Jump to content

VW Tuareg 3.0TDI '06 vs. Mercedes ML320CDI '06



Recommended Posts

Според мен само обърквате човека, никой няма впечатления от тия джипове освен возих се, карал съм...

Туарега МАЧКА по всякакви параграфи МЛ-а, те нямат нищо общо. Туарега е един от най-бруталните ДЖИПОВЕ, казвам джип не случайно. Да попитаме защо туарега е военен джип и аджеба как са се преебали немците като го ползват в армията си от 50-те години насам. Доста по-късно става и сериен. Определено един от най-добрите офроуд джипове.

В Порше изток има един много готин тестов Туарег ходи го покарай малко.

martinich е сложил снимка с интериора отвътре без да се пести, само и само да сме у джипО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Естествено че говоря за себе си... Не мога да обобщя и да кажа че на всички хора не им харесва МЛ. Всеки си има право на мнение. Просто аз (и някои от приятелите ми) го имам за най-грозния автомобил след Fiat Multipla :flehan:

Бахахахах:) Фиат Мултипла!!! кгхгххгхгхгх :flehan::flehan::flehan: Много добро сравнение :flehan::hilezh:

Иначе съм за Таурегата:) Тва е най-добрата Жипка на пазара за мен, като съотношение цена, качество, визия, комфорт. МЛа ми е не МЕГА, а ГИГА безличен и дори не го отчитам, като "луксозна марка", като го видя на пътя. Таурега, хем няма претенции за нещо крещящо, хем предлага всичко.

Аз ако имах пара за поддръжка на Таурег, щех да си купя точно това! Без 2ри автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедеса повече ми харесва!

На мен не ми харесва ФАЛцвагена, визията му е безлична а интериора макар и на снимка да изглежда добре, качеството на материалите не е като на МЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така Туарега е модел след 2000 година СЕРИЕН, преди това не се е правил, само в армията се е използвал... Туарега като не е джип, нещо да кажете за Рали Дакар ??

Аз МЛ не съм виждал в Рали Дакар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така Туарега е модел след 2000 година СЕРИЕН, преди това не се е правил, само в армията се е използвал... Туарега като не е джип, нещо да кажете за Рали Дакар ??

Аз МЛ не съм виждал в Рали Дакар...

Туарега и по точно този за който говорим тук никога не е стъпвал в Бундесвера, земи си провери източниците преди да ръсиш толкова убедено някакви идеи.

А относно Париж Дакар там има в действителност Туарег но това е нещо което само на форма напомня VW-вия SUV аз на паркетник живота си в пустинята не бих поверил. Версията за там е доста по различна, това разбира се важи и за всички други машини (нали никой не мисли че Камаз-а там има нещо общо с таралясниците които виждаме по нашите пътища).

Хайде да не съм голословен да добавя и малко матриал:

Това е нещото за което говорим Туарег

Това е нещото произведено от Фолксваген за нуждите на полицията и предполагам жандармерията/полицията lltis

Както виждате двете няма много общо по между си освен производителя им.

А това е нещото за което говорим легендарната G-Class

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам защо вкарвате Туарега в групата на паркетниците? Щото не е на 30 години ли? То гледам по състезанията само такива гробове карат ама дали е защото са по-здрави и проходими е друг въпрос. Туарег си е стабилна машина със добри офроуд възможности, здрав е и има абсолютно всички системи необходими за офроуд. Разбира се зависи как ще си го направиш. С въздушно окачване и гуми 315 семи слик едва ли става за офроуд ама всеки има право да е тъп и да се самозалъгва за възможностите на колата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е най-добрата Жипка на пазара за мен, като съотношение цена, качество, визия, комфорт.

Именно.Няма по балансирана жипка на пазара - макар и да носи евтинката скучновата емблема на ФВ.

