да ми изключва ESP-то. Като бутна леко спирачката и веднага се изключва. Вече започна подчти всеки път. Дали може да е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бях забравил прозореца отворен..... за радост не валеше и никой не беше се възползвал :)
Питането ми е може ли централното да се настрой да вдига прозорците когато заключа колата?


Другото питане за сега :)

До колкото разбирам имам само централно, без аларма.

Искам да си сложа BSM-ка пак. Някакви спънки при поставянето ще има ли ?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, m0zilla написа:

Здравейте , възможно ли е от спирачката (стоп машинката) да ми изключва ESP-то. Като бутна леко спирачката и веднага се изключва. Вече започна подчти всеки път. Дали може да е от това.

Да, ако има проблем със стоп-машинката ESP-то изключва, това е и най-честия проблем, когато светне лампата на ESP.

 

@Chitatelia - няма как да се настрои оригиналната аларма/централно, може да се направи само с афтермаркет аларма с модул за автоматично вдигане на стъклата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, появи се нещо странно. Карам колата и ускорявам малко по-рязко, първа и втора няма проблем, на трета обаче точно като достигне 3000 оборота и за момент ускорението спира , след което се оправя и ускорява но една идея по-бавно. От какво може да е това забиване, на диагностика не съм я закачвал все още. Питам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, прави го на газ, на бензин не съм я пробвал. BFB 2005 година куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/26/2017 at 14:14, Chitatelia написа:

Снощи бях забравил прозореца отворен..... за радост не валеше и никой не беше се възползвал :)
Питането ми е може ли централното да се настрой да вдига прозорците когато заключа колата?

 

Опита ли да задържиш бутона за заключването. И моята е само със централно (без аларма) и си ги вдига като задържиш бутона.

Даже и ги сваля наполовина когато задържа бутона за отключване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Това го прави, но искам щом я заключа сама да си вдигне прозорците.




Как да разбера какво точно ми е окачването?
Имам емблеми sline на решетката и задните врати, но според мен са допълнително слагани.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какъв S-line пакет е колата/ако въобще има/.

Ако има някъде запазена лепенка с PR кодовете,там пише.Търсиш нещо от сорта на-1BA,1BE,1BV,като втори и трети код са за по-ниски окачвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Колата е Б7 седан.Задните стъкла не са ми електрически, а ръчни.Въпроса ми е как се свалят ръчките за да махна корите ? Не виждам зегерка между манивелата и кората както има на други коли.Струва ми се че се разглобява самата ръчка ама ме е страх да напъвам, започва да се гъне пластмасата.Ако някой знае да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Marto7777 написа:

Здравейте.Колата е Б7 седан.Задните стъкла не са ми електрически, а ръчни.Въпроса ми е как се свалят ръчките за да махна корите ? Не виждам зегерка между манивелата и кората както има на други коли.Струва ми се че се разглобява самата ръчка ама ме е страх да напъвам, започва да се гъне пластмасата.Ако някой знае да помага.

Погледни това клипче трябва да е подобно според мен или търси в канала на този потребител трябва да откриеш как се сваля 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кората знам как се сваля колега.Интересува ме самата манивела за ръчното вдигане и сваляне на стъклото.Това е пример за ел.стъкла там е лесно.Трудната част при мен е да сваля ръчката за стъклото.

 

Едит: Оправих се.Напънах малко повече капачката на ръчката и излезна.Оттам под капачката вече си има болтче точно в центъра и натам лесно.

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, NITRO1 said:

Колеги, появи се нещо странно. Карам колата и ускорявам малко по-рязко, първа и втора няма проблем, на трета обаче точно като достигне 3000 оборота и за момент ускорението спира , след което се оправя и ускорява но една идея по-бавно. От какво може да е това забиване, на диагностика не съм я закачвал все още. Питам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, прави го на газ, на бензин не съм я пробвал. BFB 2005 година куатро.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне провери на бензин дали го прави.

В единият случай се търси проблем по колата, в другия - в настройки на ГИ.

Начални проблеми със запалителната уредба може да се проявяват само на газ.

При наличие на сравнително добра система за диагностика да се гадае като за Лада.....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира датчика на Б6 Авант за задните светлини?
Когато вкарам задна не винаги светват светлините за заден ход. Ако леко размърдам скоростния лост светват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. При мена сигнала от датчика отива в комфорт модула и по кан се светват светлините. Забоди един кабел и виж дали логва някакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - сигнала минава през комфорт модула, но щом му светват като размърда лоста значи датчика се бъзика. От дясно на скоростната е - сменя се за 5 минутки ако има къде да вдигнеш колата.

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дюза от AVF може ли да се сложи на AWX 131кс.. Старата дюза е с номер 038130073Q новата ако е с същия номер ,но с други букви на края дали ще стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...