Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Преди 3 часа, NIKO написа:

Съветът ми е, да намериш ОЕМ номера на гърнето, да се обадиш на възможно най-много изкупвачи за ценова оферта, пък може и да се изненадаш, така продадох от един стар навес ката за 460 гроша, а офертите започваха от 80-100 лева.

 

Средните количества платина, родий и паладий които могат да се извлекат от катализатор за лека кола:

 

Платина: 3 - 7 грама, актуална цена: 63,26 лева на грам
Родий: 1 - 2 грама, актуална цена: 823,60 лева на грам
Паладий: 2 - 7 грама, актуална цена: 125,40 лева на грам

 

Източник: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Galin само на мен ли се бъгва като почна да го свалям и 3 мин по късно ми спира свалянето и ми изписва да изчакам 5 часа или някакви долари ми иска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес бях в Порше Пловдив за смяна на маслата на диференциалите. Оказа се че те могат да ми сменят само маслото на задния диференциал, както и направиха, а за раздатката и предния, казаха че няма пробка за източване и се сменяло когато се отваря кутията за някакъв ремонт, иначе видях че бяха приготвили и маслата, та ги върнаха. По техните ръководства пак дават всички тези масла като не сменящи се, естествено аз казах че няма такова вечно масло, човека се съгласи, но това е което е.Имало от някъде вариант да е изсмуче, не разбрах за кое от двете става въпрос, но казаха то колко от там ще се изсмуче, дали ще стане..не знам дали не им се занимава или не могат и не знаят просто..Та въпроса ми е към вас или някой със същата кола като моята, кой и къде в Пловдив прави тази смяна ако се прави изобщо? Защото виждам, че вие ги сменяте, не вярвам моята кола да е по различна. А6 4F C6 2009-та година, авант 3.0 дизел.

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Как става това ако не е тайна и къде го направи? По клипове в you tube видях къде е пробката за източване на предния диференциал, по скоро ме интересува за раздатката къде е пробката?

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля си, че в почти всеки сервиз без официалния ще ти ги сменят и ще намерят пробката. За раздатката се взима 1л OEM масло и трябва 0.5 литра. Другата половина я продаваш.
В официалния казват, че и маслото на типтроника не се сменя профилактично и на пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Galin написа:

и при мен е така 

meta облака май става комерсиален и искат пари за сваляне 

 За всички опитали да свалят новите карти но без успех сега да направят следното. C:\Users\[UserName]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\File System\  тук се влиза и изтривате кеша на Chrome ,че е заделил едни 29.гб за тая карта. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Sion написа:

@OvivO Как става това ако не е тайна и къде го направи? По клипове в you tube видях къде е пробката за източване на предния диференциал, по скоро ме интересува за раздатката къде е пробката?

Източва се със шлауфка и помпа или спринцовка (голяма) като се мушка през пробката за пълнене. Елементарно е като се замислиш как да изтеглиш течност от съд от по-висока точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,казанчето за антифриза се е счупило.
Само оригинално ли се слагаше или можеше и заместител?
Имам спомени ,че съм чел за проблеми ако не е оригинално,но не помня дали беше ца 4ф тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Sion написа:

Някой ще ми каже ли къде е пробката за раздатката?

Отстрани на раздатката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ники 125кс. Една година карах със заместител (май vaico) и не съм имал проблеми. 70лв ОЕМ срещу 35 за другото беше офертата, взех за 35 защото нямаше налично ОЕМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.11.2022 г. at 18:52, ники 125кс. написа:

Колеги,казанчето за антифриза се е счупило.
Само оригинално ли се слагаше или можеше и заместител?
Имам спомени ,че съм чел за проблеми ако не е оригинално,но не помня дали беше ца 4ф тая работа.

Какъв би могъл да е проблема?

Точно никакъв според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zdrash написа:

@nikrga разправят че се пукали. Митове и легенди общо взето.

Разбира се, че са митове и легенди.

След като пластмасата е една и съща, вероятността да се спука оригинала или афтърмаркета е 50/50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой пробвал ли е да сложи къп холдър в задния подлакътник  от този модел 

http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitrov-поставка-чаша-централна-конзола-audi-a3-a4-a5-a6-a7-q3-q5-q7-kop-398

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...