Jump to content

Пак за носачите на А4 Б5


didoya

Recommended Posts

Здравейте,

Знам, че това е н-тата такава тема, но вече се видях в чудо, Днес поогледах колата и се оказа, че всичките носачи си имат сериозни луфтове. Накрайниците и те са зле. С две думи - плача си за нова предница.

Преди 35 000 км смених всичко с Moog и TRW, купувани от уж проверени места.

Та тея 2 марки вече мисля да ги избягвам, щото освен че са скъпи, нищо друго хубаво не виждам у тях. Карам доста и да давам всяка година по 800 лева за предница не ме кефи.

Искам да ви питам следното по този случай:

1. Споделете мнение ако сте сменяли целият комплект с каква марка е било и колко са изкарали като км?

2. Какви са впечатленията ви от комплектите на колегата muftal4о - в смисъл който ги е монтирал да каже изминати км и проблеми?

3. Гледам в ebay доста добри оферти, за по 125 евро има на някаква марка ATP. Някой поръчвал ли е от ebay и ако да - да каже пак впечатления, изминат пробег и ако може линк към търговеца.

4. Ако имате наблюдения като цени и изминати километри с други марки също споделете.

Знам че някои ще кажат - вземаш Moog, TRW, Lemforder и забравяш - е да, ама не е точно така явно, щото и на други мои познати след 35-40к км им дадоха фира.

Мисля че темата би била много полезна (нека я запазим от излишен спам) - да видим кои са най-добрите като отношение цена/качество, защото ако ebay-ските карат по 30к км - ясно е кое е по-изгодно.

Благодаря ви на всички :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 624
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Карам доста и да давам всяка година по 800 лева за предница не ме кефи.

Според мен и за мое - голямо съжаление,за решението на въпроса ти има едно просто решение: Смени марката или модела ;):flehan: То не е смешно,че аз съм на същото положение ама айде..................

Мисля че темата би била много полезна (нека я запазим от излишен спам) - да видим кои са най-добрите като отношение цена/качество, защото ако ebay-ските карат по 30к км - ясно е кое е по-изгодно.

Да,наистина е така но просто не се здържах :unsure:;) ;) ;)

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата и аз съм с TRW и Moog...за сега съм на 40к от смяната им и имам леки подозрения, че започват да потропват...май в скоро време и аз ще сменям пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко идикотско може да ви излежда ама да си питам.Не може ли просто вместо алумниеви да се поставят желязни части при смяната?Ако не може къде е причината?Просто няма точния размер или какво?

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алуминия е сложен за олекотяване на предницата едно и второ не се разбиват самите носещи рамена,а тампоните и шарнирите.После ако си видял формата на носачите,смятай кое е по-лесното,да се излее алуминий по готови модели,или да се реже,огъва и заварява тази сложна изкълчена геометрия от стомана(или желязо,както се изразяваш).

Алуминия също има абсорбиращи вибрациите свойства в сравнение с желязото,немчугите не са идиоти,вЕвай им :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си целият комплект (включително болтовете и гайките) от АТР.

Карам ги от май месец, всичко си пасна точно, нямам забележки.

Никакви проблеми при монтажа и стенда.

Транспорта е 20 EUR с DHL, пристигат за седмица.

Имам контакти (e-mail и телефон), ще ти ги пратя по-късно.

Най-лесно плащането става с PayPal.

Ако ти е необходима помощ, свиркай! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа че съм с такива накладки TRW,е няма такова нещо за 1 година не са мръднали, какво ви говори това, да не говориме колко брутално свирят,почнал съм като спирам да залягам и да се крия под волана :)

Колкото до носачите, единия в дясно го чувам че много леко потропва, но избора за марка ще оставя на момчетата в сервиза, все пак в книжката за ремонти се записва какво и кога е слагано и после при евентуален проблем ще им търся отговорност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени марката или модела

По добре да се смени модификацията,затова си взех В4-ката за 140 лв сменям ремък-20 лв,ролка-70,труда- 50 лв,а съм чувал че за А4 всичко това струвало около 500 лв и ставало много бавно,да неговорим за други консумативи

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето ти контактната информация за АТР:

ATP Auto-Teile Poellath Handels GmbH

Auerbacherstr. 7

91281 Kirchenthumbach

T: +49 (0)9647/92 903 - 0

F: +49 (0)9647/92 903 -133

E: info@atp-autoteile.de

W: www.atp-autoteile.de

Аз си писах с тази госпожа: Anette Macahan

anette.macahan@atp-autoteile.de

Прикачвам и потвърждението на поръчката ми.

