Jump to content

Разход!


liyan

Recommended Posts

Колега ти си на скорост,само че педала за газта не е натиснат.Натисни го и виж тогава разхода.

Натиснат е, но вероятно не така, че да поддържа 130. Ако не беше натиснат, щеше да изписва не 3/100 а 0/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 247
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

b4 1.9 tdi комби без чипове.

нарочно я пробвах извънградско с 90-95 км/ч на 5-та предавка -гори под 5 което чак се учудих./дистанцията беше 200км./

кара ли се обаче със 120 км/ч разхода отива към 5,5-6 литра. другите 200 км.

градско около 6-7-8 особено зимата

Мога да се съглася с производителя,въпреки че бях скептично настроен.

Между другото 1 въпрос-климатика на бе четворките може ли да се намаля някак,че моя духа прекалено студено и май само от врътките на духалките мога да го регулирам или като го включвам и изключвам.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди B4 1.9 TDI / 3-пъти/ Зареждане до горе на резервоара на OMV /Красна поляна/ минавам 100км, без климатик,с висене по светофарите и засичам пак на същата бензиностанция.Резултата е 5-8, 5-9 на 100км. градско !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден с новата ми придобивка Ауди А3 1,9 TDI - от София до Бургас със скорост 100-110, без клима, ми даде 4,2л. Много съм доволен! Не че ще я карам така, но просто исках да видя до къде мога да стигна ако реша да пестя.

Количката е супер! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9TDI-AHF-110kc- 4.8/100km + klimatronik извънградско и 6-6.5/100km+klimatronik в града, но климатроника не е пстоянно включен, а от време на време, колата я карам нормално когато ми се прииска я настъпвам! Междудругото борда ми показво 5,9л-6,0л/100км в града, но я засичам по зареждането и дава 6,2-6,5л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли начин А4 1.9 ТДИ автоматик да харчи под 10/100 градско в София?

Има, но явно колата ти има проблем или ти е тежък десния крак :flehan:

Моята над 8.3 градско в София не качва, мотора е 90к.с. , автоматик.

Извънградско забива 4.7л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята с ръчни скорости напоследък не пада под 9/100 в града.

Има ли как климатика да товари МНОГО мотора (ако е преебан компресора например)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Има ли как климатика да товари МНОГО мотора (ако е преебан компресора например)?

Не, компресора блокира изведнъж. Пробвано е! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но явно колата ти има проблем или ти е тежък десния крак :hilezh:

Моята над 8.3 градско в София не качва, мотора е 90к.с. , автоматик.

Извънградско забива 4.7л/100км

Къде евентуално да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде евентуално да търся проблема?

Закарай я на доктор, аз лично съм безкрайно доволен от диагностиката в Супер Дизел (http://www.superdiesel-bg.com/),

винаги казват точно къде е проблема, оттам нататък знам, че са доста скъпи за ремонт, но винаги има кой да ремонтира

при положение, че знаеш точно какъв е проблема.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI AFN 110 к.с.

Като я взех, борд компа ми показваше 5.5 среден разход, сега го вдигнах на 5.8. Като цяло мисля, че трябва да показва повече, но може би с времето ще се повиши. Градско карам изключително спокойно, рядко минавам 2500 оборота. Извънградско настъпвам здраво, а на магистралата колкото може. :bia:

http://vbox7.com/play:b1d333e7

Редактирано от MakMakoB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е АУДИ ама дава яснота за новите технологии:

Пежо Партнер 1.6HDi/75hp

чисто градско не мога да дам но смесеното (50/50) без клима е 5.2-5.7 с клима е около 6-6.5 много сериозна разлика

селското по книга го дават 4.7 и мисля че е достижимо без клима и с 100-110 км/ч

ръчка (доколкото е възможно) 150-175 км/ч магистрала и 120-150 км/ч остатъка (София-Албена) с клима и трима човека разхода е някаде около 8.5-10 не можах да го засека и това е по стрелката на горивомера.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде евентуално да търся проблема?

В достоверността на твърдението на колегата, караи си и не му мисли ако често караш в пиковите часове си е съвсем в реда на нещата.

Ако вземеш да и се вторачваш на колата че и по сервизи да я водиш само пари ще строшиш и ще ти открият диагнози страшни и те трябва да се хранят ако ме разбираш правилно :hilezh:

Супер Дизел ;) тея парите ги нямат за нищо и лично за мен никак ама никак не смятам че може да им се има доверие вярно е че имат техника но и отношението им е просто ;)

сигурно щото са свикнали основната част от клиентелата им да е от дебеловрати разни особи и такива ентусиасти като тебе и мене който си мислят че отиваш в сервиза и можеш да разчиташ на коректно отношение :P Е да де ама не ;)

Последно откакто софянци си отидоха по родните места- 10,4-10,5 градско и 6,2-6,5 извън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A4 1.9 tdi 131 коня 6 скорости между 8 и 9.5 среден разход. Пълня до горе и на следващото пълнене засичам. Карам доста градско а извънградско около 140-150 км в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен А3 1,9 ТДИ 110 коня 2000 година, градско тия дни под 7 не мога да я смъкна. Тая седмица ми даде 7,2, миналата ми да де около 8, при положение, че не карам на климатик (много рядко го пускам). Вярно, че карам предимно в центъра по задръстванията, но ... Все пак, не е ли много? Не съм махал катализатора, колата уж е на 110000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 Avant 2.5 TDI V6 2000г. (ръчна 6 скоростна кутия) :

Градско:

През лятото, с климатроник само в най-големите жеги , и максимум 2000-2500 об. + V-Power Diesel, ми дава 7.5 - 8 литра. При същите условия, климатроника на ECON, но с желание да усетя все пак TDI power, се качва и до 9- 9.5 литра.

През зимата, понеже карам на мн. късо разстояние (7 километра), в продължение на 15-20 мин. почти без задръствания и темп. стига макс. 80-83 гр., рядко с над 2000 об., и с минимален брой включени електроуреди (само фарове, музика, и климатроник с рециркулация на въздуха) - т.е. максимално икономично каране, ми дава разход между 8.5 - 9 литра V-Power Diesel. Ако съм се успал и бързам за лекции и съответно света ми е крив - стига и до 10 - 10.5 литра.

Извънградско:

Независимо лято или зима, с климатроник, до 120-130км/ч, си е около 6.5 - 7 литра. С по-бързо каране по магистрала - около 8 - 8.5 литра.

Държа да отбележа, че след толкова много каране, установих, че поне при моята кола, горивото е от доста голямо значение, и съм най-доволен от V-Power Diesel (зимата най-добре усещам предимствата - по-малък разход и по-добър студен старт в големите студове). Със обикновена нафта, всички стойности, посочени по-горе, се увеличават с 1 литър за през лятото и невероятните 1.5 - 2 литра! през зимата, разлика във вървежа обаче не забелязвам. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...