Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

AutoFrostComfort "Автоклиматици" на Бул."Европа" 80 - заповядайте в този сервиз ако имате излишни нерви, време и пари...

Рядко некадърни копелета..., само знаят да пълнят климатика и дотам!

Одисеята ми е описана тук, за тези който се интересуват!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди близо година бях в ТУ да ми рециклират хидравл. рейка + смяна на преди амортесьори. Характера на самия ремонт е такъв че трябва да се разглоби доста голяма част от предницата. Като си взех колата опитвам се да паля - изненада но.1 : пали с мъка и то от 3-ти път. Както и да е. Карам си ама нещо ми хлопа. Карах така известно време. Голям разход, голямо хлопане големи ядове. Захващам се лично - газопровода просто пъхнат в плочката на инжекциона, без да е ползвана резбата за целта. Витае си свободно. Хлопането - ляв шарнир и щангата към него си почиват на калника. Пратили са ме дори без да го наместят и без гайка даже! Човека който работи там се казва Стефан и ми се струва точен, но имаше един чирак при него и като че ли той ми е спретнал тия номера. Сами преценете дали да приемате с отворено сърце добрите отзиви за ТУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Първият автосервиз, в който препоръчвам да не се ходи е на ул. Ломско шосе след Надежда 6 ч и преди разклона за Обеля, до ветеринарната лечебница - вдясно на улицата в посока към Обеля.

Калпава смяна на водна помпа - протече след 6 месеца, смяна на предни лагери, които скоро след това почнаха пак да вият и т. н.

Вторият - ХЕЕД 91 в Надежда - скъпо вземат.

Третият - Auto Service Injection в Орландовци на ул. Локорска №8 - инж. Любен Дойновски се казва майстора. Бях пратил баща ми с колата за диагностика на инжекционната система, а той погледнал и му казал да си смени кабели и свещи, естествено без да е сигурен че в тях е причината. И го пратил в магазина на свой приятел - ЕТ "Джуни" Любомир Симеонов, който му дал свещи, съвсем различни от тези за неговия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият - ХЕЕД 91 в Надежда - скъпо вземат.

Работят некачествено или взимат скъпо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работят некачествено или взимат скъпо?

Като ходих веднъж да ги питам за смяна на карета колко ще вземат ми дадоха оферта с частите от тях купени с цена със 70% над средната. За труда също бяха понадули сумата. Не мога да кажа твърдо, че работят некачествено, предпочетох да не пробвам, но опита ми с подобни случки и сервизи ме навява на мисълта, че може да има нещо гнило. Лично аз не бих отишъл там, щото за тия пари предпочитам сам да си свърша нещата. Затова мога да кажа твърдо само, че цените им са надути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих веднъж да ги питам за смяна на карета колко ще вземат ми дадоха оферта с частите от тях купени с цена със 70% над средната. За труда също бяха понадули сумата. Не мога да кажа твърдо, че работят некачествено, предпочетох да не пробвам, но опита ми с подобни случки и сервизи ме навява на мисълта, че може да има нещо гнило. Лично аз не бих отишъл там, щото за тия пари предпочитам сам да си свърша нещата. Затова мога да кажа твърдо само, че цените им са надути.

Моето мнение е че те се опитват да внасят качествени части, продават имат малко марки и съответно и цените са такива (това си е лично мое мнение). За цената на сервиза - може да питаме Демир колко ще е в аутотехника и вероятно цената в хеед ще ни се види евтина.

Опитвам се да кажа че според мен само заради цената не е правилно да съдим дали един сервиз е добър или лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди бях доволен от Мото Експерт,но сега скоро като ходих да ми сложат летните гуми и да ми изправят джантите на този срещу зоологическата градина,имаше едно бмв Е36 и някво момче,на видима възраст около 20-21 години трябваше да сменя ангрен. ремък ...

И знаете ли как се сваля ангрен. ремък - реже се с макетно ножче :hilezh: Така го свали момчето,бързо свършиха с мойта работа и не дочаках да видя дали колата ще запали след това... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХЕЕД 91 в Надежда

Ще кажа само,че тея педерасти долни ми бяха сложили новите гуми наобратно по шарката на въртене преди време :angry::hilezh::angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че те се опитват да внасят качествени части, продават имат малко марки и съответно и цените са такива (това си е лично мое мнение). За цената на сервиза - може да питаме Демир колко ще е в аутотехника и вероятно цената в хеед ще ни се види евтина.

Опитвам се да кажа че според мен само заради цената не е правилно да съдим дали един сервиз е добър или лош.

