gild

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12

Recommended Posts

Аз принципно искам да го сваля, за да видя има ли как да го направя да се движи по-стегнато, че сега само да го чукна и се премества. Дори без да го пипам по дупките чат пат се размества

Не е нужно да го сваляш от стъклото извади само огледалото от ябълката и стегни вътре ушичките

Как се вади от ябълката? И кои ушички да стегна хаха

Може ли да се пусне опцията при заключване на колата огледалата сами да се прибират ? Гледах в клипчета по интернет, от скритото меню се пуска Mirrors след което трябва да излезнат в Locking опциите, обаче ги няма.Рестартирах MMI, но просто ги няма, а в скритото меню като влезна си е маркирано. Също дали може да се пусне като се включи задна да падат огледалата надолу или тази опция е само за коли с памет на седалките ? Тази е Фейслифт 2009 но няма памет .

По въпроса с прибирането на огледалата, щом не се появява в ММИ опцията да се прибират, значи няма да стане по лесния начин. За свалянето на огледалото при включване на задна, трябва врътката за настройка на огледалата да е в позиция надясно.

прибиране при фейс с кодинг няма ли да стане?

падане надолу на задна преди фейс е само с памет, фл - нямам идея.

преди фейса трябва смяна на модули и не си заслужава според мен.

На фейслифт си пада огледалото ако няма памет ама не точно така както ми се иска (ако е с памет би трябвало да пада доста повече или поне така беше на C5).

Автоматично прибиране на огледалата при закключване на колата до колкото съм чел няма.

Edited by P_PETKOV

преди 9 минути, P_PETKOV написа:

Прибиране на огледалата до колкото съм чел няма.

Моята има,преди фейс е.

Коригирах се, прибирането си го има, но не и автоматично при заключване или при теб се прибират като заключиш колата ?

Edited by P_PETKOV

навярно имаш модул от А8, някой я е правил. 

Ако пък мислиш, че не е така, това е доста интересно!

Интересно с какви версии на модулите си на вратите и комфорт модула като HW и SW?

П.П. да, говорим не за ръчно прибиране чрез въртене на бутона, а автоматично при заключване/отключвсне

Брей стана интересно за огледалата.
Дали само един модул от а8 ще свърши работа?

Колата е Фейслифт 2009 година. Пробвал съм с копчето надясно и пак не пада дясното огледало като включа на задна.Пробвах ръчно да го дам надолу като е на задна, защото при Мерцеедс така се задава първия път, но тука нестана. Неиска да падне. 

Прибирането на огледалата при заключване по клипче гледах че от ММИ се влиза в секюрити менюто и се дава отметка на Mirror, след което трябва да излезне в Car Setup при Locking настройките, но дори след Рестарт на ММИ опцията не излиза.

Ето го самия КЛИП но в коментарите гледам, че и при доста други хора не излиза опцията в менютo Central Locking

когато си на задна и падне надолу - ръчно си го нагласяш в каква позиция точно да пада. 

Аз мисля, че му липсва кодинг с vcds, ако на фейслифт винаги има падането, дори без мемори на седалките.

някой, който разбира и има vcds, трябва да ти я погледне.

@Marto7777 За падането на огледалото трябва да се кодира с VCDS. Eто тук има описание как става номера.

Tilting mirror on reverse
Standard coding: 52-Door Electr. Pass. → 07-Coding → +128 to original coding
Long coding: 52-Door Electr. Pass. → 07-Coding → Byte: 4 → Bit: 3 → Enable

Edited by P_PETKOV

Колеги имам един въпрос някой може ли да ми каже къде се намира модула на парктроника на ауди а6 4f 3.0tdi 2005 sedan.Благодаря предварително ?

@n1koo0 от дясно в багажника горе

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Ако ми пратите някакма снимка ще ми е по лесно 😁

Преди 11 часа, OvivO написа:

когато си на задна и падне надолу - ръчно си го нагласяш в каква позиция точно да пада. 

Аз мисля, че му липсва кодинг с vcds, ако на фейслифт винаги има падането, дори без мемори на седалките.

някой, който разбира и има vcds, трябва да ти я погледне.

Потвърждавам,че при фейса падането си го има и без мемори на седалките.Само се кодира през VCDS.

Колеги след като сложих хроматичното огледало вързах го според тази тема https://a6retrofits.com/a6-4f-automatic-dimming-mirror-retrofit/ ми набива грешка в battery manager 02256,а диода на огледалото не гасне като го откача грешката изчезва

Edited by Vasil82

Не знам кой модул го управлява, но предполагам, че трябва да се прекодира.

Ами то нали взема захранването от сензора за дъжд пак ли ще иска кодиране. Гледах wiki-то ама не видях кодинг

Edited by Vasil82

А каква е грешката?

Забравих да я запиша но номера е 02256

За да се сложи това огледало, задължително ли е и страничните огледала да са такива или не? Прочетох темата за ретрофита ама не ми стана ясно. И може ли и парт номер на огледалото.

Не е задължително моите не са затова се взема сигнала от датчика за дъжд но незнам защо при мен записва грешка и огледалото не заспива

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.