Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 8 часа, Ivo_Dinkov написа:

Хмм. При мена сигнала от датчика отива в комфорт модула и по кан се светват светлините. Забоди един кабел и виж дали логва някакви грешки.

 

Преди 7 часа, GRUEL написа:

Така е - сигнала минава през комфорт модула, но щом му светват като размърда лоста значи датчика се бъзика. От дясно на скоростната е - сменя се за 5 минутки ако има къде да вдигнеш колата.

Няма записана грешка.

Благодарско. Ще взема един нов да го сменя.

Днес поразгледах това- онова.

Ето тези неща на щората и на седалката за какво са?

65694f53a8b6bad69cfe728883629183.jpg

На седалката има подобен механизъм, но не влизат едно в друго.

1e38299861feea755c4c41684bad5629.jpg

332ab891bd4c0d1cd4f00fd67dd1c654.jpg

На 9/28/2017 at 15:15, tonko2.0T написа:

Зависи с какъв S-line пакет е колата/ако въобще има/.

Ако има някъде запазена лепенка с PR кодовете,там пише.Търсиш нещо от сорта на-1BA,1BE,1BV,като втори и трети код са за по-ниски окачвания.

От ПР кодовете излезе, че съм с 1BE. Имаш ли представа с колко по-високо е 1BA?

 

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 сантиметра. А относно "ония" неща е да се закачи щората за седалката. Влизат си с плъзване настрани, но трябва облегалката/ите да е пусната, че иначе няма място...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От около седмица имам A4 B7 и все още я разучавам :) Предстои ми да ѝ направя каско, а предполагам за там има значение дали има или няма аларма?

Как мога да разбера дали имам аларма? Сори за тъпия въпрос, но с който говоря казва, че сигурно има щом има диод да мига на шофьорската врата при заключена кола. Нямам бутон за изключване на обемните датчици.

Другия ми въпрос е как се обучава ключа? Четох мнения във форума, но повечето които намерих бяха за B6 и като пробвах не ми се получи обучаването. Имам 2 ключа, като единия не може да отключва/заключва от дистанционното. С другия няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш аларма. забрави за каско без афтърмаркет аларма :( 

@Станимире- купи си оригинален датчик, на Фабията смених 2 докато разбера, че алатернативните карат по 6 месеца и им се троши пружинката:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

Да те питам....понеже "наследих" каското от предния собственик и ходих на оглед след като го прехвърлих на мое име. За аларма не питаха, а до колкото разбрах аз нямам. Как е станал номера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера е станал,като за наши хора.

 

Относно окачванията:

1BE е по-ниско от 1ВА с 20 мм.

1BV e по-ниско от 1ВА с 30 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Chitatelia said:

:zustimm:

Да те питам....понеже "наследих" каското от предния собственик и ходих на оглед след като го прехвърлих на мое име. За аларма не питаха, а до колкото разбрах аз нямам. Как е станал номера?

 

За да оценят Ауди на над 10к искат аларма и то монтирана в техен сервиз ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето каско е в 'БУЛСТРАД" за 6к(по избор) не са ми искали дистанционни за аларама само дали има имобилайзер и колко ключа,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армеец и ДЗИ имат различни изисквания през годините.

В зависимост от ценовата премия, марката и модела....и конкретната ситуация на "бойното поле".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги, някой слагал ли е по голяма спирачна помпа, от 25.4мм на 26.99мм? На S4 B6/B7 е 26.99мм също и А6 4ф имат 26.99мм,но нз дали пасва, ако някой има опит да сподели, може и на лс

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз три години си правя каско без аларма и без "наши хора".И в Армеец и в Дал бог,проблеми няма

Те армеец и без аларма ще ти направят каско, обаче ако хване крака колата пиеш една студена водица и така....

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм знам за Армеец.Но Робобъг е прав,че имат различни изисквания през годините.

Относно щети при тях-плащат,но да не ти се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А коя е компнията която

Преди 4 часа, GRUEL написа:

Те армеец и без аларма ще ти направят каско, обаче ако хване крака колата пиеш една студена водица и така....

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Е какво покриват тогава когато откажат нещо което за мен е най-важно в едно "Каско"?

Как да накарам борд компа ми да вади среден разход, а не да се нулира и да тръгва винаги от 0?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Passi написа:

И на маркирането какво ти пишат в протокола?

Писаха че има фабрична. Не са ми крали колата, но щети ми изплащаха без проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има допълнителни изисквания - за аларма, за имобилайзер или ГПС и при огледа те липсват - просто се отбелязва.

Каското започва да важи за ПТП, а за кражба важи след протокол от оторизиран сервиз за съответния монтаж.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Какво точно ми е необходимо за да си направя задните стъкла да са ЕЛ ? Комфорт модула ми го проверих в интернет и поддържа задни Ел.стъкла.Имам и нови кори за вратите които са за 4 ел.стъкла.Като свала кората и извада механизма за ръчката, вътре спокойно влиза моторчето за ел стъкла.Зъбците са 1:1 и съвпата, което значи че друго май не се сменя.Това което не ми е ясно е окабеляването.Какво друго освен 2те машинки да взема от другата кола ? Кабелите колко твъргва от шофьорската врата и откъде минават ? По 2 допълнителни кабела на врата ли трябва да се пуснат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато си сменах крушките в багажника с led установих че при b6 седан VIN номерът освен на предното стъкло го има и до горната крушка в багажника :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел че може да се активира с ВЦДС като дадеш светкавица успоредно с нея да светвати фаровете за мъгла. Някой има ли идея как и дали може да стане това, за да не откривам топлата вода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...