P.S.Иначе с тия коли никои не ходи на оф-роуд първо щото само боята да им ожулиш и си назад ени 500 лева :steinigung: и второ щото като цяло никои не ходи на офроуд (майка си ли ша дири в гората) :hilezh: .Иначе Туарега с Ланд Крузер си делкат медала за наи-виоко изкачил се джип - всичко тва в сериен модел не някви състезателни извращения.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото става Туарегата за офроуд, толкова става и МЛ. Това, че от VW маркетират Туарег като "джип", нищо не значи. И освен това е безсмислено с тази кола да се завреш в гората, особено, ако ти си я плащал. Даже и кефа няма да ти направи. Всъщност, тя отначало ще върви в гората, ама после всички излишни неща ще започнат постепенно да падат. И не се знае докога ще изкара.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, много показателно клипче :rolleyes::respekt:

Поне от Фоклсваген са честни. За мен ако говорим за Мерцедес джип, говорим за G-класата, МЛ за мен е...автомобил за жени и хора, които не могат да шофират, затова предпочитат, когато извършат някоя глупост, да бъдат запазени от голяма и тежка ламарина, както и когато решат да правят маневра гледайки отвисоко трафика, другите да ги пазят. Все пак от този клас, най ми допада Туарега с 3.0 TDI...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не сме голословни като msi200.

Гледайте и после да говорим дали е офроуд машина и дали хората си вкарвали лачените Туарези е баира. При ML офроуд пакета е опционален както направиха и при новия Туарег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не сме голословни като msi200.

....

Клипчетата, които си пуснал, само подкрепят моята теория, че Туарегът не става за офроуд(както и МЛ).

Не ми се изпада в подробности, понеже това не е офроуд форумът. Но чат-пат ходя в гората да карам и горе-долу знам, за какво говоря.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как мислите, ама VW-то си е с доста евтин интериор.

Иначе ако са на близка цена, естествено ML-а е за предпочитане за мен. Аз харесвам и X5, но не мога да дам акъл, всеки си решава :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как го определи че е ефтин интериора? Със сигурност не е като на Дачия Логан откъм пластмаса, a пък разположението на бутоните, екрана на навигацията и разбира се най-красивите волан и лост за автоматика го правят един от най-красивите интериори за мен и е почти 1 към 1 интериора на Phaeton, който също е един от най-красивите автомобили според мен. Това че пластмасите не стуват майка си и баща си не значи че е лош. Щото в МЛ-а хубаво скъпи пластмаси и кожи ама така наредени че ти се гади. На таблото има 2 врътки и един екран като на старите GSM-и от 90те. И волана с тия двойни спици и неясната форма на еърбега е отврат!

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mercedes ML , просто с него ще си чорбаджия и така ще се чувстваш .

Много трябва да гледаш и да избираш защото и Mercedes е много "бъгав" .

Редактирано от V.8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалцваген с/у Мерцедес хахах...

Виж му пластмасите в салона, визията на уголемен Голф 5 (Спрял един Туарег на центъра на Перник, събрала се тълпа и се понесло цъкане и възклицания - Егати големия Голф) :verweis:

Мерцедеса е по-хубав отвсякъде, поне според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъм проходимост според мен и 2та джипа са на едно ниво...

Но от друга страна автора на темата, ако го вълнуваше това щеше да си вземе Тойота Ленд Крузер, Ленд Ровър Дискавъри или Рейндж :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ML, разбира се. Ако може - с оф-роуд пакета. Несравними са двата SUV-а. А темата е просто проучване или? :)

Туарегът в тези условия (от Ю-туб видеото) се чувства като слон - в стъкларски магазин. Рейндж, Ленд Крузър и Г-класа далеч по-добре пасват на тоя пущинак :)

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз неразбирам кой ще си купи джип за 40-50 бона минимална цена, и ще тръгне по калчищата с него!? Това е джип на външен вид, но си е за ползване на пътя. За офроуд си има дрти кочини с големи възможности и да не те яд като ги катурнеш. Аз ако съм, не бих се интересувал за офроуд възможностите на такава кола, ама ич даже. Просто избирам по-агресивно и страшно изглеждащата на пътя - Туарега. МЛ е вече толкова банален, че вече няма на къде. Като Скласата, хубва кола, ама си същата като 100те хиляди други такива из София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Един приятел си взе джип за 110К лева и из какви горища минавахме не е истина...

2.Е Туарега е по-рядко срещан от МЛ ли :rolleyes:

3.Аресивно/страшно изглеждащ Туарег? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...