Ако искаш помощ, ще ти пратя GSM-a ми на ЛС, звънкай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2 април тази година ми се разскърца нещо по предницата. При проверката се оказа долен предел ляв носач. Смених го при хора,при които седма година си правя колата и никога не са ме подвеждали с MOOG ( Смених двата предни долни, двете биелетки и двата кормилни накрайника) .

В началото на август пак нещо се разскърца. Предположих че нещо друго се е прецакало, и т.к. ми писна от нашите пътища, а и още не съм намерил дърво на което да растат пари, поръчах целият комплект носачи от колегата muftal4o за малко под 400лв.

Момчето е много читаво и коректно и на 10 август вече със всички сменени носачи по предницата заминах за морето.Първи впечатления от новите носачи - много добри.Пристигнах, паркирах колата и 10 дни не съм я пипал.

На 19 август вече в София пак чух някакво скърцане отпред и директно в сервиза - долният преден ляв носач, който съм сменил преди по-малко от 4 месеца и не повече от 10-12 хиляди км. :) - прехваления MOOG.

Пощурях - исках да ида в магазина от който са го взели и да изнасиля продавача с него :) .Смениха го гаранционно носача, но сега си стои в кутийка а на колата е този от "евтиния" комплект....

Просто явно в България шанса да попаднеш на нещо читаво е нищожен. А и при елементарна калкулация ми излиза по-евтино един път годишно да дам 350-400лв. и да сменя всичко отколкото да си късам нервите.

Нямам още наблюдения новите носачи колко ще изкарат, но моят съвет е да погледнеш предложението на колегата като една не лоша алтернатива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря за информацията, Ще следя темата, но засега се насочвам към ATP.

Поне цената е такава, че ако изкарат 1 година няма да ме е яд. Благодаря много на колегата за контактите на търговеца, с поръчката ще се справя, няма да ми е за първи път :hilezh:

Едно със сигурност знам - TRW, Moog и Lemforder няма да си купя. Видя се, че всички реват от тях, и не е 1 човек само да е попаднал на кофти, а с мненията тук и на други мои познати стават над 20...

Вчера един колега на баща ми с който преглеждахме колата правилно ми каза - смениш ли веднъж една част в Бг вече ти става консуматив. Та оригиналните ми носачи дето бяха на 200000+ км изкараха в Бг над 25 000км преди някои от тях да почнат да се обаждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Аз също съм с носачи от колегата муфталчо. Колегата е много точен и дава 6 месеца гаранция - проверено от мен, че ми дефектира единия тампон. До момента съм минал 13хил. км. и нямам оплаквания, а разбиранията ми за дупки по пътищата се отличават от разбиранията на други хора :hilezh: .

В момента имам един комплект негов в мен. Ако те интересува драсни едно Л.С. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей,

аз си купих и-бейски носачи преди няколко месеца и нямам проблем. Според мен трябва да бъдат монтирани съвестно за да изкарат повечко време в противен случай ще се късат тампоните и от там ще заминат и шарнирите. Аз си ги смених сам пък ше видим какво съм направил. Иначе от колата свалих оригинални горни носачи, не зная каква марка бяха, но имаха щампата на Ауди и долни Моог, на около 25000км като долните криви носачи бяха здрави също и биалетките, но смених и тях. Сега всичко е ново и съм доволен за сега, но пък и за 3 месеца не съм изминал достатъчно километри. Струваха ми 270лв с доставката като включваха абсолютно всичко плюс болтовете, само бирата не бяха включили :hilezh:

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно мога да кажа - имам познати с Lemforder сменени в D&N - по-истински оттам едва ли има. Не мохажа и 50к км да им изкарат.

