Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Преди 2 часа, OvivO написа:

 4 години в protint ми ги полираха, облепиха ги с качествено фолио 

Скоро и при мен стават 4 години откто ги полирах и облепих и няма никаква промяна. На жена ми колата беше с лакирани фарове и бяха с обелен и изгорял от слънцето лак.За мен фолиото е много по-добре от лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за съжаление нямам печка, а ти да имаш и да не я пускаш си е направо грешно. Ако колата не е в гараж, я пускай. Ако е сток, трябва и в менюто да имаш за настройки на печката или направо с дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO В гараж е и за това не съм до сега. Има разни таймери в менюто за АC ако от там се настройва и оргинално дистанционно с две копчета. За това питам как става

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/2/2022 at 7:21 PM, Sion said:

@OvivO В гараж е и за това не съм до сега. Има разни таймери в менюто за АC ако от там се настройва и оргинално дистанционно с две копчета. За това питам как става

Общо взето както Крисчан е написал в горния коментар.

Ако е в обхват святка продължителна (2-3сек) зелена светлина и печката се пали. От менюто, за което говориш има няколко интервала на работа след като се запали един път. Мисля, че бяха 15,30,45 и 60мин работа. Аз съм си избрал 30мин, защото за това е времето, което ми стига да се поразтопи малко снегът и ледът, ако има. СЛед 15тата мин в купето се усеща топлина. Ако е стокова и не е да стопли купето, печката помага на двигателя да загрее много по-бързо.

Ако случайно ти мига червената лампичка или не е в обхват или може да се наложи обучаване на приемника в колата с дистанционното.

Можеш да разгледаш инфото в тоя ПДФ: car-technical-documentation-telestart-t91.pdf. Аз съм с въпросното дистанционно, но мисля че логиката беше същата ако си с на Ауди дистанционното.

Таймерите ти в АЦ също можеш да настройш ако се качваш в колата по ендо и също време всяка сутрин, но аз никога не съм ги ползвал. Цъкам си от дистанционното 15-30мин преди да отида до колата. Пробвай я зимата, защото да се качиш в затоплена кола зимата на тая кожа си е много по-приятно от една студена кожа ;Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги къде да търся проблем? Като сменям от P ( паркинг ) на R (задна ) при положение че съм натиснал добре спирачката , влиза с удар ( колата се разтриса някой път) . Прави го на топъл и на студен двигател веднъж на седмица или месец .

Нямам грешки и стоповете светят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3-4 години карам с Castrol Edge 5/30 LL. Вчера сипах Ravenol VMP 5/30. Разликата в шума при стартиране е невероятна. Та на някой нещо ако му трака ( извън главата де ) първо да пробва с качествено масло :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/7/2022 at 7:56 PM, zdrash said:

От 3-4 години карам с Castrol Edge 5/30 LL. Вчера сипах Ravenol VMP 5/30. Разликата в шума при стартиране е невероятна. Та на някой нещо ако му трака ( извън главата де ) първо да пробва с качествено масло :).

Тоест с ravenol vmp е много по добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което намерих по темата Кастрол - ако на тубата няма релефен надпис с дата на производство и че е немска и надписа под QR кода не започва с DE01, то става въпрос за рециклирано масло за източна Европа. За това е и по-евтино. Аз лично Кастрол повече няма да си купя. От авантюрата с Кастрола съм 2 бона назад за нови обтегачи, а ги бях сменил преди 45к км с OEM.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къвто и да е Кастролът е все тая. Пълна синтетика немат... Aма тая мантра, че освен Кастрол друго няма едва ли скоро ще умре, както и вижданията за тънко и дебело масълце. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги препоръчайте ми откъде да си купя мека връзка за тройка tdi bmk мотор.
Между другото ми дойдоха крушките от китайците led d2s 20 000 лумена,е няма такъв кеф направо прогледнах,разликата е от земята до небето в сравнение с ксеноновите крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къвто и да е Кастролът е все тая. Пълна синтетика немат... Aма тая мантра, че освен Кастрол друго няма едва ли скоро ще умре, както и вижданията за тънко и дебело масълце. 
Убий мотора си...купи си кастрол,че и на капачката го написали.
Затова ресурса на веригите е като на ремък.
Имам 190 ка на половин милион км.,е още си е с веригата от завода.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BGN 83.94 35%OFF | D1S D2S D3S D4S LED Canbus No Error D1R D2R D3R D4R Headlight Bulbs D2H HID Retrofit Kits 90W 20000LM Car Light Turbo Lamp Super
https://a.aliexpress.com/_mPwqM7g
Няма грешки за изгоряла крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нови крушки Осрам и почистени фарове цепи мрака. Дълги на практика не ползвам. Тези китайски ледове не е ясно колко ще карат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз си мислех ,че ксенона цепи мрака,ама лед крушката направо кърти.
Тия дето взех уж са с 2 години гаранция,ама това нищо не означава.
Важното е че сега не само гледам ,но и виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много зависи с какви крушки си бил до сега.

Моите ксенонови са Osram Xenarc за оригинално вграждане на 4000К и са на над 6 години вече. Светят си добре. Сравнявахме ги с чисто новите на zdrash и нямаше очевидна разлика с просто око. Не сме мерили лумените, аз поне нямам уред

някои ксенонови са на 6000K и те прекалено синеят, съответно светят по-малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Gangbango написа:

А дали може да се направи пълно преминаване към лед светлини? Двете секции на фара, мигача и фаровете за мъгла?

Аз съм почти там,само мигачите са още нормалните крушки,поне отпред,отзад съм с тунинг стопове дето всичко е ЛЕД. Халогените отпред са с двуцветни ЛЕД крушки,бяло и жълто, бях направил тема като ги монтирах,много съм доволен от крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос относно акумулатора, някъде бях чел, че при смяна с нов, трябвало да се запознава с колата. Има ли нещо вярно в това?

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...