Затова не мога да твърдя от личен опит дали е добър или лош. Включих го като пример за когото го е страх от цифромания да не ходи.

А да те питам - ти убеден ли си от личен опит, че са им оригинални и качествени частите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова не мога да твърдя от личен опит дали е добър или лош. Включих го като пример за когото го е страх от цифромания да не ходи.

А да те питам - ти убеден ли си от личен опит, че са им оригинални и качествени частите?

Мда, каквото съм купувал съм останал доволен, макар че не съм пазарувал само от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па си я правим сам и със спестените пари дет е тряяло ги дам на някой "майстор" (щот вече се убеждавам, че навсякъде са рендета) та спестените пари ги наливам в скъпи и качествени части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходете в електро-сервиз "Жицони"!Малка порутена барака,намира се на околовръстното на кръстовището срещу "Бриколаж"-Люлин.

Проблема ми беше с лампата на таблото за еърбега,след като му обясних на въпросния "майстор",Борис се казва,той ми каза да дойда на следващия ден и щял да ми оправи още "нередности" дето видял набързо.

Отидох там както се уговорихме и му оставих колата,цял ден да се упражнява.В 7 вечерта той не я беше започнал,разбрахме се да се върна след час.Започна да ми обяснява някакви глупости как не знаел,проблема бил в компютъра,и ми даде някакъв датчик дето му останал и не ми бил трябвал...или с друти думи нищо не бил направил и лампата продължава да свети...а-аа освен това колата вече не работела на бензин а само на газ(?!?!?!)...при положение че аз му докарах колата на бензин тъй като я карам 90% от времето така.С други думи ми подреди няколко жички,направи по-голяма поразия и ми взе 35лв.

Другия велик "специалист" се казва Методи и сервиза му се намира срещу стадион "Септември" в "Красна поляна". Тоя е от типа "разбирач от всичко".Прапоръчаха ми го като добър тенекеджия след като бях натиснал предния капак.След ремонта фаровете дрънкаха,бронята едвам се крепеше и имаше 4см между нея и решетката(Audi B4). Изобщо не беше полирал след боята и цялата тази работа му отне 10 дни(боя,и работа преден капак-300лв).Когато отидох бесен да си взема колата след няколко отлагания ми търси кората под двигателя половин час из двора.Намери я само за да видя че някой беше минал през нея,ама той щял да ми намери нова..това беше преди 8 месеца,още чакам.

Надявам се че съм помогнал и съм отървал някой колега от мъки с тези "майстори".

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде и аз за съжаление ще трябва да допълня рубриката.

Става въпрос за сервиз за монтаж и диагностика на АГУ в Пловдив.

Ще си цитирам сам мнението което изказах в един друг раздел:

"Първо - в рамките на 2 седмици откакто сложих газта изгоряха 2 газови клапана. Второ - плочката, която са ми сложили великите майстори не е точно за моя карбуратор. Доколкото знам този точно карбуратор е от най-сложните на Ауди, но явно мастора е бил на друго мнение. И трето - целия проблем се реши когато смених изпарителя с такъв на друга фирма, защото явно този или има дефект или не е за тази кола. Оборотите скачат точно когато и както си искат, пали точно когато си иска и се дави когато му скимне. Отбелязвам отново че уредбата е на 2 седмици, изминати около 300 км. с нея! И такаааа...както се казва в началото на раздела - влязох тотално в Матрицата...и излязох срещу 235 лева...

Та значи - майсторите при които НИКОГА не бива да ходите се намират в гр. Пловдив, Кючук париж, ул. Силиврия 20А. Фирма "Вего-газ 98" ООД - собственик Веско. И пари да ви дават колеги, моля ви, НИКОГА не ходете там!"

Мястото на гаража в Пловдив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега :):):)

точно натам се бях засилил да ми сменят платната на изпарителя.Даже ходих 2 пъти и все нямаше свободно време.Добре,че не съм успял все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пореден глас "Къде да НЕ ходим" за сервиз Дунев.

Преди 4хил.км. отидох за съвсем проста операция, надявах се че това няма как да осерат - смяна маншон на външно каре... Е, осраха го, та сега ще сменям каре.... Маншона откъм карето не беше добре хванат, та се беше разкачил, вътре - кал, пясък, няма грес...помия.... Добре че карето е изключително здраво и се разтропа чак след 4000км.... Но тези вече са мъртви за мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пореден глас "Къде да НЕ ходим" за сервиз Дунев.