На каква база ги препоръчваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кормилни накрайници мисля че стават С-кови, като разликата е че те са практически неразбиваеми. Нека Ицо /М/ да каже, моля. За носачите за сега слагам от скъпите, но при първия дефектирал отивма на ибейски.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно мога да кажа - имам познати с Lemforder сменени в D&N - по-истински оттам едва ли има. Не мохажа и 50к км да им изкарат.

На каква база ги препоръчваш?

на база 3-та а6-ца 2.5тди всичките съм ги карал с Lemforder и с нито една не съм имал пробеми, то си зависи и от много други неща, но аз лично съм доволен и друго няма да сложа на мое ауди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на база 3-та а6-ца 2.5тди всичките съм ги карал с Lemforder и с нито една не съм имал пробеми, то си зависи и от много други неща, но аз лично съм доволен и друго няма да сложа на мое ауди

Въпроса е колко км са изкарали преди да почнат да се обаждат, можеш ли да споделиш?

Щото за мен 40-50к км за уж оригиналното окачване е смешно нещо. Имам доста наблюдения и от хора купували чисто нови А4 Б5 и ги карали в Бг, всички казват, че до 150к км нямат никакви ядове с носачите, как така веднъж ато се сменят, независимо с какви и стават консуматив?:zustimm: За мен отговора е един - боклук-части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е колко км са изкарали преди да почнат да се обаждат, можеш ли да споделиш?

Щото за мен 40-50к км за уж оригиналното окачване е смешно нещо. Имам доста наблюдения и от хора купували чисто нови А4 Б5 и ги карали в Бг, всички казват, че до 150к км нямат никакви ядове с носачите, как така веднъж ато се сменят, независимо с какви и стават консуматив?:zustimm: За мен отговора е един - боклук-части.

до сега нито една не ми се е разтраквала, вярно е, че не съм ги карал по 100к километра но първата изкара 50 без да се разтропа или да изкриви носач, тази която карам в момента е на ~25 откакто я взех за сега тропане няма, но трябва да се има в предвид, че правя ~20 холяди километра на година което не е много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз за 50 хил.км. съм сменил 2 та горни десни носача с Лемфьордер. Сега усещам, че и от ляво нещо почуква, майстора каза - 2та горни, но чакам да се разхлопа малко по отчетливо, за да съм сигурен какво сменям. Може би съм попаднал на читави носачи, но тия лемфьордер-а не са мръднали. От друга страна страшно много избирам от къде карам и карам много внимателно по лоши пътища.

А някой замислял ли се е за оригнални носачи от Порше? Предполагам ще са бая цифра, но по-оригинално от това няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим ако пътищата са нормални нищо по окачването няма да мръдне.Тези коли са направени за да се карат по хубави пътища,а това тука е офроуд.То нестига,че има дупки ами и на места даже пътищата са криви-вълнообразни.Баща ми има опел от 2000г. и уш много здрав,а сега хидравликата на волана се е прецака след като се джасна в една дупка и май рейката се е счупила или нещо друго незнам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли и за белгийските SIDEM...

имаше по форума за тях,не знам как са(питай Сумиста-той е с тях),но щом не може да се разчита на известни и по-скъпи марки,които ти изброи вече,значи вариантите са:

1.e-bay-най-евтино излиза...

2.от колегата muftal4o,марка Херцог(395лв+20лв по Еконт).Купих си от него,още не съм сменял.Странното,че само върху едната биалетка има надпис"Херцог"...иначе изглеждат читави и другите парчета...,ще се опитам да избутам и зимата със оригиналните,и чак напролет цялостна смяна на комплект...

3.SIDEM(към 500 и нещо си лв.)

п.с.Ма ти яко си гледкаш колицата,евала!чел съм ти много от постовете... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с.Ма ти яко си гледкаш колицата,евала!чел съм ти много от постовете... <_<

Ами няма начин - дразни ме нещо като не е в ред. Като не караме чисто нови коли поне тея да ги държим в прилично състояние:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...