Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

На 24.10.2021 г. at 22:35, piaggio написа:

И аз това се питам, като видя на някоя A8-ца, че е обута с тия галошки и ми става леко неприятно.

 

Имаш 3 линка по-горе които водят към хубави гуми които ще ти свършат работа, кое не разбра ?

Питах друг човек, може би вие не разбрахте? 

На 25.10.2021 г. at 10:35, dafil написа:

Заложих на 4 бр. bridgestone blizzak lm005 195/65/15

След време ще пиша за мои впечатления.

Супер! И аз на тях се спрях в крайна сметка. Да видим как ще се представят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Търкалям Hankook W330 XL 245/40 R18 97V вече около 15-на дни, за сега се държат олично. Единствено чакам да падне и малко снежец, за да мога да споделя впечатления и тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Момчета, дайте акъл какви зимни гуми да закупя в размер 255/50/19. Тук е определяща цената, тъй като колата почти не се кара, но въпреки всичко държа да е готова за зимния сезон, ако се наложи да се използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв бюджет разполагате? 

През зимата къде предимно ще шофирате - градско, по заснежените баири, смесено и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, колата не се кара. Заложих на някакви китайци, тъй като не виждам смисъл да се дават много пари. Надявам се да не се изкривят. Живея във Варна и тук сняг пада два пъти годишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех NEXEN 245/40R18 97V WINGUARD SPORT2 XL  поради същата причина , и засега съм доволен / не че видяхме сняг или лед / за 200лв/бр ми се струва разумна цена за гуми които ще се карат 3-4 месеца и горе-долу са среден клас . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vle4ugoto: тези нексени не са никак лоши особено за цената си, имат хубав борд, но са по-шумни от nexen winguard snow g3.

Не знам какво точно влагат в термина sport в този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е направило впечатление да са шумни / 500 км / ги карам . 2 са с дот 4820 , а другите са средата на 21 г .  Зарадвах се че го даваха да вали сняг във Варна да ги пробвам , но уви пак не познаха метеоролозите :) Само на 1 от гумите видях че са сложили малко повечко тежести . Не съм вдигал повече от 130-140 с тях , ама има време :) надявам се поне 3 сезена да ги търкалям :) и после в ОЛХ и нови :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумите иначе са много прави, тази с многото тежести - може и джантата да иска повече компенсация.

Определено са по-шумни от мишелин, но това е очаквано, но са по-шумни леко и от по-ниския не спортен модел. Далече са от шумни зимни гуми, има някои - все едно колата е с вериги постоянно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Иде време за летни гуми, д'рътият иска да кара с 18ки Б5цата, и ще му търся среден клас с твърд борд. Да имате препоръки за твърдички бордове на цена около 150лв за гума?

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Почнах да гледам за Летни гуми и се спрях на bridgestone Potenza Sport. Ще взимам и джанти та размера ще е 19ки. Ревютата са им доста добри. Някой кара ли с такива гуми ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

С мишелин пилот спорт съм и съм доволен . Във високия клас гуми са няма как да не са хубави :) 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, vle4ugoto said:

С мишелин пилот спорт съм и съм доволен . Във високия клас гуми са няма как да не са хубави :) 

Е поръчах Bridgestone. Дават ги първи в класациите за сухо и мокро спиране. А всички знаем какви олигофрени има по родните пътища, та винаги си трябва едно наум. 

 

Гледах мишелинките и контита-та ама реших да са Bridgestone. 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Брижстон Путенца 19" набор 2017-та. Второ лято ги карам и съм доволен. Между другото, освен че стои много красиво с големия борд, е и много комфортна гума. Това да нямам търпение да мина от зимните 17" на летните 19" е показателно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех Good Year Асиметрик 6 с размер 225/50/17 преди 1-2 дни :) ще покарам малко и ще кажа впечатления…стискам палци да не са като пародията на континентал, с която карах преди 🧠

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПремиумКонтакт 6 на същия размер…дота беше 2017,а аз купух колата 2018…от 2019 не съм доволен от тях,но мислех,че е просто внушение…а и е грехота да изхвърля гуми уж премиум марка на 2-3 години само,защото си мисля,че не са ок…утре ще мръдна извън софия и ще кажа кви са ми впечатленията от новите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм ,сигурно си някакъв пилот или нещо друго , щот премиум контакт 6  ,в посочения от теб размер ,е на второ място в теста на adac за 2021 година. 

Факт е обаче, че след едни 15к гумите ги нема и това би била единствената причина да кажеш че не си доволен от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз не съм доволен от контито при скорост от 150 км/ч усещам леко странично занасяне в завой по магистралата,като преди това с дънлоп такова нещо нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

33 minutes ago, moto_fan said:

Факт е обаче, че след едни 15к гумите ги нема и това би била единствената причина да кажеш че не си доволен от тях.

Реално всички тестове са на нови гуми, аз не съм срещал тестове на гуми на 15/20к и как са се променили, а със сигурност разликата ще е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тук не съм видял центровете за гуми да ти дават спецификация на гумите за пробег . Може да ви се види смешно , ама само като погледнеш тази спецификация на гумата можеш да си правиш сметка колко е добра :

Specifications 

Features

Car Type: Passenger Car

Tire Size

245/40R18

Vehicle Type

Car

Tire Width

245

Wheel Diameter

18 Inches

Tire Speed Rating

(Y)

Uniform Tire Quality Grade (UTQG)

320 AA A

Tire Traction Rating

AA

Tire Treadwear Rating

320

Tire Season

Summer

Tread Depth

9.5

Brand

Michelin

Assembled Product Weight

23.59 Pounds

Model

Pilot Sport 4

Manufacturer Part Number

15903

Manufacturer

MICHELIN NORTH AMERICA

Warranty

Warranty information

20000 Mile Manufacturer's Treadwear Limited Warranty  20000mi= 32186.88km

И в следващия момент си купуваш гума с 100к км пробег - ама никъде не е написано и искаш да си доволен , ами няма как да стане :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, moto_fan написа:

Хммм ,сигурно си някакъв пилот или нещо друго , щот премиум контакт 6  ,в посочения от теб размер ,е на второ място в теста на adac за 2021 година. 

Факт е обаче, че след едни 15к гумите ги нема и това би била единствената причина да кажеш че не си доволен от тях.

Не съм пилот…по-скоро селянин 🤣🤣 все пак съм с ВР регистрация и трябва да не съсипвам реномето на окръга ;) но си мисля,че по-ранните години на един и също модел гуми са по-куци…защото мойта са от 2017, а ти казваш за 2021…сега може да са ги подобрили,няма идея 😕 но определено като тръгваш на светофар със завой…и се влачех все едно карам бавария…и не ми се струва адекватно държание на премиум клас гуми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/7/2022 at 5:40 PM, Gangbango said:

Аз съм с Брижстон Путенца 19" набор 2017-та. Второ лято ги карам и съм доволен. Между другото, освен че стои много красиво с големия борд, е и много комфортна гума. Това да нямам търпение да мина от зимните 17" на летните 19" е показателно :)

Еми от 1 седмица ги карам за сега само в градски условия. Като цяло возията ми се вижда една идея по-стегната от 18ките. Пробвах ги на излизане от 1 завой как ще се държат като дам мръсна газ, е светва тракшъна :D

 

Неделя ще ги раздвижа по подбалканския до Калофер. Дота им е 0622, което за мен е чудесно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...