Преди 4хил.км. отидох за съвсем проста операция, надявах се че това няма как да осерат - смяна маншон на външно каре... Е, осраха го, та сега ще сменям каре.... Маншона откъм карето не беше добре хванат, та се беше разкачил, вътре - кал, пясък, няма грес...помия.... Добре че карето е изключително здраво и се разтропа чак след 4000км.... Но тези вече са мъртви за мен...

колега,кофти се е получило,но ако искаш да го оправиш може да пробваш да се върнеш в сервиза и да говориш лично с Румен Дунев,да му кажеш за случката и да му посочиш ако помниш точно кой е осрал нещата.На комютъра в приемната ще излезе кога точно си бил там.Но това го направи само ако ти се занимава,в противен случай им е*и майката и повече не ходи там.а и там е малко по скъпо от повечето сервизи,аз оправям там само фирмените коли :o:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой от двата сервиза на Дунев иде реч?

Аз мога да се оплача от този в Студентски град - сменяха ми масло и филтри и така ги смениха че ми падна кората в движение на същия ден :flipoff: На въпроси "Откъде е тоя теч на масло?" отговорът е "Ба ли го ... от всякъде!"

Ако се ходи там трябва колата да я пипа ТОДОР ДУНЕВ и никой друг!

Този, който прави диагностиката същото е точен.

Всъщност проблема там е, че въпросните са крайно против "немските трошливи бараки" - виж ако им закараш Нисан няма да имаш дертове!

Редактирано от supervlao
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за този Дунев на ЦСКА комплекса, 4-ти км. С Румен Дунев се знаем от времето, когато за пръв път отидох там и при смяната на задни амортисьори ми сложиха неправилно пружините и колата скърцаше като селска каруца отзад... Та тогава се връщах 10 пъти да си оправят бакиите...

Не ми се разправя, никой няма да ми плати карето, това ми е ясно, 100 и кусур лева не се дават толкова лесно... Но когато имам път натам ще спра да кажа на Румен за какво иде реч, да си знае...

Въпреки, че там работи един много точен пич на име Любо, но той не винаги е свободен, повече колата ми там за ремонт няма да стъпи, ако ще да съм закъсал и това да е единствения работещ сервиз..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не ходете в сервиза за аспуси и гърнета на ул. Слатинска (прикачения файл)

Случи ми се следния филм! Отидох да си сменя РАБОТЕЩИЯ катализатор с резонаторно гърне. Проста операцийка. Налагаше се, след чипа за да не спира газовете.

Излезе един меланхоличен мустакат тип, който погледна с такава мъка и недоверие аудито ми, все едно му се отваря работа за целия китайски народ. След като погледна отдолу, почна да хленчи, че корите имали безсмислено мноо винтове и рапидки и ще му отнеме мноо време. Каза да се върна след час и половина 2!!! ОК. Отидох да пия кафета.

Върнах се и този вика, че е готов и да му дам 60лв., като се направи на луд за катализатора. След като го попитах за него, той каза - аааа, да ми можеш да си го вземеш!

Тръгвам аз, но за съжаление нищо не съм чул, защото както винаги - музиката до дупка. Вече почти в Студентски един ми маха и ми вика - абе пич! Нещи влачиш отдолу! Спирам, слизам и гледам, че корите не за завинтени и се влачат! И двете!!! :D Мислих и реших, че ако се върна и му ударя един шамар - ще умре! А и бях далече и рискувах да загубя корите. С 2км/ч се добрах до първата дупка/сервиз и за 5 лв. ми го завиха!

Такаааа. Де да беше това всичко!

На другия ден пускам климатика! Нема никой! Търча веднага при SUMISTA! Големия човек погледна и каза: Бате, тоя който ти е барал колата последно ти е завил рапидка от кората директно в маркуча на климатика!!! Ето защо онзи не е дозавил корите! Като му са пръснали 300гр фреон в лицето се е уплашил и е заебал работата!

Добре че е Стефан и СИЕ! Хората, не бяха длъжни да оправят мизериите на другите, но помогнаха!

На всичкото отгоре, резонаторното гърне опира някъде при подаване на газ на първа и втора и издава уникално дразнещ звук!Реших да не се връщам при онзи от Слатинска, защото ще го изпочупя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, Иво, защо ходиш там....Тия са ми зад блока и ги гледам от време на време какви щуротии вършат, не бих отишъл никога там...

Съжалявам за случката, дано всичко по колата ти се оправи лесно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сега се сетих да добавя и аз нещо към тази добра тема. А то е: - НЕ Ходете В Жизет, освен ако не сте мазохисти :hilezh:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=17236&st=0

http://audibg.com/forum/index.php?act=ST&f=5&t=2...t=0#entry304291

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...